piątek, 21 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Dwie osobówki zderzyły się z ciężarówką. DK 61 zablokowana

so, 01 października 2016 11:44

Na trasie Łomża - Stawiski zderzyły się dwa samochody osobowe z ciężarowym. Jedna osoba trafiła do szpitala. Droga krajowa nr 61 w miejscu wypadku jest zablokowana


Groźna bakteria w łomżyńskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Łomży
pon, 26 września 2016 14:23

Odporną na antybiotyki bakterię Klebsiella pneumoniae NDM-1 (tzw. bakterię New Delhi) stwierdzono u czterech pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jak mówi zastępca dyrektora łomżyńskiego szpitala dr Hanna Majewska-Dąbrowska, wszystkie osoby to nosiciele, a wykryta u nich bakteria nie jest aktywna. Nosicielstwa drobnoustroju się nie leczy, jednak każdy nosiciel może być potencjalnym źródłem dalszego zarażenia. W szpitalu wprowadzono reżim sanitarny - zakażonych pacjentów oddzielono od innych, a do opieki nad nimi wyznaczono odrębny personel.


Weekendowa akcja "Podziel się posiłkiem"

so, 24 września 2016 10:51

Makaron, olej, konserwy, dżemy czy płatki śniadaniowe - m.in. takie produkty można jeszcze w sobotę (24.09) przekazać potrzebującym z regionu. W sklepach spożywczych trwa ogólnopolska akcja "Podziel się posiłkiem".


Konsultacje „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” w Grajewie

pt, 23 września 2016 08:58

W czwartek (22.09) w Grajewie odbyły się konsultacje "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". To prezentacja naszych planów i założeń, ale przede wszystkim informacja o co powinniśmy je wzbogacić i uzupełnić - powiedział wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Według niego jest to strategia gospodarcza, ale przygotowywana bez oderwania od społeczeństwa. Dlatego opiera się m.in. na koncepcji zrównoważonego rozwoju, czyli wyrównywania szans zarówno wszystkich regionów Polski, jak i mieszkańców różnej wielkości ośrodków.


III Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

cz, 22 września 2016 17:52

Blisko 1 300 osób: biznesmenów, polityków, inwestorów, samorządowców, ekspertów i naukowców bierze udział we Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku. Uczestnicy dyskutują o perspektywach rozwoju Polski Wschodniej.


Nowa linia technologiczna w grajewskim Mlekpolu

śr, 21 września 2016 12:22

Do 70 ton serów na dobę wzrosły możliwości przetwórcze kolneńskiego zakładu spółdzielni mleczarskiej Mlekpol. Jest to możliwe dzięki oddanej we wtorek (20.09) do użytku nowej linii technologicznej.


Białostocki sąd przedłużył areszt Czeczenów oskarżonych o wspieranie ISIS

wt, 20 września 2016 14:02

Białostocki sąd przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt czterech Czeczenów oskarżonych o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) - poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Białymstoku. Terminu rozpoczęcia procesu jeszcze nie ma.


Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony przy kościele w Wiźnie

fot. Adam Dąbrowski /www.radio.bialystok.pl/
so, 17 września 2016 18:40

Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony został podczas remontu w fundamencie muru otaczającego kościół w Wiźnie. Teraz specjaliści próbują odczytać łaciński tekst.


Mikroloty w natarciu - rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Podlaskiego

pt, 16 września 2016 20:12

Tradycyjnym "nalotem" na Łomżę przed zachodem słońca rozpoczną się w piątek (16.09) XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego "Kontakty" 2016.


Otwarcie posterunku w Czyżewie

pt, 16 września 2016 07:57

W województwie podlaskim przywrócono drugi po Bakałarzewie posterunek policji. Tym razem otwarto go w Czyżewie, w powiecie wysokomazowieckim, gdzie taką placówkę zlikwidowano w listopadzie 2013 roku.


Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa ws. ASF

cz, 15 września 2016 08:28

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa dotyczącego rozprzestrzeniania się wirusa ASF w regionie. Chodzi o przeanalizowanie wszystkich decyzji dotyczących walki z chorobą, jakie mogły zapadać w Ministerstwie Rolnictwa czy w Głównym Inspektoracie Weterynarii.


Uczniowie palą i śmiecą przy szkołach, sąsiedzi się skarżą

wt, 13 września 2016 13:00

Lokatorzy domów w sąsiedztwie niemal wszystkich łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych uskarżają się na młodzież. Wg nich uczniowie wykorzystują przerwy między lekcjami na palenie papierosów poza terenem szkoły.


