poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

W trakcie jazdy samochodem. Nie rozumiem trochę mandatów które są wstawiane, dla osób które jechały rozmawiając przez telefon - chyba nie ma zbyt wielu wypadków w których to jest przyczyną?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

Mam nadzieję że nie masz prawa jazdy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

Żaden człowiek nie ma podzielnej uwagi (zapytaj psychologa to ci powie) a rozmawianie przez telefon jest wykroczeniem ściganym przez prawo tak samo jak nie zapięcie pasów ( to akurat w razie wypadku ucierpisz ty i twoi bliscy których wieziesz pasy są dla twojego bezpieczeństwa).

A rozmawiając przez telefon podczas jazdy i trzymając słuchawkę przy uchu stwarzasz zagrożenie dla siebie dla innych kierowców i dla pieszych bo nie uważasz na drodze tylko jesteś zajęty rozmową przez telefon.

Co do wypadków drogowych jest kupa wypadków miedzy innymi spowodowanych przez ludzi którzy rozmawiali przez telefon podczas jazdy.

Jak masz takie parcie żeby porozmawiać przez telefon podczas jazdy kup sobie zestaw głośnomówiący.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

Autor: Albatros (---.lomza.vectranet.pl) Data: 31-07-18 11:28

Mam nadzieję że nie masz prawa jazdy


Ja mam też nadzieje że nie ma i nigdy mu nie dadzą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

A ja nie rozumiem ludzi, ktorzy jadac samochodem maja milion spraw do zalatwienia przez telefon, a juz strach pomyslec o tych, ktorzy pisza smsy. Najtanszy zestaw sluchawkowy to dzisiaj koszt pewnie kolo 10zl i jezeli ktos jezdzi i rozmawia przez tel powinien taki miec. Jest bezpieczniejsze, a przede wszystkim tansze niz mandat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

Bardzo dobrze, że jest to karalne. Inaczej byłaby już totalna samowolka na tych ulicach...

Angelka22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy


głupiemu zawsze trzeba dać przepis ...

ciekawe ilu z tych zwolenników/zwolenniczek zakazu rozmawiania przez telefon jeździ samochodem np w klapkach, nakryciach głowy ograniczających widoczność, pali papierosy, maluje się lub przegląda w lusterkach :-)


i oczywiście jestem zwolennikiem zakazu rozmawiania przez telefon podczas jazdy, ale już w ogóle nie rozumiem czemu ww. zapewne nie wszystkie debilizmy za kierownicą nie są karane a są powszechnie wykonywane ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

Nie smsy tylko Facebook.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień? Niech rzuci kamień pierwszy który nigdy nie rozmawiał przez telefon w czasie jazdy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rozmowa przez telefon w trakcie jazdy

Przy obecnej technologii można przecież podczas jazdy bezpiecznie rozmawiać przez telefon. Jak nie z pomocą wbudowanej funkcji w aucie to z pomocą słuchawek bezprzewodowych ja z takich od dawna korzystam, ręce w pełni wolne i zero obaw o mandat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org