sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
telewizja cyfrowa

Czy w ostatnim tygodniu macie jakieś problemy z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej? Ja odbieram dwa multipleksy MUX-1 i MUX-2 i ostatnio są takie zakłócenia że szok , poza tym są momenty kiedy w ogóle nie ma sygnału i nic nie odbiera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Czyżby nikt w Łomży nie odbierał naziemnej telewizji cyfrowej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

a co chodzi już jakie programy masz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Działa już MUX1 na przysłowiowym druciku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

W łomży tragedia z naziemną telewizją cyfrową :( a szkoda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Ale ktoś z was odbiera już tą telewizję żeby się podzielić wrażeniami czy nie? Ja mam i więcej problemów niż zadowolenia bo strasznie pikseluje i nie wiem czy to wina sprzętu czy nadajników, dlatego szukam kogoś kto w Łomży ma i może powiedzieć jak to u niego wygląda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

@cichy57

Napisałem co nieco w tym temacie: http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=519189&t=519189



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Jesli chodzi o Mux1 ( czyli programy TVP1, TVP2, ESka. . . ) to od kilku dni zadnych problemow jakosc/poziom/sila sygnalu wedlug odbiornika TV na poziomie 90% ( posiadam zwykla antene siatkowa )

natomiast jesli chodzi o Mux2 ( Polsat, TVN . . . ) to co tu duzo gadac podobnie jak u kolegi tragedia, wiecej nie dziala jak dziala, pikseloza, wieczny brak sygnalu. Sygnal ten zapewne jest z bialegostoku jak sie nie myle i jednak jest to chyba za daleko jak na lomze zeby odbierac te kanaly bezproblemowo. No chyba ze sie myle i wystarczy odpowiedni sprzet do odbioru obydwu MUXow ale jaki, konkretnie ????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Dzięki adam2 w końcu jakaś konkretna odp. u mnie było tak że przez jakiś czas MUX-2 śmigał bez zarzutów a teraz nie działa. Co do MUX-1 odbierał dobrze do soboty a od soboty też nie jest za ciekawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Żeby dobrze odbierać obydwa MUX - y z Krynic k. Białegostoku trzeba mieć dobrą antenę kierunkową ze wzmacniaczem i wtedy działa bezproblemowo.

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Nie zgodzę się stachuz bo mam natene i wzmacniacz bardzo dobrej jakości televesa kierunkową i odbierało do tej pory całkiem dobrze z małymi problemami od czasu do czasu a od soboty coś się zrypało. Wydaje mi się że chodzi o to że teraz jest to cały czas faza testów i dlatego są te zakłócenia ale po to dałem posta żeby się upewnić czy u innych w Łomży jest ten sam problem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Mam antenę kierunkową Telmor'a pasywną (bez wzmacniacza). Oba mulipleksy odbieram bez zarzutu. Problem z MUX 1 (TVP1, TVP2, Eska...) może wynikać z tego, że od kilku dni prowadzone są testy nadajnika w Łomży. Jeżeli łapiecie sygnał właśnie z tego nadajnika to raz jest raz nie ma bo nadajnik nie nadaje ciągle, a tylko testowo. Od 31.05. ma już ruszyć normalnie. Oprócz tego udało mi się złapać sygnał z nadajnika w Giżycku (MUX1).

--
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

ja odbieram wszystkie 15 kanałów jakość 99 procent i mam to antene od roku nigdy nie miałem najmniejszych problemów z odbiorem, antene mam taką http://www.televes.com/pl/catalogo/producto/antena-dat-hd-opak-pojedy%C5%84cze wysokosc 2 metry na dachu na Łomżycy , szczerze 100 procent zadowolenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Wiele zależy od miejsca, z którego chce się odbierać sygnał. Jeśli nie jest bezpośrednio zakryty zabudową lub lasem teren w kierunku na B-stok to bez żadnej, specjalnej, anteny możliwy jest już poprawny odbiór dwóch multipleksów. Z tego kierunku bezproblemowo odbierają ludzie na zwykłych "siatkach" jeszcze 20-30 km. na zachód od Łomży. Jeszcze łatwiejszy jest odbiór z Miłek-Giżycka bo tam nadajnik pracuje ze 100 kW mocą (B-stok prawie połowę mniejsza) tylko, że na dziś dostępny jest stamtąd jeden MUX. Lokalny nadajnik w Łomży (5 kW) sprawi, że w mieście i najbliższej okolicy w wielu miejscach cyfrowa naziemna będzie "chodzić" na antenach pokojowych lub zupełnie na "kawałku" kabla wetkniętego w gniazdo antenowe TV lub tunera BVB-T. Nie dajcie się wmanewrować w rozpowszechniany nieprawdziwy mit, jakoby do naziemnej cyfrowej istnieją specjalne anteny "cyfrowe". Cyfra będzie chodziła poprawnie nawet przy słabym sygnale byleby ten nie był zniekształcony (np. przesterowany wzmacniaczem), przy którym w analogu obraz będzie mocno zaśnieżony.
Od 1 czerwca TVP 1 i 2 będą nadawane w wysokiej rozdzielczości i np. mecze Euro w doskonałej jakości będą oglądać posiadacze odpowiedniego sprzętu HDTV (High Definition TV)

Przyjemnego, darmowego, odbioru.

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org