sobota, 25 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Urząd zgłosi alimentacyjnych dłużników do krajowego rejestru długów

śr, 27 kwietnia 2016 17:23

Łomżyńscy urzędnicy chcą zdyscyplinować alimentacyjnych dłużników. Będą ich zgłaszać do krajowego rejestru długów. Osoby, których dane figurują w rejestrze, mają problem z otrzymaniem kredytu, nie mogą kupić nawet telefonu na abonament czy robić zakupów na raty.


Śmiertelny wypadek pod Zambrowem

wt, 26 kwietnia 2016 16:37

Kierowca TIR-a zginął w wypadku w miejscowości Rutki-Kossaki na drodze krajowej nr 8. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.


Na obwodnicy Zambrowa spłonęło 9 samochodów

fot. KWP Białystok
wt, 26 kwietnia 2016 08:04

9 samochodów spłonęło w nocy na trasie Warszawa - Białystok. Do pożaru doszło na obwodnicy Zambrowa. Nitka krajowej 8 w stronę Białegostoku jest zablokowana. Około 1 w nocy zapaliły się samochody przewożone na lawecie. W akcji gaszenia brało udział 7 zastępów straży pożarnej. Spaliło się 7 samochodów osobowych, bus i ciężarówka. Kierowcy lawety, Litwinowi, nic się nie stało. Na razie nieznane są przyczyny pożaru.


Projekt ustawy medialnej w Sejmie. Składka audiowizualna - 15 zł

cz, 21 kwietnia 2016 15:13

Składka audiowizualna ma wynosić 15 zł, zaś wygaszanie kontraktów w przekształcanych mediach publicznych ma objąć kadrę kierowniczą, a nie wszystkich pracowników jak wcześniej planowano - wynika z projektów ustaw składających się na tzw. dużą ustawę medialną, które trafiły do Sejmu.
Chodzi o poselskie projekty ustaw: o mediach narodowych, o składce audiowizualnej i przepisy wprowadzające obie ustawy. Wysokość składki audiowizualnej została ustalona na 15 zł miesięcznie. Ma być doliczana do rachunków za prąd.


Starania o sprowadzenie do Polski szczątków ofiar zbrodni katyńskiej

nie, 17 kwietnia 2016 21:33

Rozpoczęły się starania o sprowadzenie i pochowanie w Polsce szczątków ofiar zbrodni katyńskiej - poinformowała podczas uroczystości w Zambrowie córka zamordowanego w Katyniu porucznika Wincentego Wołka.


Pierwszy w Polsce muzealny zbiór pamiątek po rotmistrzu Witoldzie Pileckim

śr, 13 kwietnia 2016 13:53

Zdjęcia rodzinne, dokumenty, odznaczenia i inne pamiątki - pierwszy w Polsce muzealny zbiór pamiątek po rotmistrzu Witoldzie Pileckim znajduje się w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.
To prywatna placówka założona i prowadzona przez Zbigniewa Banaszka na tysiącu mkw. Całe muzeum składa się z dwóch części: Muzeum Kresów i Muzeum Garnizonowego - i właśnie w tej drugiej znalazło się miejsce na kilka gablot wypełnionych pamiątkami po rotmistrzu Pileckim. On sam związany jest z Ostrowią Mazowiecka przez żonę - Marię Ostrowską, która w tym mieście urodziła się i żyła do dnia ślubu z oficerem.


Biebrzański PN chce wydzierżawić w 2016 r. ok. 600 ha bagiennych łąk

Zwózka bel siana z terenu BPN
so, 09 kwietnia 2016 13:53

Około 600 ha bagiennych łąk chce wydzierżawić w 2016 r. Biebrzański Park Narodowy, by łąki te były użytkowane rolniczo, bo pomaga to biebrzańskiej przyrodzie. Park ogłosił przetarg w tej sprawie, oferty można składać do 21 kwietnia.
Koszenie zapobiega zarastaniu łąk i torfowisk. Wiele występujących nad Biebrzą, np. rzadkich ptaków wodno-błotnych wymaga terenów otwartych.


Pierwsza umowa z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego

śr, 06 kwietnia 2016 15:31

2,1 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 dostanie miasto Zambrów na powiększenie terenów inwestycyjnych; to pierwsza umowa zawarta w tym programie - poinformował w środę (6.04) wicemarszałek województwa Maciej Żywno.
To pierwsze pieniądze, które będą wydane w ramach RPO z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). RPO na lata 2014-2020 jest programem dwufunduszowym, oprócz pieniędzy z EFRR obejmuje również środki z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).


Pomniki Armii Czerwonej powinny trafić do Czerwonego Boru - proponuje IPN

śr, 06 kwietnia 2016 08:11

Instytut Pamięci Narodowej proponuje, aby skansen zdemontowanych pomników Armii Czerwonej był zlokalizowany w Czerwonym Borze koło Łomży.
- Rozpoczynają się w tej sprawie rozmowy z Lasami Państwowymi, które są właścicielem terenów po dawnym poligonie wojskowym - mówi rzecznik IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak.
IPN prowadzi obecnie w całej Polsce inwentaryzację pomników wdzięczności ZSRR. Według wstępnych szacunków, takich obiektów w kraju jest ponad 100. Mogłyby one trafić do skansenu i właśnie lokalizację w Czerwonym Borze proponuje IPN.


