sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

już od paru meisięcy trwa radosne rycie miejscowych archeologów w Starym Rynku . Efekt wykopano pare kamieni i gruzu co doprowadziło niektórych do euforii. Niby tak pieczołowicie w trosce o zabezpieczenie sladów miejscowej histori ale bezmyśłnie bo przy okazji doprowadzono do uschnięcia częsci i zniszczenia drzew które zostały na tym rynku posadzone i całkiem okazale się prezentowały.
Daje to doskonałe świadactwo profesjoanlizmu tych speców od grzebania w ziemi. Osobiscie wolę te drzewa niż tą kupę kamieni.

Dziwię się ,ze osoby odpowiedzialne z ratusza nie widza tych niszczonych i schnących drzew dosłownie pod oknami rarusza.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

Starsi mieszkańcy pamiętają, Stary Rynek z lat siedemdziesiątych, z działającą fontanną, ławeczkami, drzewami, krzewami. I komu to przeszkadzało, pewnie kasę trzeba było wydać na durnoty, bo co pomysł to bardziej nietrafiony, polana z polbruku za miliony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

Po pierwsze nie miejscowych archeologów! Po drugie, obowiązkiem inwestora jest przeprowadzenie badań archeologicznych przed rozpoczęciem prac. Po trzecie, nie parę kamieni tylko odkryto kawałek historii naszego miasta. W szczegółach nie będę rozpisywał się ponieważ informacje z prac i odkryć są przekazywane na bieżąco. Chyba to jest jasne dla każdego. Niemniej trzeba być kołtunem do kwadratu, aby negować te prace, kiedy wszyscy zastanawiają się nad tym jak zabezpieczyć i wyeksponować wykopaliska. Poza tym, gdzie facman i w jakich okolicznościach i pod wpływem czego te okazałe drzewa widział. Oczywiście jest to próba zaistnienia tej niedojdy intelektualnej, który swój wpis kończy - cytuję: \"Dziwię się ,ze osoby odpowiedzialne z ratusza nie widza tych niszczonych i schnących drzew dosłownie pod oknami rarusza.\" Tylko przez wyślizgane zwoje mózgowe autora wpisu nie przeszło, że może z ratusza widzą kawałek historii, a nie rachityczne drzewka, które ta ośla łąka dojrzała. Dziesiątki razy pisałem na tym forum do Ciebie, zacznij myśleć, wyrażać się na poziomie. Wiem, że to jest prawdopodobnie mój daremny trud, ale nikt mi nie zarzuci, że nie próbowałem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

panie lewiatan otoż



facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

\" całkiem okazale się prezentowały\" - litości czy o tym samym mówimy? 4 drzewka na ryneczku są nie są warte tego co odkryto?
myślenie na poziomie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

podejrzewam, że facmen nie mieszka od urodzenia w Łomży i historia Miasta lata mu koło duuupy.

Wielkie podziękowania dla Władz Miasta, tylko proszę żadnych piramid szklanych.

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

Gospodarka drzewostanem w mieście to jedno wielkie nieporozumienie, a raczej zaniechanie. Tu od lat się tylko wycina, nie zastępując wycinkiem nasadzeniami nawet w stosunku 1 : 0,5 (nie licząc nasadzeń w parku JPII. Miasto się betonuje, pustynniejąc jednocześnie ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

szanowna pani a jakie ma to znaczenie do tej sprawy. Proszę pojechać ulicą od strony ratusza spojrzeć na boczek i jak słupy stoją suche i usychające piękne klony dając swiadectwo troski o zieleń .

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

Rzeczywiście dla tej sprawy nie ma to znaczenia jak to sam powyżej napisał facman. Dzięki za przyznanie uznania i bezsensu własnego wpisu. Czyżby coś dotarło ? Jednocześnie możemy w tym powyższym wpisie facmana podziwiać, precyzję i ogląd szanownego forumowicza cytuję: \" Proszę pojechać ulicą od strony ratusza spojrzeć na boczek\" ? Na boczek od strony ratusza ? Jaki znowu boczek? Tak trudno Tobie opisać lokalizację w paru zwięzłych słowach? Powiedz o jakie drzewa klonowe Tobie chodzi, a pomożemy zlokalizować w słowie pisanym, aby wszyscy wiedzieli o które chodzi, wówczas pójdziemy tam z konewkami lub poprosimy Zarząd Zieleni Miejskiej o wsparcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

otoż panie Lewiatan



facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

Ciekawe, kto i kiedy posprząta ten bajzel w mieście?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

widowiska plenerowe Teatru w Walizce przez ten bajzel nie mogą odbyć się jak co roku w tym miejscu. Myślę ,że ten bajel będziemy ogladać jeszcze do wiosny.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

widowiska plenerowe Teatru w Walizce przez ten bajzel nie mogą odbyć się jak co roku w tym miejscu. Myślę ,że ten bajel będziemy ogladać jeszcze do wiosny.

to będzie skansen a nie rynek miasta.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stary Rynek rozbabrany a drzewa pousychały

Znowu bredzisz ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org