czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zmarłych nie można oszukać

autor: Mirosław R. Derewońko. Często jestem krytyczny odnośnie poczynań lokalnych dziennikarzy. Tym razem ... , wg mnie, świetny tekst. Gratulacje !
https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=57408

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmarłych nie można oszukać

Artykul dobry, przemyślany - nie chce bronić tutaj tego ,, wspaniałego rzadu\" ale przypominam wielkim napinaczom ze na odwiedziny zmarłych jest 365 dni w roku , czasem nawet 366 . Kolejna sprawa jest taka , że już tydzień temu truli ze jeśli ZACHOROWANIA będą większe ( wzrost) to będzie możliwe że cmentarze będą ,, zamknięte \" aaaa i jeszcze jedno czy Wy wszyscy uważacie ze ktokolwiek będzie tego pilnował? Ze ktokolwiek pozamyka cmentarz na łańcuch? To jest nawet fizycznie nie możliwe. Natomiast pragnę nadmienić ze prawie codziennie odbywają się pogrzeby na cmentarzu , nikt nie zweryfijuje kto i z jakiego wraca pogrzebu, gdzie byl , ile trwal .. a z pogrzebu można wracać godzinami 😃 pozdro dla kumatych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmarłych nie można oszukać

30 tysi piechotą nie chodzi



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmarłych nie można oszukać

Tak 365 dni a czasem 366 jest na odwiedzanie cmentarzy. Tylko ,że Święto Zmarłych jest jednego dnia i tu chodzi o naszą tradycję. Przypominam także , że choćby p.Sasin , ale nie tylko do czwartku informował ,że rząd nie ma planu zamknięcia cmentarzy. Informowanie o zakazie dzień przed jest kpiną z ludzi bo ktoś w tym czasie jechał już przez całą Polskę aby być tego dnia na grobach swoich bliskich , ktoś inny kupił kwiaty czy robił dekoracje na sprzedaż... Tą decyzję swobodnie można było przekazać tydzień temu, wtedy nie byłoby w/w sytuacji . Czemu tego nie zrobiono? Tego pewnie się nie dowiemy . ale dobitnie pokazuje to , że rząd kompletnie nie ma planu działania w obecnej sytuacji. Pokazuje także , że nikt nie zastanawia się nad tym jakie skutki przynoszą podejmowane decyzji. Jeszcze wierzę ,że nie jest to objaw tego iż rządzący mają gdzieś ludzkie problemy czy też koszty jakie ponosi społeczeństwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmarłych nie można oszukać


nie wiem nie znam się jestem nie wierzący, bardziej mnie interesuje zdrowie żywych niż zmarli, ale ....

słyszałem jak księża tłumaczyli, że groby odwiedzać można przez tydzień i zgodne to będzie z wiarą (jakoś specjalnie nawet to nazwali)

nie wiem jak można wierzyć w coś i nie znać zasad !!! nie słuchać własnych kapłanów

no chyba że na prawdę w tym święcie chodzi o to, żeby kupić kwiatek najlepiej jak największy, znicz najlepiej jak największy iść na cmentarz pokazać się przed rodziną sąsiadami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zmarłych nie można oszukać

Tutaj nie chodzi o żadne święto, tylko o zamordyzm, a w zasadzie obecnie \"namordyzm\". Kretynizm polega na tym, że Rząd doprowadził do sytuacji, w której zamiast na 4 dni, wizyty na cmentarzach rozłożyli na dwa, bo większość ludzi pojechała w piątek i we wtorek. Takie są fakty... Idiotyczne zakazy zawsze są przeciwskuteczne, ale politycy nigdy się nie nauczą. Podobnie jak z alkoholem, podnoszenie cen powoduje, że ludzie zaczynają produkować sami. Podnoszenie podatków ponad miarę zmniejsza, a nie zwiększa wpływy do budżetu (krzywa Laffera). Co z tego, że wszyscy o tym wiedzą? NIC!
Polecam ten Blog. Sporo informacji, zwłaszcza covidowych :)

---
Nie ma nic przyjemniejszego, niż czytanie ulubionego Bloga :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org