Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

Najwyższe odznaczenia czerwonokrzyskie przyznała Kapituła Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża szefom łomżyńskich samorządów. OH PCK III stopnia wyróżnieni zostali Jerzy Brzeziński i Krzysztof Kozicki. W ten sam sposób organizacja czerwonokrzyska nagrodziła Szkołę Policealną Ochrony Zdrowia i Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Odznakę Honorową PCK IV stopnia otrzymali trzej młodzi działacze - krwiodawcy i ratownicy: Radosław Kaczyński, Daniel Kowalewski i Krzysztof Lutrzykowski.

Pretekstem do odznaczenia osób i instytucji najbardziej zaangażowanych w działania łomżyńskich struktur czerwonokrzyskich oraz tych, którzy wspierają tutejszy zarząd rejonowy, były doroczne obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Odbyły się one tradycyjnie w gościnnych murach Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Tu odznaczono też kilkudziesięciu krwiodawców, którzy oddali po 18, 12 lub 6 litrów bezcennego leku, jakim jest krew. Taki "litraż" zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem warunkuje przyznanie kolejnych stopni tytułu i odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

Święto czerwonokrzyskich krwiodawców stało się także okazją do wręczenia Dyplomów Prezesa Zarządu Głównego PCK 16 osobom szczególnie zaangażowanym w rozwój Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK. Do 12 ZHDK oczekujących na dekorację Krzyżami Zasługi, przyznanymi przez Prezydenta RP (planowany termin uroczystości - styczeń 2008) listy gratulacyjne skierował Przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wszystkim łomżyńskim krwiodawcom uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego zadedykowali znakomity program słowno-muzyczny "Wiara, nadzieja, miłość". Przygotowali go specjalnie na tę okazję pod kierunkiem swoich nauczycieli.

Czerwonokrzyskie spotkanie w teatrze zakończyła tradycyjna lampka szampana bezalkoholowego i niekończące się krwiodawcze rozmowy. Były także chwile na zaplanowanie wraz samorządowcami łomżyńskich obchodów 50. lecia Ruchu HDK PCK, które już w przyszłym roku odbędą się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży i Starosty Łomżyńskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę