Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kolonie Terapeutyczne w Karwicy Mazurskiej

W sierpniu 2005 r. 46 osobowa grupa osób niepełnosprawnych wraz z rodzicami i opiekunami przebywała na Letnich Koloniach Terapeutycznych w ośrodku "Stary Dąb" w Karwicy Mazurskiej.

22 sierpnia miał miejsce wyjazd 46 osobowej grupy podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej i ich opiekunów na tygodniowe kolonie terapeutyczne do Karwicy Mazurskiej. Pierwotnie planowany czas pobytu miał wynosić trzy dni, ale dzięki dofinansowaniu pobytu kadry i opiekunów przez Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej możliwe było wydłużenie trwania kolonii.
Do swojej dyspozycji koloniści mieli niemal cały ośrodek wypoczynkowy „Stary Dąb”, który z powodu końca sezonu turystycznego był wyludniony. Wszyscy zakwaterowani zostali w 3-osobowych, wygodnych i wyposażonych w węzeł sanitarny domkach kempingowych.
Kuchnia przygotowując smaczne, „domowe” posiłki stanęła na wysokości zadania a że pogoda w niczym nie przypominała o rychłym końcu lata - to i humory wszystkim dopisywały. Okoliczne lasy Puszczy Piskiej zachęcały do długich spacerów… no i te grzyby, że palce lizać!
Dzięki życzliwości i dobrej woli Wójta Gminy w Zbójnej - Pana Z.Białobrzeskiego do dyspozycji kierownika kolonii pozostawał autokar, którym często grupa jeździła na grzybobranie.
Pod koniec pobytu na Mazurach uczestnicy kolonii odwiedzili zaprzyjaźnione Warsztaty w Piszu.
W założeniu, spotkanie miało charakter integracyjny oraz wymianę doświadczeń. Zaczęło się od wymiany prezentów dla placówek, a skończyło na grilu i wspólnej zabawie. Żal było odjeżdżać…
W drodze powrotnej do Łomży zorganizowane zostało zwiedzanie „ Galindii” – rekonstrukcji prastarej osady zamieszkiwanej w odległych czasach przez plemię Galindów. Wycieczka ta wywarła na wszystkich niezapomniane wrażenia.
Relacja z tego co działo się podczas kolonii terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piątnicy w fotoreportażu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę