sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

\"Jest zima to jest zimno\" jako powiedział klasyk. Jest zima to jest ślisko.
Nie wiem jakim celem było napisanie tego artykułu, chyba tylko napuszczenie jednych staruszków na drugich. Bo nie ma co się oszukiwać Łomża, a szczególnie osiedla domków jednorodzinnych, których dotyczy to odśnieżanie są zamieszkałe przez starszych schorowanych ludzi.
Nie wiedzieć czemu, przepis rodem z PRLu pozostał i rodzi mnóstwo niejasności.
Co jeśli w takim domku mieszka sama schorowana pond 80-cio letnia kobieta. A znam taką.
Ma kogoś wynająć do odśnieżania ? Kilka setek PLN przez zimę to dla emeryta problem.
Młody silny pracujący człowiek, rano odśnieży i pójdzie do pracy. A w południe straż miejska mandat wlepi, bo znów napadało. Ma wziąć urlop bezpłatny i czekać na śnieg ?
Nie wiem czego oczekuje Pani po chorobie Heinego - Medina ? Czystych, suchych chodników ? Przecież to niewykonalne wystarczy spojrzeć na drogi.
Autor artykułu jako przedstawiciel mediów powinien lobbować za zniesieniem tego durnego przepisu, a nie straszyć grzywną i sądem w sprawie odszkodowań.
Żyjemy ponad 30 lat w wolnym kraju i miasta posiadają sprzęt jak i ludzi by zrealizować to zadanie. Mały traktorek zrobi to w 2 minuty co staruszek w dwie godziny.


link do filmu z babcią

https://youtu.be/2VyZF2KQr3M

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

a spróbuj wypić browara na państwowo-Twoim chodniku jak śniegu nie ma

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

A niedawno moja sąsiadka wywinela orła potłukła telefon za 4000 i założyli jej kołnierz ortopedyczny.
Nie było to bynajmniej przy domkach jednorodzinnych tylko na osiedlu gdzie stoją bloki i gdzie obowiązek odśnieżania chodników mają ciecie.

A nie chciało im się odśnieżać i posypać bo padało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów


Autor: bigi2004 (---.tsunami.pl)
Data: 11-02-21 09:28

a spróbuj wypić browara na państwowo-Twoim chodniku jak śniegu nie ma

bigi200


A chciałbyś żeby na państwowo -Twoim chodniku menele urządzali sobie libację i przed twoim domem darli mordy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

nie chciałbym . chciałbym aby Polak mógł posiadać broń i nie bał się jej użyć i chciałbym aby każda złotówka podatku płacona przez Polaka szła na to na co powinna i żeby nie zawracać dupy odśnieżaniem i spieraniem się czy to jest chodnik i powinien być odśnieżony czy tylko opaska, która wygląda jak chodnik ale jest za wąska by nią być

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

i pewnie masz pretensje do pisiorów że tak nie jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

Do odśnieżania to twój chodnik ,ale weź coś zrób na nim , bez pozwolenia popraw kostkę itp. ,to ci d........ą że się nie pozbierasz.

Tomecki101

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

dokładnie
coś zrobić na chodniku to trzeba zlecić wykonanie organizacji ruchu, uzgodnić z UM, Policją, powiadomić Straż i Pogotowie,
wyliczyć ile zajmie się m2 i zapłacić za zajęcie pasa drogowego
a do odśnieżania nic nie trzeba ;)
a gdzie bhp, jak komuś łopatą przez łeb nieumyślnie przejadę przecież ja nieprzeszkolony

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

... jak mam w mapce geodezyjnej i zapisane to w hipotece,
to na swoim kawału ziemi, np. przyległym chodniku , a kawału mojej własności za którą płacę podatek gruntowy,
muszę sprzątać i np. odśnieżać - bo jakiś ciul będzie spacerował po mojej ziemi ?
np. w miastach , przy i głównych ulicach, ciągach komunikacyjnych
granice zabudowy. tj. gdy np. budynek obrysowo się kończy, a prywatny inwestor pozostawił pas na chodnik dla pieszych, - TRZEBA UMIEŚCIĆ TABLICZKI ; TEREN PRYWATNY, WEJŚCIE NA CHODNIK NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jest obowiązek odśnieżania chodników i dachów

Ja to mogę się wypowiedzieć na ten temat tak że nic na ten temat nie mogę powiedzieć ugułem.

Nogi mi się nie zginajq.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org