wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nowe kino w Lomzy???

Czy miasto powinno pozwolic na powstanie w tym malym miescie drugiego kina jakies sieciowki. Nioedawno przeciez prywatny inwestor wsadzil sadze ze bardzo duze pieniadze w kino Milenium i teraz jak wedzie drugie to sadze ze ktores padnie ..... Tylko ze ten inwestor ktory wylozyl w kino Milenium zrobil to moja opinia wiele dobrego dla miasta ,dla jego wizytowki itp. Ostroleka tu przyjezdzala nawet . Konkurencja owszem jest dobra ale czy musi zabijac ....?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

Oczywiście, że powinno. Poza tym, co miastu do tego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

Wolny rynek jest. Nikt nie ma prawa zakazać. A klient wybierze lepsze pod każdym względem.
I tak powinno być.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

Jest wolność gospodarcza (... no powiedzmy :))) - zdrowa konkurencja ,
tylko na korzyść mieszkańców. Od przybytku głowa nie boli, a niech powstaną jeszcze i ze dwa kina.
Co mnie obchodzi prywatny inwestor i jego biznes ,
miasto ma w to ingerować , a z jakiej racji ma popierać jednego biznesmena a rzucać kłody pod nogi drugiemu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

Autor: km
... a protestowałeś w lipcu 2018r. jak media podawały:

\"Pojawił się nowy inwestor, który zrealizuje budowę Galerii Narew. Jak potwierdza właściciel Kina Millenium Karol Charubin w galerii handlowej powstanie jeszcze większy i nowocześniejszy kompleks kinowy. Zwierzchnicy kina uzyskali zapewnienie o współpracy od nowych nabywców działki na „Bawełnie\".

- Mamy przyjemność ogłosić, iż rozszerzamy naszą działalność. Kolejne kino zostanie zlokalizowane w Galerii Narew, która po kilku latach „zawieszenia\" wraca z nowymi inwestorami. Podpisaliśmy z nimi list intencyjny i już od stycznia 2019 roku zaczynamy przygotowania do ogromnego projektu - zapowiada kierownictwo Millenium.

Są już znane pewne szczegóły na temat planowanego obiektu. W Galerii Narew stworzone zostanie najnowocześniejsze kino w Polsce z 7 salami. W największej będzie 360 miejsc, a najmniejsza pomieści 180 widzów. Duża wyposażona będzie w najlepsze nagłośnienie Dolby Atmos oraz laserowe projektory. Jedna sala będzie stworzona w technice 7D, gdzie widz odczuwa zmysłami- zapach, powiew powietrza, temperaturę, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7D to także niesamowite nagłośnienie, co jeszcze bardziej udziela się na odbiór tego, co widz widzi na kinowym ekranie. Dodatkowym efektem wzmacniającym są unowocześnione technicznie fotele – opcja poruszania fotelem do przodu i do tyłu, i na boki. Dla fanów kinowych ekscytacji to miejsce będzie spełnieniem marzeń o zatraceniu się w seansowym świecie kina. Twórcy projektu podkreślają, że zdobyte dotychczas doświadczenie w projektowaniu oraz prowadzeniu kina oraz znajomość lokalnego rynku pozwoli im na stworzenie obiektu kinowego, w którym każdy znajdzie rozrywkę, relaks i emocje na wysokim poziomie.\"

- (za mylomza.)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

Zachłanność zazwyczaj kończy się upadkiem ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

W całej Polsce kina zeszły na 15 zł w ostatnich dniach za bilet normalny. W Łomży póki nie będzie konkurencji cena nie ulegnie zmianie.

Każdy nowy TV to przynajmniej 50 cali plus Netflix za 60 zł za miesiąc. Kino to pół godziny reklam i chamskie śmierdzące hałasujące towarzystwo dookoła. Kina są już na wymarciu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???


rzal3--masz rację

Kino to pół godziny reklam i chamskie śmierdzące hałasujące towarzystwo dookoła --z naciskiem na chamskie

Tomecki101

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

Na dobre filmy chamstwo nie chodzi, bo są zbyt trudne i niezrozumiale.
Ale na Zenka idą tłumy, co wszystko tłumaczy o ludziach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

dokładnie ilośc reklam które sa puszczane przed filmem w kinie doprowadza do szału. Skoro zapłaciłem za bilet z jakiej racji mam ogladac te wkurzające reklamy przez co najmniej poł godziny. Poza tym jakośc obrazu w nasyzm kinie jest dosłownie marna , rozmyty , bez dobrego kontrastu. Kolory wyprane. Winien jest system który na tak wielki obraz emituje w formacie full HD a to zdecydowanie za mało aby obraz był dobry. Natomiast dzięk jest bardzo dobrej jakości. Ze względu ma tej obraz złej jakości przestałem chodzić do tego kina Może nowe kino zaoferuje obraz co najmniej w rozdzielczości 8k czyli 8 razy większej niż obecne co daje szanse na wyrazny ostry obraz.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

Obraz kinowy nie jest ani jasny, a ciemne sceny nie mają czerni. Tutaj nawet nie trzeba porównywać do OLEDa. Przyzwoite telewizory LCD z HDR miażdżą kinowy obraz.

Co gorsza rozdzielczość obrazu w kinie pozostawia wiele do życzenia. Ja nie jestem zwolennikiem siadania w ostatnich rzędach. Z takiej odległości kino traci swoje atuty. Najlepiej ogląda się gdzieś w połowie, albo rząd niżej.
Jednak już w tej odległości widać pikselozę, szczególnie przy napisach, albo wyraźny brak ostrości, w zależności od materiału.

Ekrany takiej wielkości powinny mieć 8K, ale to dopiero pieśń przyszłości. 4K nawet nie jest zbyt powszechne. Wciąż wiele filmów jest dostępne tylko w formacie 2K.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nowe kino w Lomzy???

Więcej rozrywki zawsze na plus.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org