Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Dobry plakat

Grzegorz Gwizdon wt, 21 lutego 2006 15:04

Plakat to stosunkowo młoda dziedzina sztuki należąca do tzw. grafiki użytkowej ( a więc spełniającej , obok estetycznej , także inne funkcje: jak informacyjna, ilustracyjna, propagandowa czy reklamowa). Plakat narodził się w latach 80-tych XIX wieku. Od końca XIX wieku wyparł on już niemal całkowicie znany wcześniej afisz. Zasadnicza różnica między nimi polega na odwróceniu proporcji dotyczących stosowania tekstu pisanego i elementów czysto plastycznych. Plakatem rzecz ma się dokładnie odwrotnie: podstawowym nośnikiem treści są tu plastyczne środki wyrazu (kreska, plama barwna, kształt itd.). Plakat szybko „ dorobił się” własnych metod docierania do odbiorców za pomocą umownych znaków, metafor, kontrastów plastycznych ( form, barw, kierunków ). Równocześnie z pojawieniem się nowych kierunków i technik w sztuce i wraz z rozwojem nowych technologii, wzbogaca się też język plakatu.

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę