niedziela, 24 września 2017 napisz DONOS@

Krew pilnie potrzebna

wt, 23 sierpnia 2016 07:39

W podlaskich bankach krwi jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy lek. Pracownicy stacji krwiodawstwa wysyłają SMS-y i dzwonią do dawców z prośbą o pomoc.


Ograniczenie niedzielnego handlu - Solidarność ma już 100 tysięcy podpisów

Ilustracja
pon, 22 sierpnia 2016 11:33

100 tysięcy podpisów zebrała już Solidarność pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Podlaski oddział związku - jako pierwszy region w Polsce złożył wymaganą liczbę podpisów.

W środę (24 sierpnia) na posiedzeniu komisji krajowej związku - podana będzie ostateczna liczba zebranych podpisów. 2 września związkowcy mają dostarczyć je do Sejmu.


Jarosław Zieliński: mandaty mają być bardziej racjonalne

pt, 19 sierpnia 2016 18:06

Jarosław Zieliński zapewnia, że karanie mandatami będzie bardziej racjonalne. Tak wiceszef MSWiA skomentował prace toczące się nad zmianami w taryfikatorze mandatów. Nowy ma obowiązywać od stycznia 2017 r., teraz odbywają się w tej sprawie uzgodnienia międzyresortowe.


Mieszkańcy województwa mogą starać się o dofinansowanie na zakładanie firm na terenach chronionych

cz, 18 sierpnia 2016 22:08

To pierwszy i najprawdopodobniej jedyny taki konkurs w obecnej perspektywie finansowej Regionalnego Programu Operacyjnego. Osoby, które chcą zmodernizować lub dopiero założyć firmę na terenie obszarów Natura 2000 w podlaskich gminach mogą otrzymać znaczne unijne dofinansowanie. Co ważne, nie będzie to pożyczka, a bezzwrotna dotacja sięgająca maksymalnie 700 tysięcy złotych.


Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy

śr, 17 sierpnia 2016 21:41

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda podał się do dymisji. Z ramienia Agencji był on odpowiedzialny za organizację aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim.
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyjął dymisję wiceprezesa - powiedziała PAP dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.


Wypadek na drodze Białystok - Warszawa. Nie żyje kierowca ciężarówki

wt, 16 sierpnia 2016 08:08

Tragiczna seria wypadków z udziałem TiR-ów w województwie podlaskim. Tylko w ciągu poniedziałku i wtorkowego (16.08) poranka doszło do 3 poważnych wypadków. Jedna osoba nie żyje, a 5 jest rannych. We wtorek po 5:00 w okolicy miejscowości Sikory-Piotrowięta w powiecie wysokomazowieckim (pomiędzy Jeżewem a Mężeninem) zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Jeden z kierowców zginął, drugi trafił do szpitala. Utrudnienia można ominąć nowym odcinkiem drogi.


Policjant z Zambrowa po raz kolejny narażał swoje życie by ratować nieprzytomnego mężczyznę

nie, 14 sierpnia 2016 16:34

Najpierw odebrał z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego nagrodę za uratowanie tonącego mężczyzny, kilka godzin później ruszył na ratunek 53-latkowi w płonącym mieszkaniu. Sierżant sztabowy Damian Grabowski z Zambrowa po raz kolejny narażał swoje życie by ratować nieprzytomnego mężczyznę.


10 ognisko ASF w woj. podlaskim

pt, 12 sierpnia 2016 10:01

Do 10 wzrosła liczba ognisk ASF u trzody chlewnej wykrytych w Podlaskiem. Teraz hodowlę świń zlikwidowano w miejscowości Truskolasy-Lachy (w powiecie wysokomazowieckim, w gminie Sokoły) - informuje Wojewódzki Lekarz Weterynarii Henryk Grabowski.


Policja przesłuchała mężczyznę podejrzanego o rozprzestrzenianie wirusa ASF

cz, 11 sierpnia 2016 15:08

Sprawa dotyczy wykrytego w sierpniu ogniska choroby w miejscowości Rębiszewo Studzianki w gminie Wysokie Mazowieckie. Zatrzymany miał skupować niezbadane świnie oraz sprzedawać je nielegalnie po zawyżonych cenach. Sprawę przejmie teraz prokuratura - zapowiada Andrzej Baranowski z podlaskiej policji.


Kolejne ogniska ASF - zawinił człowiek

śr, 10 sierpnia 2016 22:04

Wykryto dwa kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń, oba w woj. podlaskim - w gminie Wysokie Mazowieckie oraz gminie Zambrów. Główny Lekarz Weterynarii powiedział, że prawdopodobnie źródłem zarażenia świń w tych gospodarstwach jest handlarz prosiąt.


