czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czesne w zlobkach prywatnych.

Pytanie do rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli prywatnych: W jakiej wysokości Wasze przedszkola prywatne pobierają czesne w okresie pandemii (za marzec, kwiecień). Czy uwzględniają jakaś obniżkę lub całkowite zniesienie opłat?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

Prywaciarzom to pieniądze z nieba spadają,
czy może specjalnie dla nich rosną na drzewach ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

a co to za głupie pytanie?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

Koleżanka za marzec za żłobek i przedszkole w niepublicznej placówce zapłaciła normalnie. Czyli za żłobek 980,za przedszkole ponad trzysta.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

A najlepsze to jest to, że młodszy w żłobku wszystkiego był raptem 10 godzin 😅

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

ja za marzec tez placilem normalnie,corka byla 2 godziny :)
ale zastanawiam sie co z kwietniem i dalej ..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

Kasia, chyba ta twoja znajoma nie jest z łomży....Ceny z dupy wziete...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

Jak zatrudniam już 10 osób, to niezależnie od pandemii, ZUS za wszystkich muszę płacić,
- za czynsz najmu lokalu wynajmującemu też trzeba zapłacić, bo to może być jego dochód i też z czegoś musi żyć ( nawet , jak mam swój lokal, to mi nikt tego darmo mi nie dał, a podatek od nieruchomości muszę płacić w 100%)
- do tego media , zużycie spada ale taryfy za gotowość przesyłu płacisz
- ogrzewania też nie wyłączysz, a MPEC zniżki nie daje
- no i kwestia pensji dla pracowników , co z tego że rząd niby dopłaci 40% a z czego mam jako prywaciarz wziąć pozostałe 40% ( przy założeniu , że zgodnie ze specustawą mogę obniżyć zarobki o 20%)

I tu odpowiedź, przedszkola, żłobki nie pracują - to mają obniżyć lub w ogóle zaprzestać czesnego a z czego płacić pracownikom?
Tylko przedsiębiorca ma ponosić skutki finansowe pandemii ?
Zrezygnuj z miejsca , jak cię nie stać . Znajdą się inni, którzy i więcej zapłacą.
Po pandemii na 100% będzie drożej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

Z dvpy wzięte powiadasz? Być może i to sobie wkładasz w tyłek nie wnikam. Żłobek niepubliczny 980 zł miesiąc marzec podzwoń i popytaj, żłobków niepublicznych w Łomży dużo nie ma,jak nie jesteś amebą to znajdziesz,bo widzę żeś zielona ewentualnie nie masz dzieci chodzących do niepublicznego żłobka. Cena w żłobku niepublicznym poszła w górę.

Vizev odnośnie kwietnia koleżanka też powiedziała jak jej właśnie pytałam że jeszcze nie wiedzą jak to będzie wyglądać. Masakra jednym słowem,bo dzieci w domu, płacić trzeba a jeden rodzic musi z nimi też zostać skoro żłobek zamknięty.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

Vizev weszłam przed chwilą na stronę przedszkola i żłobka akurat tego go którego chodzą dzieci mojej koleżanki i jest informacja, że opłaty za czesne nie będą naliczane za okres przerwy w funkcjonowaniu przedszkola i żłobka,a to co zostało wpłacone w marcu zostanie przeniesione i rozliczone na poczet gdy przedszkole wznowi pracę. Więc być może w innych będzie podobnie.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

Mi zaproponowali płatność 80% .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czesne w zlobkach prywatnych.

Zachciało się prywatnych przedszkoli to teraz płaćcie i nie narzekajcie.
I nie tłumaczcie się że miejsca zabrakło w państwowych bo tak na pewno nie
było !

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org