czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Do wszystkich co mają firmy.

W Polsce jest masakra że pracy jest tyle że nie przerobisz a ludzie nie chcą pracować. I pewnie się zastanawiacie dlaczego? Ludzie ogarnięcie się nikt wam nie będzie Napier...ał za jakieś marne 100zł na dzień od świtu do nocy aż jęzor wisi na brodzie. A wy leżycie sobie jak pany a ktoś pracuje na wasze dzieci. Szczerze mówiąc dorabiacie się na cudzej krzywdzie!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Ps. Takie czasy wam się kończą. Bez poważania Aziz.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Ps. Takie czasy wam się powoli kończą. Bez poważania AZIZ



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Ps to jedz do domu ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

~Aziz;
Jest na to prosta metoda - załóż własną działalność, kup niezbędne do pracy narzędzia, zdobądź odpowiednie uprawnienia (za które również trzeba zapłacić) opłać wszystkie haracze narzucone przez rząd, zdobądź rynek i zaufanie klientów, zatrudnij pracowników (legalnie - czyli dodatkowe haracze dla rządu) i na samym końcu jeszcze raz załóż temat pt. Do wszystkich co mają firmy. Nie zapomnij podać nazwę swojej firmy, by mogli się wypowiedzieć ludzie którzy mieli z Tobą (Twoją firmą) do czynienia.

„Prawda jest największym wrogiem państwa.“
Joseph Goebbels.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

I masz rację , po kigo wała kogoś dorabiać,
bierz sprawy w swoje ręce i zakładaj firmę ,
sam będziesz leżeć sobie jak Pan,
a pracownikom zapłacisz i po 300-500zł dniówki
... no chyba, że jesteś na to za głupi i golas bez grosza na inwestycje .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Jak Cię nie stać na uczciwe zapłacenie pracownikowi, za wykonaną pracę, który robi na Ciebie, to zakasaj rękawy i do roboty. Jeżeli masz tyle zleceń, że sam nie ogarniasz i musisz mieć ludzi, to dziel się uczciwie. Piszę to jako osoba prowadząca działalność i wiem, że są uczciwi pracodawcy, a nie tylko \"dorobkiewicze\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

: P.A.
jakoś ty niewiele więcej sam płacisz stolarzom u ciebie robiącym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Proponuje każdemu kto nie zaznał tego chleba spróbować go. Założyć firmę, zainwestować swoje pieniądze w ciemno, wziąć kredyt, zapłacić ZUS, dochodowy, VAT, zatrudnić pracownika, dać mu urlop płatny (właściciel nie ma płatnego urlopu a na zwolnieniu nie może pracować), kontrole za byle potknięcie i donosy. Do tego proszę znaleźć sobie stałych klientów dzięki którym będzie mogło zostać tyle ile zarobi pracownik po czym dyskutować jaki to lekki chleb i leżenie do góry tyłkiem. Każdy powinien raz w życiu założyć własna działalność i moc poleżeć, wrócić do domu o 16 i mieć z głowy prace na resztę dnia i weekend. Naprawdę polecam ten dobrobyt.
Ps. Mam własna działalność i często nawet w niedziele pracuje. Urlopu nie mam. Chodzę chora do pracy. Na rękę zostaje mi dobre wynagrodzenie pracownika. Zastanawiam się gdzie to moje leżenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

oj problem wynika z tego ,że polaczek w Polsce jest przyzwyczajony do tego aby mu za darmo dać. Na zachodzie jego postawa roszczeniowa znika bo wie ,że tam pokazano by mu z mety drzwi. Co więcej tam daje z siebie wszystko w pracy. Co prawda zapłata jest na tyle atrakcyjna ,ze może za nią sobie spokojnie żyć ale bez żadnych luksusów . U nas pracodawcy tez nie są święci!!! Nie płaca na czas , zaniżają zarobki , źle traktują pracowników chcą się szybko dorobić kosztem pracowników. Owszem nie wszyscy ale taki jest dominujący obraz polskiego pracodawcy.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

