piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Księża stali a świeccy siedzieli.

Dziś miałem telefon z drugiego krańca Polski że w Łomży na pogrzebie Ks Biskupa świeccy, często młodzi wiekiem siedzieli w ławkach a obok nich, w nawie głównej stało dużo księży celebrujących Mszę Św. nie którzy starsi wiekiem. Nikomu z tych pierwszych nie wpadł pomysł do głowy aby miejscem się zamienić. Mówił że transmitowane to było na świat poprzez TV TRWAM i wielu mogło zobaczyć jakie to u nas panują zwyczaje. Sam nie widziałem tego a nie wierzyłem mojemu rozmówcy, więc włączyłem TV TRWAM, odtworzyłem fragment nagrania wczorajszej uroczystości i przekonałem się że to smutna ale jednak prawda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Widocznie tak miało być, myślisz, że nikt nie planował tej uroczystości.
Jakby biskup chciał by księża siedzieli to im by ławki zarezerwował.
Cześć się oddaje na stojąco, a nie siedząco.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Ksiądz też człowiek. Jak nie ma gdzie siedzieć, to stać musi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Ale jest coś takiego jak dobre wychowanie i kultura mówiąca że starszemu miejsca ustąpić trzeba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Starszy jak był młody to też miejsca nie ustępował, więc niech nie oczekuje tego, czego sam nie robił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Widocznie dostali rozkaz oddania hołdu na stojąco.
Dzięki tej śmierci obecny biskup jest panem całego pałacu. Wcześniej Stefanek zajmował sporą część.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Nie marudż miejsca były opisane i tak każdy siadał jak było ustalone. To nie był tramwaj ani autobus.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Barbara Niechicowa na początku filmu ,,Noce i Dnie\" uciekając żydowską furmanką z palącego się majątku wrzeszczała BOŻE JAK ŻEŚMY WSZYSCY SCHAMIELI. Czytając te wasze wypociny można powiedzieć ze jej słowa są teraz bardzo aktualne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Franio według ciebie powinni leżeć bo tak wygodniej i oddali by należytą cześć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Oszczędźcie tych żenujących wypowiedzi bo jak ktoś z innego miasta zajrzy tutaj to zrozumie że jakakolwiek kultura i dobre obyczaje to w Łomży przeżytek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Ani leżeć, ani stać, księża powinni siedzieć. Masowa międzynarodowa powszechna dewiacja kościelna już dawno powinna być osądzona i skaza. Z pazerności unikania dziedziczenia majątku wprowadzono celibat, który stał się przyczynkiem do podłego dewiacyjnego zachowania kleru. W skutek czego powstała najbardziej zdemoralizowana grupa w dziejach ludzkości działając od momentu swego powstania czyli w IV naszej ery.

-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Brak wychowania i podstawowych zasad kultury! Dzieci wychowywani bezstresowo! Nie ważne, kim jest osoba stojąca obok, ważne, że starsza.A tak w nawiasie, niech młodzi siedzą-będą starzy to będą stać! Franio11 popieram Cię!

DD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

4lomżowy ksiądz Lemański w szoku że mu stać kazali :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Księża stali a świeccy siedzieli.

Ksiundz i tak się wystarczająco na siedzi i jeszcze biegają i im usługują. Trochę postoją nic im nie będzie. Ewentualnie gosposia, albo kleryk masaż nóg zrobią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org