Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Pomoc finansowa Gminy Wizna dla Powiatu Łomżyńskiego.

W dniu 14.04.2006r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Wójtem Gminy Wizna i Starostą Powiatu Łomżyńskiego w sprawie udzielenia Powiatowi Łomżyńskiemu pomocy finansowej przez Gminę Wizna na zakup materiałów przeznaczonych do remontu dróg powiatowych na odcinkach Nieławice- Kokoszki oraz drogi przez wieś Janczewo. Na mocy porozumienia Gmina Wizna zobowiązała się do przekazania ze swojego budżetu kwoty 111 tys. zł niezbędnej do zakupu kruszywa oraz emulsji asfaltowej potrzebnych do wykonania remontu nawierzchni w/w dróg powiatowych poprzez potrójne powierzchniowe utrwalenie. Powiat Łomżyński zobowiązał się do wykonania remontu nawierzchni obu odcinków swoich dróg.
- Mimo ogromnych wydatków na nasze gminne zadania, zwłaszcza na oświatę i zakończenie wodociągowania gminy- nie mogę patrzeć obojętnie na degradację dróg powiatowych. Ciągłe skargi mieszkańców gminy na ich stan oraz zabiegi radnych i sołtysów zwłaszcza Pani Grażyny Zarzeckiej, Jerzego Chrzanowskiego, Piotra Dąbkowskiego, Urszuli Godlewskiej, Tadeusza Wysockiego, Antoniego Kołakowskiego oraz Zbigniewa Szulca - po raz kolejny skłoniły mnie do inwestycji na drogach, których mamy 56 km a za które formalnie nie jesteśmy odpowiedzialni i nie otrzymujemy żadnych środków finansowych. Ale jakie mamy wyjście? Proszę sobie wyobrazić jak wyglądałaby np. ul. Czarnieckiego w Wiźnie gdyby nie nasza pomoc w zakupie materiałów, albo np. zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Leży mi na sercu aby mieszkańcy gminy Wizna dojechali bez przeszkód do pracy, lekarza, czy do sklepu, aby dzieci dojechały do szkoły, aby mleczarnia odebrała mleko od rolników .Jestem świadomy, że bez pomocy gminy w tym zakresie byłoby to niemożliwe.
- powiedział Wójt Gminy Jan Olszewski.
Porozumienie podobnej treści dotyczące odcinka drogi Srebrowo- Rutki zostanie zawarta niezwłocznie po zakończeniu procedury związanej z przekwalifikowaniem przedmiotowej drogi na drogę powiatową.
Jacek Piorunek

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę