czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dmuchawy do liści

Warszawa jako pierwsza zabrania używania dmuchaw do liści od 1 stycznia 2021.
Jest to jak najbardziej słuszne rozwiązanie także dla Łomży, gdzie dmuchawami parodiuje się sprzątanie chodników i jezdni upychając śmieci po kątach a jednocześnie produkując masę kurzu, który osiada na wszystkim -- w tym i na elewacji bloków. A co wy o tym sądzicie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dmuchawy do liści

Ja,się nie zajmuje takimi głupotami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dmuchawy do liści

Z tego co zaobserwowałem to na bieżąco uprząta się w ten sposób chodniki. Na koniec sezonu grabi się i wywozi liście (nic się nie upycha po kątach). Ale może masz pomysł jak pozbyć się najpierw kurzu, o którym piszesz? Jest pomysł. Wybetonować wszystko dookoła, pozbywając się rodzimej gleby. Do tego zmierzasz? Jest kilka innych. Np. myć auta na bieżąco, karać kierowców aut ciężarowych za nieszczelne naczepy i pozostawianie nieczystości na ulicach, etc.

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dmuchawy do liści

Zdecydowanie powinni zrobić coś z tymi urządzeniami spalinowymi. Niedługo się podusimy od tych spalin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dmuchawy do liści

Jak wygląda zganianie liści każdy widzi - ale doskonale też widać że wiatr robi swoje i zgania liście z powrotem na drogę i chodnik. Ale latem liści nie ma, a dmuchawy na okrągło zdmuchują śmieci na trawniki -- tak jest ponoć nowocześnie. Widziałem też niejednokrotnie jak dmuchawami udrożnia się spływ wody do studzienek, bo nie chce się sprzątnąć chodnika po wykoszeniu trawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org