18 nominowanych w konkursie Podlaska Marka

pon, 04 kwietnia 2016 12:56

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego ogłosił listę produktów nominowanych finałowych zmagań, które zakończą się uroczystą galą pod koniec maja. Laureaci wybierani będą spośród trzech kandydatur w 6 kategoriach. W sumie do konkursu zgłoszono aż 210 produktów, z których po weryfikacji pozostało nieco ponad 140 i to z nich eksperci wybrali półfinałową 18.


Dopalacze coraz bardziej popularne wśród młodych

pon, 28 marca 2016 22:08

Coraz częściej osoby poniżej 18 roku życia sięgają po dopalacze. Mimo obowiązujących od ubiegłego roku przepisów i wielu działań różnych służb - wciąż trzeba podejmować działania profilaktyczne. Tak wynika z raportu realizacji Programu przeciwdziałania narkomanii w województwie podlaskim.


Jest pomysł, by Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie przeszedł w ręce województwa

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie
nie, 27 marca 2016 13:01

Czy Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie będzie placówką wojewódzką? Propozycję taką złożył jeden z radnych podczas ostatniej sesji sejmiku.
Precedensem była decyzja o wyodrębnieniu Białostockiego Muzeum Wsi i przekształcenie go w samodzielne Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Reprezentujący ziemię łomżyńską delegaci ze wszystkich ugrupowań uznali, że jest to dobra okazja do uregulowania sprawy skansenu w Nowogrodzie.


Kobieta w ciąży ranna w wypadku drogowym

so, 26 marca 2016 16:43

Dwie osoby, w tym kobieta w ciąży, zostały ranne w wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża - Ostrów Mazowiecka.


Anna Maria Anders rezygnuje z funkcji przewodniczącej Rady Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa

Anna Maria Anders
pt, 25 marca 2016 17:33

Anna Maria Anders rezygnuje z funkcji przewodniczącej Rady Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa. Nowa senator PiS złożyła rezygnację na ręce ministra kultury.
Jak mówi rzeczniczka resortu Anna Lutek, Anna Maria Anders nie mogła pogodzić swojej pracy w radzie z funkcją senatora. Zrezygnowała również z członkostwa w radzie.


Grypa odpuszcza. Mniej osób w przychodniach

pt, 25 marca 2016 10:08

Coraz mniej zachorowań na grypę i choroby grypopochodne w województwie podlaskim. Jak mówi kierownik zakładu epidemiologi wojewódzkiego Sanepidu Lucyna Jadaluk, sezon grypowy powoli dobiega końca i specjaliści obserwują spadek zachorowań. W ubiegłym tygodniu lekarze przyjęli ponad 5 tysięcy chorych. To o 2 tysiące mniej niż na początku miesiąca.


Były wicemarszałek Walenty Korycki winny - sąd utrzymał wyrok skazujący

cz, 24 marca 2016 13:46

Nie był na urlopie, przyszedł do pracy pijany - były wicemarszałek Walenty Korycki jest winny. Białostocki sąd nie miał co do tego wątpliwości i utrzymał wyrok skazujący. Jest on już prawomocny.


Stawiski. Radny przyszedł pijany do pracy

śr, 23 marca 2016 15:56

Radny ze Stawisk przyszedł pijany do pracy. Został zwolniony dyscyplinarnie. Jak udało się nieoficjalnie ustalić Polskiemu Radiu Białystok, do incydentu doszło w piątek (18.03). Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia pracodawcy, dlatego został przebadany alkomatem.


Grajewo Ponad milion złotych na rewitalizację centrum miasta

wt, 22 marca 2016 10:00

Prawie 1 mln 180 tys. zł dotacji z Ministerstwa Rozwoju otrzyma Grajewo na rewitalizację centrum miasta. Grajewo, jako jedyne z województwa podlaskiego znalazło się w dwudziestce miast z całej Polski, które przeszło do II etapu konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast. Projekt Grajewa otrzymał 538 pkt. i znalazł się na ósmym miejscu w rankingu.


2,5 roku więzienia za przekroczenie granic obrony koniecznej w Nowogrodzie

śr, 16 marca 2016 13:37

Doszło do przekroczenia granic obrony koniecznej - uznał Sąd Apelacyjny w Białymstoku i skazał w środę (16.03) na 2,5 roku więzienia młodą kobietę, która pchnęła nożem agresywnego wobec niej konkubenta. Mężczyzna zmarł w szpitalu.
Sąd apelacyjny utrzymał tym samym karę orzeczoną przez Sąd Okręgowy w Łomży. Środowy wyrok jest prawomocny.


Znaleziono ludzkie szczątki na żwirowni w gminie Kolno

pon, 14 marca 2016 15:32

Ludzkie szczątki znalazł mieszkaniec miejscowości Żebry w gminie Kolno. O swoim odkryciu powiadomił Policję. Patrol wysłany na miejsce potwierdził, że na żwirowni niedaleko wsi, w ziemi leży czaszka. Jak powiedziała Polskiemu Radiu Białystok Joanna Makarewicz z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie mundurowi o sprawie powiadomili prokuratora. Ten podjął decyzję o zabezpieczeniu szczątków i przekazaniu ich do prosektorium.


« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0