sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rzeczy używane

Czy orientuje się ktoś z Was, gdzie w Łomży można oddać używane ubrania, które z pewnością komuś jeszcze się przydadzą?Kiedyś zajmował się tym Caritas, ale teraz chyba już tego nie robi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Hmm... oddac to nie wiem, ale wiem ze skupuja ciuchy uzywane na ul. Niemcewicza koło salonu fryzjerskiego "Jolanta" :) niedaleko Kauflandu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

skupuje też komis pod tzw. kurzą łapką jak skręci się z Krótkiej w podwórko,ale wyceniają tam marnie,także nie zarobisz

...ale to tylko moje zdanie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Nie chcę zarobić, ale szkoda wyrzucić do kosza ubrania, które jeszcze mogłyby komuś posłużyć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Ja ostatnio oddałam do "domu Samotnej Matki". Na forum znalazłam numer, przyjechali i zabrali :)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

a z Caritasem (choć wyżej wspomniano,że już nie przyjmują podobno) bym uważał. Ostatnio był program w tv,że odzież w sklepach z odzieżą używaną bardzo często pochodzi z kontenerów przeznaczonych na np. PCK itp.

...ale to tylko moje zdanie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

mandarynkowe zło - to dopiero teraz odkryłeś tę prawdę? Od paru lat wiadomo, że te kontenery ze znaczkiem PCK należą do prywatnej firmy, która płaci PCK za możliwość wykorzystania jej znaku. I jak najbardziej można swoje stare rzeczy w używaku napotkać. Dla mnie to jakieś mega oszustwo, ale co poradzić.
W Caritasie było inaczej, więc nie porównuj tych dwóch przypadków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Nic nowego nie odryłem,chciałem otworzyc oczy tym,którzy o tym nie wiedzą. A z Caritasem wiem co mówię... ;-)

...ale to tylko moje zdanie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

To fakt, że wiele osób jeszczo o tym nie wie i są mocno zdziwieni, gdy o tym słyszą. A co do Caritasu to nie wiem, czy były jakieś przekręty z odzieżą, ja bynajmniej o niczym nie słyszałam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

ta oddajesz ubrania do tych magicznych maszyn a oni je sprzedaja. na wiohe komus daj, sasiadom komukolwiek oby nie takim organizacjom zlodziejskimmmmmm. dziekuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

niestety,taka smutna prawda.

...ale to tylko moje zdanie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Używaną bieliznę przyjmuje maruda z tego forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

no nawet w łachmanach ten maruda moze chodzić
on nimi nawet gary zmywa :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

podbijam temat-
gdzie można oddać odzież używaną,która jeszcze komuś posłuży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

dom samotnej matki lub może ośrodek interwencji kryzysowej na wojska polskiego może tam potrzebna? zadzwoń i zapytaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

ja mam inna propozycje do rozwazenia ---------------- A MOZE ZROBIC TAKI CARBUT (SPRZEDAZ Z SAMOCHODU) jakie dzialaja w UK . W niedziele kazdy wywozi to co chce sprzedac za grosze(nie raz mozna znalezc perly!) Mysle ,ze to bylaby podwojna korzysc dla kupujacego jak i dla sprzedajacego, ALE WON !!!! HANDLARZE !!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Kapucynki przyjmują odzież używaną i oddają ją potrzebującym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Autor: kowalski (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15-09-12 19:58

Kapucynki przyjmują odzież używaną i oddają ją potrzebującym.
No niby tak ale wolą gotówkę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

gdzie oddać darmo używane ubrania w dobrym stanie








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Jak wyżej - do domu samotnej matki w Nieławicach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Niezależnie od miejsca zamieszkania można oddać ubrania na cele charytatywne biorąc udział w akcji Pomaganie przez ubranie. Wystarczy założyć konto na stronie, zamówić specjalny worek na ubrania i wybrać fundację której chcemy pomóc, a następnie kiedy ubrania są już gotowe do przekazania zamówić kuriera, który odbierze je za darmo z każdego miejsca w Polsce. Na stronie można monitorować jakie kwoty zostały przekazane na konto fundacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Też wydaje mi się, że niektóre ubrania najlepiej jest oddać po prostu osobom potrzebującym. Często też warto pomyśleć o swoich znajomych, o ile nie są oni zbyt zamożni.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rzeczy używane

Może oddać na akcję Pomaganie przez ubranie, wówczas można też wspomóc wybraną fundację. Jeśli w okolicy nie ma kontenerów akcji, to jest też możliwość zorganizowania odbioru za pośrednictwem strony internetowej. Tak można zamówić worek, a potem kuriera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org