sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

Przez wiele lat poprzedni rządzący wmawiali nam, że Europa jest tak bezpiecznym kontynentem, że w ogóle nie będzie nam potrzebne ani wojsko, ani wiedza na temat bezpieczeństwa. A jednak się mylili. A teraz okazuje się, że tak pacyfistycznie nastawione społeczeństwo jest zupełnie bezradne wobec realnego zagrożenia, zupełnie wbrew starożytnej zasadzie :Si vis pacem, para bellum (dosł. „Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny”) – przysłowie łacińskie. Sparafrazowane zdanie z prologu do dzieła O sztuce wojennej Wegecjusza, historyka rzymskiego z IV w. n.e.[1]
A ja pytam, dlaczego buntujemy się przeciw przysposobieniu obronnemu w szkołach, bo po co straszyć dzieci? Czy wiemy, gdzie w naszym mieście są najbliższe schrony?

ja


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

3 maja. Zjazd. Trasa wz. Nadnarwiańska. Saperska.

Nogi mi się nie zginajq.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

Obecnie technika poszła tak do przodu, że sie nie schowasz w bunkrze i przeczekasz. Jedne bomby przebijają metry betonu a inne wypaląją tlen w promieniu kiluset metrów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

Taa. Tlen od razu.

Nogi mi się nie zginajq.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

Zasada działania broni termobarycznej polega wykorzystaniu ładunku wybuchowego w formie aerozolu, który po rozpyleniu nad celem jest detonowany. Następnie w strefie zero jest zużywany cały tlen oraz panuje temperatura sięgająca nawet 3000 stopni Celsjusza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_termobaryczna

Trwający ponad kilkadziesiąt milisekund wzrost ciśnienia wywołuje podmuch oraz spadek ciśnienia. Wzrost, a jeszcze bardziej następujący po nim spadek ciśnienia, jest ważnym czynnikiem rażenia bomb termobarycznych, dlatego zwane są bombami próżniowymi. Dłużej trwająca fala podmuchowa przenika do obszarów za przeszkodami, wnika przez otwory okienne i drzwiowe do budynków i rozprzestrzenia się wzdłuż korytarzy, stanowiąc zagrożenie dla ludzi chroniących się w budynkach, bunkrach, jaskiniach i tunelach[3]. Wybuch ładunku termobarycznego nie wybija dziury w ścianie, tak jak to robi punktowy ładunek wybuchowy, ale ją przewraca[3]. Bomby termobaryczne zabijają skokiem ciśnienia. Aby zabić człowieka krótkotrwającym wybuchem (1 ms) konieczny jest skok ciśnienia około 250 kPa, ale jeżeli nadciśnienie jest podtrzymywane przez 20 ms to wystarczy ciśnienie około 70 kPa[3].

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

Taaaaa juuuż

Nogi mi się nie zginajq.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

Na cmentarzu są jakieś schrony ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

Oficjalnie, te w pełni wyposażone i akceptowane przez Urząd, to w podziemiach banku przy starym cmentarzu (Zawadzka 4) oraz piwnice dawnej Telekomunikacji (Ks. Janusza 1). Ciekawi mnie tylko, że powstaje tyle wzmianek na temat łomżyńskich schronów a nigdzie nie są podawane informacje na temat ich lokalizacji.

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie są rozmieszczone schrony w Łomży

NEon24:

\"USA może uratować tylko wojna. USA gospodarczo upadają. Długi ich ciągną na dno.
Tylko wojna na świecie, ale poza USA, może poprawić ich pozycje.
Mają takie doświadczenia z II WWŚ.
Teraz chcą powtórzyć manewr.
Problem w tym że Niemcy nie chcą tej wojny a Polacy nic nie mogą bo są słabi.
U-kraina żyje wyłącznie na kroplówce NATO.
Rosja nie ma równoważnego przeciwnika w Europie... i też nie chce wojny ..
Rosja tylko denazyfikuje u-krainę czyli SWOJE podwórko.
Rosja nie ma interesu włazić głębiej do Europy.
Jak USA nie uda się wojna w Europie to będą próbowali w Azji.
Problem w tym że wszyscy ważni wiedzą czego chce USA
i się temu przeciwstawiają.
Ostatnia opcja USA to samemu wywołać wojnę ...
ale tu też ciężko bo skąd wziąć mięso armatnie.. spedalona armia USA nie będzie walczyć z równym przeciwnikiem...
USA zostanie ugotowane gospodarczo bez wielkiej wojny.
Świat odetchnie z ulgą.\"

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org