Zestawy edukacyjne trafiły do 7 oddziałów przedszkolnych

śr, 07 września 2016 15:16

Nowe zabawki, gry, książki i artykuły plastyczne trafiły do 7 oddziałów przedszkolnych przy gminnych szkołach w województwie podlaskim. Każdy taki zestaw wart jest ponad 3 tysiące złotych, a ofiarodawcą jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


4 miliony na odnowienie Popijarskiego Centrum w Szczuczynie

Szczuczyn
pon, 05 września 2016 07:56

Ponad 4 miliony złotych dostał miejski samorząd w Szczuczynie na odnowienie Centrum Popijarskiego. Pieniądze pochodzą z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak mówi burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński remont niszczejących budynków to wspólny projekt miasta i parafii.


Rolnicy będą mogli liczyć na wsparcie finansowe Komisji Europejskiej w związku z ASF

so, 03 września 2016 09:38

Rolnicy, którzy będą chcieli ograniczyć produkcję trzody chlewnej bądź ją podtrzymać na terenach, gdzie wystąpił wirus ASF, będą mogli liczyć na pomoc finansową Komisji Europejskiej - poinformował w piątek (2.09) na konferencji prasowej wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.
W czwartek w Brukseli z komisarzem UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andriukaitisem o sytuacji w Polsce w związku z występowaniem wirusa ASF rozmawiali szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz wiceminister Jacek Bogucki. W spotkaniu brał też udział zastępca głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski.


IPN planuje ekshumacje w miejscach, gdzie odkryto jamy grobowe

cz, 01 września 2016 16:28

Odkryto szczątki pięciu osób i ślady jam grobowych, wskazujące na większą liczbę pochówków - to rezultaty badań sondażowych, przeprowadzonych w ramach śledztwa IPN w Białymstoku, dotyczącego zbrodni funkcjonariuszy UB w latach 1944-54. Planowane są ekshumacje. "Ponieważ ujawnione zostały jamy grobowe, na przyszły rok planowane są w tych miejscach prace ekshumacyjne" - poinformował PAP w czwartek szef pionu śledczego IPN w Białymstoku prok. Janusz Romańczuk. Zaznaczył, że jeszcze nie wiadomo, kiedy konkretnie takie ekshumacje mogą być tam przeprowadzone. IPN ocenia, że prace te powinny być kompleksowe i obejmować kilka graniczących ze sobą, prywatnych obecnie posesji oraz sąsiednią działkę miejską.


Zamiast naprawić dziurę, drogowcy stawiają znaki ostrzegawcze

Ul. Sikorskiego
wt, 30 sierpnia 2016 21:27

Od dwóch tygodni na ul. Sikorskiego w Łomży jazdę utrudnia kierowcom duża dziura w nawierzchni. Zajmuje dwa pasy ruchu, a drogowcy zamiast ją naprawić, postawili znak ostrzegający o nierównościach.


Protest rolników przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim

wt, 30 sierpnia 2016 14:14

Około 50 rolników z Podlaskiego, Mazowsza i Lubelszczyzny pikietowało we wtorek (30.08) przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Domagają się skupu tuczników ze stref objętych ograniczeniami w związku z wirusem ASF, rządowej pomocy, by utrzymać produkcję trzody chlewnej w obszarach zagrożenia ASF, depopulacji dzików na wschód od Wisły.
Rolnicy mieli ze sobą transparenty z napisami: "Premiera nie zajmują problemy rolników", "Obecna władza do bankructwa doprowadza", był też telebim, na którym wyświetlano filmy o hodowli świń.


Przedstawiciele spółek PKS nie chcą łączenia ich w jedną firmę

pon, 29 sierpnia 2016 15:28

Przedstawiciele spółek PKS z Łomży, Zambrowa, Suwałk i Siemiatycz interweniowali u wojewody podlaskiego. Nie chcą łączenia spółek w jedną firmę. Przewodniczący Samorządnego Niezależnego Związku Pracowników w suwalskim PKS-ie Jarosław Żaborowski poinformował, że przedstawiciele prosili wojewodę, by zbadał czy zarząd województwa może sam zdecydować o konsolidacji firm, bez zgody całego sejmiku.


W gminie Goniądz wykryto 18. w kraju ognisko ASF u świń

pt, 26 sierpnia 2016 13:39

W gospodarstwie w gminie Goniądz wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował w piątek (26.08) Henryk Grabowski, wojewódzki lekarz weterynarii w Białymstoku. To w sumie 18. ognisko ASF w Polsce, a 14. w Podlaskiem.

To pierwsze ognisko tej choroby wykryte w podlaskim powiecie monieckim. W gospodarstwie było dziesięć świń, gdy zaczęły padać pierwsze sztuki, przeprowadzone zostały badania, które potwierdziły obecność wirusa.


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0