środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

Jest początek roku i podobno ma być / podobno / suchy rok 2020 i już prognozują słabe zbiory , ale kuzwa dlaczego TAK podrożały jabłka tamtoroczne kiedy był normalny urodzaj .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

Zachód może wykupuje tak jak zboże

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

Bo właściciel sadu kupuje następny dom i nowy samochód jak zawsze co 3 lata a ludziom płaci po 40zł dniówki i udaje biedaka w dodatku na czarno. Ja mógłbym i jabłka zbierać ale moja dniówka to minimum 300zł na rękę plus umowa o pracę na pełny etat. 8h i do domu. Tak teoretycznie.
Nie ma co się poniżać i za grosze robić u dziadów czemu ich ma stać na wakacje na auta a mnie i nie. Jest to najgorszy rodzaj pracodawcy wyzyskiwacza zaraz po budowlance którą już niedługo czeka ogromny kryzys mimo że teraz sklepy budowlane są okupowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

drożeją ponieważ podrożał prąd wspaniałomyślny rząd podnosi podatki

Max

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

Akurat prad i rzad maja tu najmniejszy wplyw . Hasla - kupuj polskie produkty - pomagasz naszym przedsiębiorcom -to zwykłe nabijanie im za friko kieszeni. Ja rozumiem jezeli ten produkt wyprodukowany by
był w czasie klęski urodzaju to - ok ,le wygrzebany z magazynów.. Podwyżki cen / jeżeli muszą być / powinny obowiązywać nawy produkt !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

zara zara napisał(a):

> Akurat prad i rzad maja tu najmniejszy wplyw . Hasla - kupuj
> polskie produkty - pomagasz naszym przedsiębiorcom -to zwykłe
> nabijanie im za friko kieszeni. Ja rozumiem jezeli ten produkt
> wyprodukowany by
> był w czasie klęski urodzaju to - ok ,le wygrzebany z
> magazynów.. Podwyżki cen /
> jeżeli muszą być / powinny obowiązywać nawy produkt !!!


Rząd ma bardzo dużo w tym wypadku. Prąd w górę to i koszty magazynowania w odpowiedniej temperaturze idą do góry. Minimalna pensja sztucznie w górę to i koszty magazynowania w górę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

ale nie 100 % i troche w ciągu mięsiąca człowieku...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

do andrsel -A ja nie bede nabijał kieszeni pseudo biznesmenom i płacil niby z pobudek patriotycznych 5 zł/kg jabłek i zjem sobie ze smakiem banana za 3zł/kg lub pomarańczę - której koszt produkcji .transportu i przechowywania itp,niby jest mniejszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

O nierozumni czyście zapomnieli jak w ubiegłym roku Morawiecki nie podnosił cen prądu jak wielki skowyt wasi idole w parlamencie Polskim i Europejskim czynili? Jakie skargi z błaganiem o największe kary za to przestępstwo dla Polski w komisjach unijnych składali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

Jaka susza ? dwa dni już pasa !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

Rozdawnictwo na kredyt 500+, 13ta emerytura + drukarki pieniędzy w NBP drukują 24h/dobę to normalne że ceny rosną. Niestety to się dopiero rozkręca.
W tamtym roku nie było urodzaju jabłek. Może już się kończą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pada - czy cena jabłek też spadnie ?

W warzywniakach cena i owszem poszła sporo do góry, niektóre jabłka nawet po 6 zł,na rynku po 3,50 zł i po 4 złote widziałam jak wczoraj jeździłam po kwiaty. I faktem jest że niektórych zeszłorocznych jabłek już nie ma dostępnych,bo nie nadają się do takiego długiego przechowywania.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org