7 ognisko ASF w województwie podlaskim

wt, 09 sierpnia 2016 19:19

Trzecie, w ciągu tygodnia, ognisko ASF u trzody chlewnej wykryto w województwie podlaskim, tym razem koło Choroszczy. Wykryto je we wsi Izbiszcze, w gospodarstwie liczącym 20 prosiąt. Wszystkie zwierzęta zostały już uśpione i zutylizowane.


ABW wyjaśni jak doszło do zarażenia wirusem ASF w powiecie wysoko-mazowieckim

cz, 04 sierpnia 2016 19:31

Lekkomyślność czy bioterroryzm - szczególny priorytet nadano zbadaniu w jaki sposób wirus afrykańskiego pomoru świń znalazł się w gospodarstwie w powiecie wysokomazowieckim. Główny Lekarz Weterynarii złożył zawiadomienie w tej sprawie do ABW i Prokuratora Generalnego.


ARiMR podzieliła pieniądze - wsparcie dostanie tylko co 4 zainteresowany

cz, 04 sierpnia 2016 11:21

Zainteresowanie było duże bo chodzi o duże pieniądze. Ponad sześciuset rolników z województwa podlaskiego otrzyma dofinansowanie na modernizację gospodarstw. Wnioski złożyło 4 razy więcej osób.
Najwięcej pieniędzy 900 tysięcy zł. można było dostać na rozwój hodowli trzody chlewnej. W Podlaskiem takie dopłaty otrzyma 7 rolników.


Nie wszyscy związkowcy podlaskich PKS chcą połączenia w jedną spółkę

śr, 03 sierpnia 2016 09:01

Część związkowców podlaskich PKS sprzeciwia się łączeniu pięciu oddzielnych spółek w jedną. Urząd marszałkowski złożył już w sądzie rejestrowym wniosek o połączenie. Plan zaakceptowały zarządy firm, ale nie wszystkie załogi. Związkowcy PKS z Suwałk, Łomży i Siemiatycz przeciwni


ASF się rozprzestrzenia - w okolicy Wysokiego Mazowieckiego wykryto nowe ognisko wirusa

wt, 02 sierpnia 2016 12:19

W gospodarstwie w gminie Wysokie Mazowieckie wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii. To piąte w kraju ognisko tej choroby u trzody chlewnej. Wszystkie w
ykryto w województwie podlaskim.


Fuzja pięciu oddzielnych spółek PKS w jedną

wt, 02 sierpnia 2016 08:16

Urząd marszałkowski złożył w sądzie rejestrowym wniosek o przekształcenie pięciu oddzielnych spółek PKS w jedną. To kolejny krok ku połączeniu podlaskich PKS.
- Plan złożony w sądzie wcześniej był konsultowany z zarządami PKS i został przez nie zaakceptowany- przekazuje Paweł Staniurski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


Emerytury coraz niższe. Białostocki oddział ZUS wypłaca niektórym 4 złote miesięcznie

śr, 27 lipca 2016 08:59

Cztery złote miesięcznie - to najniższa emerytura, wypłacana przez białostocki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tyle dostaje rolnik, który na innym stanowisku przepracował kilka miesięcy. Ale niskie emerytury będą zdarzały się coraz częściej.
- Obecne przepisy mówią, że nie liczy się staż pracy, a ilość pieniędzy zgromadzonych na koncie emerytalnym - wyjaśnia rzecznik białostockiego oddziału ZUS Anna Krysiewicz. - Dlatego staż pracy ma znaczenie w tym sensie, że przez dłuższy czas płacimy składki na konto emerytalne.


Gabinet prezydenta Łomży jest chroniony elektronicznym zamkiem

wt, 26 lipca 2016 11:42

Gabinet prezydenta Łomży jest chroniony od wtorku elektronicznym zamkiem. Do sekretariatu mieszkańcy wejdą bez przeszkód, ale żeby otworzyć drzwi pokoju, w którym pracuje prezydent Mariusz Chrzanowski - trzeba podać kod.


60 mln zł na innowacyjne inwestycje w firmach

pon, 25 lipca 2016 13:10

60 mln zł z funduszy unijnych trafi do podlaskich małych i średnich firm na innowacyjne inwestycje. To pierwszy taki konkurs dla przedsiębiorców z regionu. W poniedziałek (25.07) ruszył nabór wniosków; potrwa do 23 sierpnia.
To pilotażowy konkurs, którego rozstrzygnięcie - jak zapowiadały wcześniej władze województwa podlaskiego - zaplanowano w styczniu 2017 roku. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.


54-latek zginął w wypadku drogowym

nie, 24 lipca 2016 11:43

54-letni mężczyzna zginał w wypadku na drodze Sokoły - Nowe Piekuty w powiecie wysokomazowieckim. Według policji mężczyzna wymusił pierwszeństwo i jego samochód zderzył się z drugim autem osobowym, a potem dachował. Kierowca zginął na miejscu.


« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0