czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

W czasie pandemii, tyle osób traci pracę lub znacząco spadają ich dochody,
a np. posłowie, senatorzy, ministrowie itp... bonzowie spółek skarbu państwa, instytucji państwowych, oraz włodarze miast i gmin - żyjący z naszych podatków wciąż zarabiają krocie.
Często miesięcznie są to sumy, o których zwykły obywatel może tylko pomarzyć, bo to zarobić w rok .
... a każdy za media itp... oraz za żywność płaci tyle samo.

\"Elity\" nie wstyd wam ?
... a może tak solidaryzując się z suwerenem
w związku z trudną sytuacją ekonomiczną, z własnej inicjatywy, zgodzilibyście się na obniżenie waszego wynagrodzenia np. o 50% ?
Chyba i tak , dużo mniej odczujecie skutki takiej decyzji , jak zwykły obywatel .

Kasę można przeznaczyć na wsparcie dla potrzebujących.

ps:
nasz prezydent możne dać przykład ,
no i radni też .
Wszak do polityki czy samorządu nie idzie się dla pieniędzy ... a może ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

Nasi prezydenci i samorządowcy na pewno coś zaradzą, jak nas lepiej oskubać .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

I tu błąd ,bo to nie są żadne ylity ,to nie sążadni samorządni itd...bo od wielu lat widać jasno jak Słońce w lokalnych grajdołkach i miastach rozwinoł się większy WIRUS korupcji ,złodziejstwa ,malwersacji pieniędzy publicznych ,kliki,sitwy nawet mafiokracje urzędnicze które bardziej pożerają państwo Polskie i obywateli od wielu lat niżeli ten z koroną.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?


O i to są najprawdziwsi Polacy !!!

Nie chcą nic od nikogo dla siebie.

Mażą tylko żeby innym zabrać coś,
cokolwiek, żeby mieli choć trochę gorzej niż mają.

I będzie pięknie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

Te jelity mają was gdzieś liczy się teraz utrzymanie stołka. Liczy się kasa 🤑 by takimi biedakami kierować by mieli jak najmniej bo wtedy nie będzie ich stać by się usamodzielnić.
Teraz zbierają jak najwięcej w skarpetę bo za 2-3 miesiące będziemy mieć drugie Włochy bezrobocie 70% firmy poupadają pozwalniają ludzi.
Jeszcze teraz dostajecie wypłaty z poprzedniego miesiąca ale skąd. Weźmiecie za 2 miesiące. Jak w tym miesiącu dostaliście wypowiedzenie.
80% ludności żyje z miesiąca na miesiąc a firm nie będzie.
Dlatego elity nic nie ujmą sobie by mieć oszczędności na ogromny krzys dojdzie do tego że ludzie wyjdą na ulicę bo nie będzie na chleb.
Teraz się śmiejesz ale zobaczysz za 3-4 miesiące.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

tomuś,
barani łbie, siedzisz na stołku w budżetowce,
to ile ty kvtase masz pensji ?

Może i inni nie chcą nic dla siebie , ale dlaczego utrzymanki z naszych podatków , mają w dobie kryzysu ekonomicznego utrzymywać \"elity\" ?

pa:
ja mam w dopie, mnie nikt nic ne zabierze,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?


rozumiem Ciebie,
słabe jednostki w trudnych sytuacjach nie wytrzymują emocjonalnie,
zaczynają patrzeć komu zabrać,

nie potrafisz ułożyć zdania bez wulgaryzmu, musisz kogoś obrazić ...

nie potrafisz żyć bez zazdrości,

ps.

skoro Tobie nikt nic nie zabierze,
to już wiem, że z Twoich podatków nie wielu się utrzymuje,

szara strefa? praca na czarno? czy trochę oficjalnie, reszta pod stołem?

TY UCZCIWY PRACOWITY POLAKU.

Każdemu kto żyje i pracuje legalnie teraz Państwo coś mu zabierze,
podatki, inflacja etc. etc.

Skoro Ciebie to nie dotyczy, to obetrzyj nosa i nie jęcz na forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

No może niefortunnie to ująłem, pisząc \" mnie nikt nic nie zabierze,\"

Jako \"prywaciarz \" i tak ponoszę ekonomiczne skutki pandemii, jednak NIKT mi pensji nie zabierze,
a w ostateczności albo zwieszę część działalności, albo i zwolnię pracowników,
ekonomiczne skutki pandemii , kiedyś sobie odbiję z nawiązką .
I ważne, że ja nie pasożytuję na społeczeństwie, płacę podatki !
moja kasa, mój biznes,
raz się straci, drugim razem zarobi.
... pasożyty na etatach i na utrzymaniu podatnika, nic nie ryzykują i nic nie tracą - bo wam czy się stoi czy się leży, to pensja się należy :)))

---------------------
84 tysiące złotych - tyle w ubiegłym roku zarobiła w Radzie Nadzorczej w spółce PGE Janina Goss, przyjaciółka prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
To druga państwowa instytucja, z której Goss otrzymuje sowite wynagrodzenie. I to mimo, iż od września 2019 r. obowiązuje zakaz pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w więcej niż jednej spółce z większościowym udziałem Skarbu Państwa.
Więcej zarobiła w państwowym Banku Ochrony Środowiska.
Za zasiadanie w Radzie Nadzorczej otrzymała 120 000 zł.

77-letnia Goss uchodzi w PiS za jedną z osób najbliższych Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poza radami nadzorczymi PGE i BOŚ zasiada też w zarządzie spółki Srebrna. To właśnie od \"pani Janeczki\", która jest ponoć zapaloną zielarką, Jarosław Kaczyński pożyczył 200 tys. zł na opiekę i leczenie ciężko chorej matki. Jeszcze na początku tej kadencji Sejmu był jej winien 80 tys. zł. Jak wynika z aktualnego oświadczenia majątkowego, prezes PiS pożyczkę spłacił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

Przeciętny Polak musiałby trzynaście miesięcy harować i odkładać każdą zarobioną złotówkę, by uzbierać tyle, ile prezes Narodowego Banku Polskiego dostaje w jeden miesiąc.
Bank centralny ujawnił we wtorek zarobki pracowników. Adam Glapiński w rok zarobił niemal 800 tysięcy złotych!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

A tobie Zezowaty jełopie kto zabronił się uczyć i zostać Prezesem NBP?
Wolałeś być w ZOMO niż na studiach, myślałeś że do końca życia tak będzie?
Nie nasza wina że słusznie zabrali ci Milicyjną emeryturę, trzeba było ludzi szanować a nie być śmieciem.


tym ostatnim to już zdechniesz. śmieci się nie zmieniają :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

29 mln złotych na 38 osób.
Lista płac ludzi PiS i Ziobry w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

https://oko.press/29-mln-zlotych/?fbclid=IwAR2nvBZnrL7d35LYoG686SU72QbR6nFS9Y-zqjDfwHHg7zUng0q1AcaxZRg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy elity polityczne i samorządowe mają inne żołądki , potrzeby i koszty utrzymania, jak większość społeczeństwa ?

Zbysioru
A u rudego byłeś?
Czy może, akurat temu to się należy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org