czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Perspektywy

Nie ma co ukrywać dopóki skośnookie ś u r a k i ,nieprzestaną żreć toperzy, wenszów, piesełów przy obecnej mobilności ludzi na świecie, to co sezon będziemy mieli SARSY, MERSY itp. Do tego jeszcze jak dojdą zarażenia mongołów z PO/KO itp to pogłębiającą się pandemię mamy jak w banku w każdym sezonie. Czy to w sezonie grzybobrania, zbioru pieczarek, czy odlotu bocianów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Uspokój się z tymi idiotyzmami i nagonką na Chińczyków.. Rusz głową...Będziemy mieli co chwilę nowy szczep bo mutuje i co rusz nowy objaw to będzie koronoświrus bo tak sobie układają narrację a pelikany łyk, łyk, łyk🤦‍♀️
Będziesz pięć lat nosił maskę,a niedługo nawet łupież czy luźniejszy stolec albo za mało żółty mocz to będzie objaw koronoświrusa.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

No proszę jakich w powiecie mamy znawców polityki i medycyny. Warto jeszcze te wpisy uwiarygodnić tytułami naukowymi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Pewnie PiSomatoły nie chorują na koronawirusa ?
a pandemia to wina Tuska i PO/KO :)

... ostatnie badania potwierdzają, że zarazę roznoszą zielinoświątkowcy i antyszczepionkowcy , tacy jak lewitan1860.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Johnie nie tylko tytuły naukowe czynią człowieka myślącym pamiętaj o tym. Ale jeśli ty wierzysz we wszystko co powie ci ktoś i wystarczy aby miał tytuł naukowy to wierz mu bezgranicznie,co mi tam.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

... niektórzy myślą, że myślą :)
ale nie najlepiej im to wychodzi,
zwłaszcza stare babcie, które młodo zaciążyły i nie było czasu na zdobycie wiedzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Moze warto spojrzec na temat nieco szerzej. Chiny juz osiagaja swoj cel a kraje ktore zagrazaly im gosporaczo zostaja coraz bardziej w tyle... Z jednej strony w Chinach udalo sie wyleczyc ok 93% calosci zachorowan to chyba wiedza w jaki sposob to robili z drugiej strony po co sie tym dzielic lepiej wysylac glupim narodom pomoc w postaci nieskonczonych ilosci maseczek fartuszkow i przylbic. A my potem czytamy w mediach jak to zoltki nas ochronili przed korona wirusem wspanialomyslnym gestem i darami za miliony dolarow. Jesli gospodarczo znowu cos nie zagra chinom to za jakis czas znowu wywina podobny numer bo kasa w kieszeni musi sie zgadzac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

To należące do Kasi że nie tylko tytuły naukowe czynią człowieka myślącym
w połączeniu z warszawiakiem który napisał że ... niektórzy myślą, że myślą, powinno spowodować jakieś przemyślenia wśród uczestników tej dyskusji...
Oskarżanie Chin jest błędem w samej podstawie.
Jesteście tacy głupi, czy piszecie tutaj na zlecenie?

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Dlaczego Twoim zdaniem oskarżanie Chin jest błędem w podstawie? Nie da się ukryć, że epicentrum epidemii było w Chinach. Oczywiście też nie posądzam ich o celowe wywołanie epidemii. Ponieważ i tak w długofalowej perspektywie stracą. Myślę sobie, że część produkcji wróci do krajów, kiedy to okaże się, lub jak już nie okazało się że lepiej produkować u siebie nawet drożej , ale jednak mieć swoje zabezpieczenie, niż później przepłacać i przy tym walczyć o towar. Poza tym lokalnie przybędzie rąk do pracy. Unia też pokazała, że nie jest jednolita strukturą, tylko każdy zabezpiecza się i walczy na swój sposób. Jednym słowem nie jest monolitem. W zasadzie teraz już nie wiem jak to oceniać. Czas pokaże, co z tego wszystkiego w Europie wyniknie. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Autor: lewitan1860 (---.dynamic.chello.pl)Data: 18-04-20 12:45

Dlaczego Twoim zdaniem oskarżanie Chin jest błędem w podstawie? Nie da się ukryć, że epicentrum epidemii było w Chinach. Oczywiście też nie posądzam ich o celowe wywołanie epidemii. Ponieważ i tak w długofalowej perspektywie stracą.

Widac ze nie wiesz co to strategia... przykladowo gra w szachy. Czasami warto poswiecic pionka zeby zbic cenniejsza figure. Na tle swiatowej smietanki (G7 oraz rosji) chiny stracily zdecydowanie duzo duzo duzo mniej niz \"konkurencja\". A teraz jak wszyscy w kryzysie a chiny odbijaja sobie \"darami\" ze sprzetem co juz powoli napedza ich gospodarke.

\"Myślę sobie, że część produkcji wróci do krajów, kiedy to okaże się, lub jak już nie okazało się że lepiej produkować u siebie nawet drożej , ale jednak mieć swoje zabezpieczenie, niż później przepłacać i przy tym walczyć o towar.\"

nikt sie niczego nie nauczy bo sztuczne obnizanie wartosci jena sprawia ze nie ma gospodarczych przeslanek na to zeby produkcje miec w swoim panstwie. Zaden kraj nie jest w stanie stawiac u siebie od tak fabryk aby zastapic chinskie tanie zamienniki. Jedyna opcja byloby ogolnoswiatowe embargo na produkty z chin ale na to nie na co liczyc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Dzięki za odpowiedź! Niemniej odpowiedź wygląda mi na jakoś tam kolejną teorię spiskową. Oczywiście nie posądzam o to i nie nie mam zamiaru dyskredytować odpowiedzi, ale mnie jakoś nie przekonuje.
Czas pokaże. Myślę, że w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy wiele wyjaśni się. Zbyt wiele wydarzyło się i dalej dzieje się, aby skutki tej sytuacji nie przyniosły jakiś poważniejszych sytuacji i reakcji. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Co by nie było i tak Chiny są górą
Mimo pandemii wszyscy już kupują za darmo nie dostają z chin maski, fartuchy, rękawiczki itp...
Każdy kraj czeka na produkty półproduktu z chin
Czyli zawsze gospodarka chin jest pierwsza i wszyscy na nią czekają
Do tego spadło im bezrobocie i więcej ryżu na jednego przypada

Jeszcze kwestia respiratorów każdy kraj mówi że kupił lub zamówił ale od kogo u kogo leżą w magazynie kto ich tyle ma ze dla własnego narodu ma nadmiar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Chińska fabryka pracując na 3 zmiany 7 dni w tygodniu, to może trochę tych respiratorów w miesiąc wyprodukować. A i z kilka tysięcy sztuk . Do tego takich fabryk w Chinach jest kilkanaście.
Jak myślicie, ile sztuk nowych respiratorów w tym kwartale zakupiła Polska ,
będzie tego z kilkaset sztuk ?
No , zakładając, że bogatsze kraje kupiły i po 3 tys. to uważacie, że żółtki mieli problem z produkcją ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Do gogus
Co by nie było i tak Chiny są górą
Mimo pandemii wszyscy już \"kupują za darmo\" nie dostają z chin maski, fartuchy, rękawiczki itp...

Rozjaśnij, cudzysłów jest mój ... \"kupują za darmo\" Nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli ? itp itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Perspektywy

Jaka reklama tacy z was specjaliści. Bieda

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org