czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomżanie produkują więcej śmieci od innych?

Łomżanie produkują więcej śmieci od innych? Czy na pewno? A ja myślę, że jest inaczej. Wg danych z Urzędu Miejskiego wynika, że na koniec 2020 roku Łomża liczyła 57 901 mieszkańców. GUS swoje dane publikuje z opóźnieniem, ale na pewno liczba mieszkańców przekroczy 60 tys. Oznacza to, że za „utylizację” śmieci, które wyprodukują wszyscy mieszkańcy, czy to w blokach, czy domkach, czy też na ulicy płaci 48 471 osób. To o około 10 tys. osób mniej niż wynika to z innych danych.

Obowiązek płacenia „podatku śmieciowego” ma każda osoba zamieszkała na terenie gminy czy miasta. Meldunek nie ma tutaj znaczenia. Osoba ma 14 dni od zamieszkania lub wyprodukowania po raz pierwszy śmieci na złożenie deklaracji. Co jeśli tego nie zrobi?

We wrześniu 2020 roku w życie weszły przepisy, które pozwalają straży miejskiej kontrolować deklaracje śmieciowe, ich prawdziwość i wypełnianie. Za nieprawidłowe dane może grozić mandat. Na pytanie o kontrole deklaracji śmieciowych, straż miejska odsyła do Urzędu Miejskiego. Zapytaliśmy więc w Ratuszu, ale czekamy na odpowiedzi. Jednak sprawa weryfikacji nie jest tak prosta.

A może po prostu miasto nie potrafi tego wyegzekwować? Tylko dlaczego tzw \"frajerzy\" mają pokrywać koszty tych \"cwaniaków\"? Kilka razy sama byłam świadkiem przywożenia odpadów do miejskich śmietników wieczorem przez mieszkańców pobliskich miejscowości o czym nawet poinformowałam Spółdzielnię Mieszkaniową. Nie będziemy płacić haraczu za innych Panie Prezydencie.

ja


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżanie produkują więcej śmieci od innych?

pani benedykt niech pani nie sieje zamentu, śmieci to zostawia miasto budując się poza jego granicami, czyli w gminie ,bo kto się tam buduje jak nie miasto uciekając z tej dobroci w miescie, dobra nie oto chodzi, czemu mieszkańcy obrzeży miasta wywożą śmieci do lasów poza miasto a ich dzieci chodzą tam na spacery do lasu, pracuję poza miastem na najbliższych okolicach i widzę kto te śmieci podrzuca do okolicznych lasów ,a potem tam chodzimy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżanie produkują więcej śmieci od innych?

To i tak macie taniej od mieszkańców zabudowy jednorodzinnej którzy śmieci segregują. Po drugie mniej śmieci produkuje emeryt czy rencista czy nawet młoda osoba od osoby zarabiającej np tak jak nasi włodarze. Proponuje zatem opłatę śmieciową powiązać z PIT-em. Jeżeli opłata ma być 1% rocznych zarobków biedniejszej części łomżyniaków to niech to będzie też 1 % tych lepiej zarabiających, przecież zgodnie z logiką oni więcej konsumują dóbr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżanie produkują więcej śmieci od innych?

Łomżyniacy płacą niej niż w innych miastach a i tak im za dużo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżanie produkują więcej śmieci od innych?

Łomżyniacy zarabiają mniej niż w innych miastach i płacą za wszystko więcej

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org