piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
telewizja cyfrowa

Czy w ostatnim tygodniu macie jakieś problemy z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej? Ja odbieram dwa multipleksy MUX-1 i MUX-2 i ostatnio są takie zakłócenia że szok , poza tym są momenty kiedy w ogóle nie ma sygnału i nic nie odbiera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Czyżby nikt w Łomży nie odbierał naziemnej telewizji cyfrowej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

a co chodzi już jakie programy masz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Działa już MUX1 na przysłowiowym druciku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

W łomży tragedia z naziemną telewizją cyfrową :( a szkoda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Ale ktoś z was odbiera już tą telewizję żeby się podzielić wrażeniami czy nie? Ja mam i więcej problemów niż zadowolenia bo strasznie pikseluje i nie wiem czy to wina sprzętu czy nadajników, dlatego szukam kogoś kto w Łomży ma i może powiedzieć jak to u niego wygląda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

@cichy57

Napisałem co nieco w tym temacie: http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=519189&t=519189



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Jesli chodzi o Mux1 ( czyli programy TVP1, TVP2, ESka. . . ) to od kilku dni zadnych problemow jakosc/poziom/sila sygnalu wedlug odbiornika TV na poziomie 90% ( posiadam zwykla antene siatkowa )

natomiast jesli chodzi o Mux2 ( Polsat, TVN . . . ) to co tu duzo gadac podobnie jak u kolegi tragedia, wiecej nie dziala jak dziala, pikseloza, wieczny brak sygnalu. Sygnal ten zapewne jest z bialegostoku jak sie nie myle i jednak jest to chyba za daleko jak na lomze zeby odbierac te kanaly bezproblemowo. No chyba ze sie myle i wystarczy odpowiedni sprzet do odbioru obydwu MUXow ale jaki, konkretnie ????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Dzięki adam2 w końcu jakaś konkretna odp. u mnie było tak że przez jakiś czas MUX-2 śmigał bez zarzutów a teraz nie działa. Co do MUX-1 odbierał dobrze do soboty a od soboty też nie jest za ciekawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Żeby dobrze odbierać obydwa MUX - y z Krynic k. Białegostoku trzeba mieć dobrą antenę kierunkową ze wzmacniaczem i wtedy działa bezproblemowo.

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Nie zgodzę się stachuz bo mam natene i wzmacniacz bardzo dobrej jakości televesa kierunkową i odbierało do tej pory całkiem dobrze z małymi problemami od czasu do czasu a od soboty coś się zrypało. Wydaje mi się że chodzi o to że teraz jest to cały czas faza testów i dlatego są te zakłócenia ale po to dałem posta żeby się upewnić czy u innych w Łomży jest ten sam problem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Mam antenę kierunkową Telmor'a pasywną (bez wzmacniacza). Oba mulipleksy odbieram bez zarzutu. Problem z MUX 1 (TVP1, TVP2, Eska...) może wynikać z tego, że od kilku dni prowadzone są testy nadajnika w Łomży. Jeżeli łapiecie sygnał właśnie z tego nadajnika to raz jest raz nie ma bo nadajnik nie nadaje ciągle, a tylko testowo. Od 31.05. ma już ruszyć normalnie. Oprócz tego udało mi się złapać sygnał z nadajnika w Giżycku (MUX1).

--
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

ja odbieram wszystkie 15 kanałów jakość 99 procent i mam to antene od roku nigdy nie miałem najmniejszych problemów z odbiorem, antene mam taką http://www.televes.com/pl/catalogo/producto/antena-dat-hd-opak-pojedy%C5%84cze wysokosc 2 metry na dachu na Łomżycy , szczerze 100 procent zadowolenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: telewizja cyfrowa

Wiele zależy od miejsca, z którego chce się odbierać sygnał. Jeśli nie jest bezpośrednio zakryty zabudową lub lasem teren w kierunku na B-stok to bez żadnej, specjalnej, anteny możliwy jest już poprawny odbiór dwóch multipleksów. Z tego kierunku bezproblemowo odbierają ludzie na zwykłych "siatkach" jeszcze 20-30 km. na zachód od Łomży. Jeszcze łatwiejszy jest odbiór z Miłek-Giżycka bo tam nadajnik pracuje ze 100 kW mocą (B-stok prawie połowę mniejsza) tylko, że na dziś dostępny jest stamtąd jeden MUX. Lokalny nadajnik w Łomży (5 kW) sprawi, że w mieście i najbliższej okolicy w wielu miejscach cyfrowa naziemna będzie "chodzić" na antenach pokojowych lub zupełnie na "kawałku" kabla wetkniętego w gniazdo antenowe TV lub tunera BVB-T. Nie dajcie się wmanewrować w rozpowszechniany nieprawdziwy mit, jakoby do naziemnej cyfrowej istnieją specjalne anteny "cyfrowe". Cyfra będzie chodziła poprawnie nawet przy słabym sygnale byleby ten nie był zniekształcony (np. przesterowany wzmacniaczem), przy którym w analogu obraz będzie mocno zaśnieżony.
Od 1 czerwca TVP 1 i 2 będą nadawane w wysokiej rozdzielczości i np. mecze Euro w doskonałej jakości będą oglądać posiadacze odpowiedniego sprzętu HDTV (High Definition TV)

Przyjemnego, darmowego, odbioru.


Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam wielu takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org