czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Firmy pozyskujące dotacje

hej, mam takie pytanie, znacie może jakieś firmy zajmujące się pomoc w pozyskiwaniu dotacji? Chciałabym rozwinąć swoją firmę, ale brakuje mi środków, które podobno można łatwo zdobyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Łatwo to można dostać ...zdobywanie jest zawsze trudne...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Łatwo ? kto tobie takich bajek naopowiadał.
Powiem tobie jak wyglądało to u moich znajomych:
Urząd Pracy:
-musisz być około roku zarejestrowana jako bezrobotna
-żeby dostać dofinansowanie do działalności,potrzeba dwóch poręczycieli
- reszta to bardziej pierduły,dobry biznesplan,i trochę latania i papierologii
-chyba,że się coś ostatnio zmieniło,musisz spytać w PUP,ja mam dane z tamtego roku
-no i oczywiście PUP musi mieć akurat pieniądze na dotacje
Niestety taka rzeczywistość.
Inna forma to dotacje unijne-gdzie kryteria są o wiele mocniejsze niż w PUP
Kolejna forma dotacji i tu można mieć spore szanse na dofinansowanie to założenie spółdzielni socjalnej:kilka osób,fajny pomysł,ale niesamowicie dobry biznesplan trzeba napisać.
Ewentualnie jakaś dotacja dla rolników-ale jestem zielony w tym temacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Sam chciałem zakładać spółdzielnię socjalną,ale nie miałem akurat wystarczającej liczby osób.
Znaczy osoby na pewno bym znalazł,tylko takich nierobów,co myślą o kvrwa dostaniemy dotacje to git,nie trzeba będzie nic robić biznes sam się rozwinie.
Niestety ale realia są trochę bardziej bolesne,i żeby coś mieć trzeba na to zapracować,czasem ciężko,a czasem na luzie ale z głową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

W większych miastach,możliwe że powstały firmy o takim profilu,ale raczej jakiś niezły udział z tego muszą mieć.
Czyli jak jesteś w Łomży zameldowana,to zmiana meldunku na :Warszawa,Poznań,Kraków,Wrocław.
Ale nie mam pewności co do tego,więc mogę wypisywać akurat jakieś BZDURY.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Kilka lat temu ojciec mojej koleżanki dostał dotację z PUP,około 25tyś ale psychicznie ledwo dał radę.Powiedział że to czekanie,latanie itp,itd to koszmar.
Ale dostał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Dokładnie nie pamiętam,ale tak cztery,pięć lat temu ten gość dostał.
A dotacje unijne na rozpoczęcie działalności są w PUP od dawna nie wiem czy od początku jak do Unii weszliśmy,ale ładnych kilka lat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Speech a po co mi się przechwalać,a co ja w totka wygrałem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Jak chcesz dzwoń do PUP,tam uzyskasz informacje co do dnia i godziny rozpoczęcia przyznawania takich dotacji w Polsce przez PUP.
Jeżeli okaże się że zmyślałem,obiecuję więcej nic nie napisać na tym forum.
Zrozum siedzę i się nudzę,więc jak mogę komuś coś doradzić(oczywiście jeżeli mam jakieś chociaż blade pojęcie o tym)to chętnie pomogę.
Nie jestem psem ogrodnika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Gdyby nie chciał się tobie dzwonić:
Od uruchomienia programów unijnych na lata 2007-2013 Polska wydała ponad 372 mld zł, z czego dofinansowanie UE wyniosło 264,3 mld zł - poinformował resort rozwoju. Podpisano ponad 106,5 tys. umów o wsparcie z UE na 403,1 mld zł.

Ministerstwo poinformowało, że dotąd złożono 302,3 tys. poprawnych pod względem formalnym wniosków (unijne dofinansowanie oraz wkład krajowy to łącznie 615,9 mld zł).

Podpisano 106 tys. 538 umowy o dofinansowanie na 403,1 mld zł; z tego wkład unijny wyniósł 286,6 mld zł, czyli 101,5 proc. dostępnych pieniędzy z UE dla Polski na lata 2007-2013.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

To tak bez przechwałek,już jakieś ponad 10 latek można z dotacji korzystać.
Cieszę się że nadal będę aktywny na forum :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Na lata 2014-2020 Polska ma do wykorzystania 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. To więcej niż w poprzedniej perspektywie - 2007-2013. Wówczas było to około 68 mld euro.

W nowej perspektywie UE wsparcie funduszy unijnych obejmie te dziedziny, które najbardziej przyczyniają się do wzrostu gospodarczego, zwiększenia zatrudnienia i modernizacji gospodarki. Pieniądze mają trafić m.in. na badania naukowe, budowę dróg, koleje, transport publiczny, rozwój przedsiębiorczości czy infrastruktury szerokopasmowego internetu oraz aktywizację zawodową bezrobotnych. Ok. 40 proc. funduszy polityki spójności będą zarządzały samorządy województw. To ponad 31 mld euro.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Dzięki za odpowiedzi. Zgłosiłam się do firmy kcfe.pl zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Mogła byś mi na @ napisać w skrócie jak to teraz wygląda,takie załatwianie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Firma które pozyskują dotacje unijne jest dość sporo w internecie, osobiście polecam firmę od konsultingu technologicznego http://cebrio.pl !!
Świetne podejście do klienta, załatwiają finansowanie z funduszów publicznych i komercyjnych. Świetna opcja dla firm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Trzeba znaleźć taką firmę, która naprawdę kompleksowo podchodzi do tematu. Tutaj https://edoradca.pl/oferta/doradztwo-europejskie/rozliczenie-dotacji/ sobie zerknijcie. Zajmują się doradztwem, pomocą, jak również rozliczeniem dotacji. Dzięki temu wszystko będzie wykonane perfekcyjnie, a wy nie będziecie musieli zwracać pieniędzy. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Mara skoro są tacy profesjonalni to czemu nie zainwestują w profesjonalną reklamę? A stać ich tylko na zapłacenie trollom takim jak ty by je chwalili. Trzymać się od takich firm z daleka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy pozyskujące dotacje

Takim firmom trzeba zapłacić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org