Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

PRACOWNIA TEATRU I MUZYKI

Zajęcia muzyczne i teatralne prowadzi pedagog specjalny, instruktor arteterapii - mgr Beata Nikodem

W pracowni terapia prowadzona jest poprzez: - Dramatoterapię - Choreoterapię - Muzykoterapię. DRAMATOTERAPIA -najbardziej znaną i lubianą przez uczestników formą terapii jest psychodrama. Celem tych działań jest poprawa komunikacji z otoczeniem, przywrócenie wiary we własne siły, wyzwolenie pozytywnych emocji. Poprzez odgrywanie ról, osoby uczestniczące w zajęciach zdobywają samowiedzę i rozwijają wyobraźnię. Bardzo dobre efekty terapeutyczne uzyskiwane są przy zastosowaniu pantomimy - dotyczy to zwłaszcza osób mających trudności z komunikacją werbalną. CHOREOTERAPIA - to terapia tancem i ruchem. Pozwala ona wyrażać ludziom ich doświadczenia emocjomalne związane z kontaktem cielesnym i dotykowym. Pozwala na wyładowanie emocji i działa relaksacyjnie. MUZYKOTERAPIA - to terapia, w której uczestnicy wykorzystują własny głos, instrumenty muzyczne lub nagrania. Muzyka jest bardzo dobrym sposobem w porozumiewaniu się. Może służyć w wyrażaniu i nazywaniu emocji. Zajęcia w pracowni obejmują również treningi, których celem jest usprawnienie i podniesienie sprawności językowej. Zadaniem uczestniczących w zajęciach osób jest samodzielne przygotowanie strojów, dekoracji oraz rekwizytów. W formie zajęć ponadprogramowych w pracowni działa zespół wokalno-taneczny "ARKA"
Zbigniew Biernacki
pt, 11 listopada 2005 14:57
Data ostatniej edycji: nie, 02 listopada 2008 13:39:06

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę