niedziela, 24 września 2017 napisz DONOS@

Marszałek Leszczyński otrzymał ponad 6 tys. podpisów osób przeciwnych łączeniu 5 spółek PKS

pon, 21 listopada 2016 18:29

Ponad 6 tysięcy podpisów osób przeciwnych łączeniu 5 spółek PKS w Podlaskiem przekazali w poniedziałek (21.11) w Białymstoku marszałkowi województwa podlaskiego Jerzemu Leszczyńskiemu związkowcy i pracownicy tych spółek.


Krzysztof Jurgiel nadal będzie rządził podlaskim PiS-em

Krzysztof Jurgiel i Jarosław Kaczyński (fot. archiwum)
so, 19 listopada 2016 16:39

Niespodzianki nie było. Krzysztof Jurgiel nadal będzie rządził podlaskim PiS-em.
Według procedury obowiązującej we wszystkich regionach kandydata wskazał Jarosław Kaczyński. W Podlaskiem był to minister rolnictwa.


Sokolnik pomoże płoszyć ptaki w Wysokiem Mazowieckiem

Nocne gawrony przy ul. Mikołaja Kopernika (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)
pt, 18 listopada 2016 10:31

Przez dwa tygodnie gawrony i kawki w parkach Wysokiego Mazowieckiego płoszone będą przez ptasie drapieżniki. Z pomocy sokolnika i jego ptaków władze miasta zdecydowały się skorzystać, kiedy nie przyniosły oczekiwanych efektów inne sposoby pozbycia się uciążliwego ptactwa.


Radny Kolna zatrzymany. Pijany miał demolować pub

pon, 14 listopada 2016 20:41

Jeden z kolneńskich radnych został zatrzymany przez policję i noc z niedzieli na poniedziałek (13/14.11) spędził w izbie zatrzymań - nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Białystok.


Gminy nie są zainteresowane otwieraniem żłobków. "Mają różne obawy"

nie, 13 listopada 2016 15:13

Osoby prywatne w Podlaskiem są bardziej zainteresowane tworzeniem żłobków czy klubów malucha niż samorządy. Tak wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. Prowadzi on konkurs na unijne dotacje na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Wyniki konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego

pon, 07 listopada 2016 08:15

Położona w Zwierżanach w gminie Sidra zagroda zdobyła I miejsce w tegorocznej edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim.
W skład zagrody wchodzi budynek mieszkalny i inwentarski, stodoła, spichlerz oraz żuraw studzienny. Jej właściciele, Marzenna i Piotr Horsztyńscy, poza dyplomem i pamiątkową tabliczką dokumentującą zwycięstwo, odebrali także nagrodę pieniężną - 6 tysięcy złotych.


Brytyjska ekolog dotarła na motoparalotni do Goniądza

Biebrza
so, 05 listopada 2016 12:08

Sacha Dench, która leci motoparalotnią razem z łabędziami dotarła do Polski. Wizytę w naszym kraju rozpoczyna od Goniądza.
Brytyjska ekolog chce przemierzyć 11 krajów i 7 tysięcy kilometrów by zwrócić uwagę świata na los łabędzi bewików których populacja zmniejszyła się o połowę. "Zanim Sacha Dench dotarła do Goniądza pokonała m.in. Rosję, Estonię i Litwę" - mówi koordynator akcji w Polsce Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie.


54-latek zginął w fabryce Mlekovity w Wysokiem Mazowieckiem

śr, 02 listopada 2016 17:00

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę (02.11) w Wysokiem Mazowieckiem. W fabryce Mlekovity zginął 54-latek - mieszkaniec województwa lubelskiego.


Jedwabne. Zmiany na stanowisku przewodniczącego rady miasta

nie, 30 października 2016 15:44

Bogdan Iwanowski zastąpił Mariusza Szmitkę na stanowisku przewodniczącego rady miasta w Jedwabnem.
Wniosek o odwołanie przewodniczącego zgłoszono burząc zaproponowany porządek sesji, która wcześniej została przerwana z powodu braku kworum.


Zarzuty znieważenia sądu i sędzi dla protestującego ojca

pt, 28 października 2016 17:51

Zarzut znieważenia sądu i sędzi usłyszał jeden z ojców, który protestował w wakacje przed łomżyńskim sądem.

Przy ulicy Polowej w Łomży Bogdan W. postawił przyczepę kempingową i przez miesiąc prowadził swój protest. Jak mówi Maria Kudyba z Prokuratury Okręgowej w Łomży, swoimi wypowiedziami złamał prawo. Jak dodaje, Bogdan W. obrażał sąd i sędzię zarówno przez hasła umieszczone na banerach jak i w wywiadach udzielanych dziennikarzom.


Początek procesu czterech Czeczenów, którym zarzuca się współpracę z ISIS

cz, 27 października 2016 13:06

Oskarżeni o wspieranie terroryzmu Czeczeni - podobnie jak w śledztwie - również przed Sądem Okręgowym w Białymstoku nie przyznają się do zarzutów; zaprzeczają, by mieli coś wspólnego z tzw. Państwem Islamskim (ISIS).
W czwartek (27.10) rozpoczął się w Białymstoku proces czterech obywateli Rosji deklarujących narodowość czeczeńską, oskarżonych o to, że działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która m.in. zbierała pieniądze na potrzeby działań terrorystycznych ISIS, a także rekrutowała bojowników na wojnę w Syrii i Iraku.


Milion złotych przekazali podlascy radni łomżyńskiemu PKS-owi na spłatę długów

wt, 25 października 2016 10:44

Łomżyńskiemu PKS-owi brakuje miliona złotych na spłatę wierzytelności wymagalnych. Podlascy radni zdecydowali, że przekażą brakującą kwotę z budżetu województwa.
Ma to być niezbędny krok przed planowanym połączeniem wszystkich pięciu spółek przewozowych z regionu - mówi marszałek województwa Jerzy Leszczyński. Wyjaśnia, że przed połączeniem spółka musi mieć jasną sytuację finansową, a przekazane pieniądze nie pójdą na pensje, ale na spłatę pilnych należności. Marszałek nie chciał jednak ujawnić, jaki łączny dług ma PKS w Łomży.


Białostocka prokuratura oskarża grupę osób o prowadzenie agencji towarzyskiej w Łomży

pt, 21 października 2016 13:09

Oficjalnie prowadzili hotel i bar, a Białorusinki i Ukrainki zatrudniali jako sprzątaczki i barmanki. W rzeczywistości zajmowali się prowadzeniem agencji towarzyskiej, gdzie do świadczenia usług seksualnych wykorzystywali blisko 70 kobiet.


Łomżyński prokurator przewodniczył sądowi dyscyplinarnemu, przed którym sam odpowiadał

śr, 19 października 2016 08:45

Jednego dnia staje przed sądem dyscyplinarnym jako obwiniony, kolejnego sam zasiada w fotelu przewodniczącego składu i sądzi innych prawników. Chodzi o łomżyńskiego prokuratora Jacka Cholewickiego, który niedawno został ukarany naganą za uchybienie godności prokuratora. Okazuje się, że mimo toczącego się postępowania w jego sprawie, został on wybrany na sędziego sądu, przed którym sam stawał.


Podlaski NFZ SMS-ami przypomina o wizycie u lekarza specjalisty

wt, 18 października 2016 13:27

Podlaski oddział NFZ od wtorku (18.10) wysyła do pacjentów sms-y z przypomnieniem o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty.
- Takie rozwiązanie może przyczynić się do zmniejszenia kolejek - mówi rzecznik NFZ w Białymstoku Rafał Tomaszczuk.


Około 14 mln zł na dotacje do działalności gospodarczej dla bezrobotnych

cz, 13 października 2016 16:59

Jeszcze w tym roku osoby, które chcą dostać unijną dotację na założenie działalności gospodarczej z Regionalnego Programu Operacyjnego w Podlaskiem, mogą się o nią starać. Do podziału jest ok. 14 mln zł. Urząd Marszałkowski w Białymstoku wybrał w konkursie podmioty, które będą rozdzielać te pieniądze.


Białystok.Około 150 osób protestowało przeciwko planowanej reformie edukacji

pon, 10 października 2016 16:46

Podlascy działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego protestowali przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Udział w pikiecie wzięło okołu 150 osób, które nie chcą planowanej likwidacji gimnazjów. Jak mówią, wielu z nauczycieli straci przez to pracę.


Andrzej Grygoruk dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

śr, 05 października 2016 12:24

Andrzej Grygoruk został nowym dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego - największego polskiego parku narodowego. W środę (5.10) na to stanowisko powołał go minister środowiska - poinformowała Katarzyna Zielińska z sekretariatu parku.


Dwie osobówki zderzyły się z ciężarówką. DK 61 zablokowana

so, 01 października 2016 11:44

Na trasie Łomża - Stawiski zderzyły się dwa samochody osobowe z ciężarowym. Jedna osoba trafiła do szpitala. Droga krajowa nr 61 w miejscu wypadku jest zablokowana


Groźna bakteria w łomżyńskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Łomży
pon, 26 września 2016 14:23

Odporną na antybiotyki bakterię Klebsiella pneumoniae NDM-1 (tzw. bakterię New Delhi) stwierdzono u czterech pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jak mówi zastępca dyrektora łomżyńskiego szpitala dr Hanna Majewska-Dąbrowska, wszystkie osoby to nosiciele, a wykryta u nich bakteria nie jest aktywna. Nosicielstwa drobnoustroju się nie leczy, jednak każdy nosiciel może być potencjalnym źródłem dalszego zarażenia. W szpitalu wprowadzono reżim sanitarny - zakażonych pacjentów oddzielono od innych, a do opieki nad nimi wyznaczono odrębny personel.


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0