0-22, że co? Haha jaka stolarnia?
Teraz zapytam przedsiebiorcow. Skoro tak malo zarabiacie, niektórzy, to po co Wam te firmy? Jezeli masz zarabiac tyle co pracownik, albo nie wiele wiecej, to lepiej zamknac biznes i isc do roboty, gdzie beda platne urlopy, nie martwisz sie podatkami, bo ktos to robi za Ciebie, nie pracujesz w niedziele itp. U nas kazdy nauczony narzekac, a niestety chcesz moec duzo musi dac z siebie duzo, chcesz dobrze zarobic musisz uczciwie zapracowac, tyczy sie to pracownika jak i pracodawcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Dzięki firmie jestem niezależna i nie muszę się przed nikim z niczego tłumaczyć. Co nie oznacza, ze leżę i pachnę by zarobić a taki obraz jest przedstawiany. Wybieram swój biznes i fakt, ze pracuje na siebie niż to, ze ktoś się dorobi dzięki mnie a ja będę sfrustrowana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Problem jest jeszcze inny w dzisiejszych czasach przy niskim bezrobociu, każdy rozsądny pracodawca szanuje pracownika któremu zależny na pracy i stwarza mu warunki by mógł zarobić odpowiednie wynagrodzenie i żeby pracownik pozostał i nie szukał pracy w innym miejscu. A leser nawet na tym samym etacie zarabia połowę i tyle, trzeba być uczciwym w obie strony Panie Aziz i czy inny P.A

Można się przekonać jacy są potencjalni kandydaci na pracownika na rozmowach kwalifikacyjnych. Ludzie są coraz gorzej przygotowani, nieporadni i nieumiejętni i nie mówię o wykonywaniu konkretnego zawodu tylko o podstawmy umiejętnym wypowiadaniu się czy zaradności. Zdarza się, że pracownik pracuje pół roku, rok i jaki przyszedł tak i trzeba się pożegnać bo wiedza do baniaka nie wchodzi. Chcesz zarabiać to się wykaż pracą wydajnością, inicjatywą. Wykazujesz się i nie zarabiasz godnie? to zmień pracodawcę.

-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Czyli jak to w komży najlepiej na wakatach urzędowych miesiąc minie kasa na konta płynie za przewracanie w ciepłych biórach papierków z lewej na prawo a i lewiznq się przytulić zdarzy ,potem kler tak samo nikt za nic nie odpowiada ,więc szukać tylko roboty w urzędach tam mafiokracja urzędnicza i nikt nic nie oblicza a kasa zawsze jest .......Zgrozo że w takim systemie przychodzi żyć....

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Szkoda gadać, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

I dobrze się dzieje. Przynajmniej zaczną szanować pracownika. A dla tych co się usprawiedliwiaja dużymi kosztami zatrudnienia to niech nie szukają winy w pracowniku. Ci co myślą że mają tak wspaniały rząd, bo tak dużo naobiecywal i teraz jest taki chojny niech wie że ta chojnosc nie bierze się z księżyca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do wszystkich co mają firmy.

Zgadzam się w całej rozciągłości! Własna firma to ciężki kawałek chleba. Można sobie pomóc jakoś, wspierając się wzajemnie, chociaż to łatwe też nie jest, bo wszędzie każdy węszy jakiś podstęp i ludzie patrzą wilkiem. A już nie daj Bóg, jeśli ktoś sukces, nawet minimalny osiągnie... To zaraz się dowie, że jest złodziejem, leniem i w ogóle z nieba spadło wszystko, bo miał szczęście, skończył właściwą szkołę, zna kogo trzeba, a tak w ogóle to jest świnia i swołocz, bo przecież ludzie w urzędach ciężko pracują za te 5-7 tysięcy, a on co?

Znasz to? Wszyscy, którzy prowadzili działalność znają... Dlatego niektórzy się wypisali i poszli na ciepły etat. Najwyżej od mieszania herbaty ręka trochę boli, ale problemów o połowę mniej. Prowadząc firmę trzeba szukać klientów, myśleć kilka kroków do przodu, wydawać rozsądnie pieniądze, także na promocję, bo bez tego się nie zajedzie daleko. Mnie urzekły możliwości reklamy w sieci zupełnie za darmo. No, może nie całkiem, bo trzeba zapłacić za materiały, ale kiedy mam 3-4 filmiki profesjonalnie zrobione, to sobie mogę je wyświetlać na Youtubie, Instagramie i gdzie tam tylko chcę, a na stronie też się czasem przydają ruchome obrazki. Tanio i dobrze można zamówić filmiki reklamowe czy promocyjne, ale też instruktażowe w Short Film 4U. Za kilkaset złotych masz film, który nawet w tv wyemitujesz, jeśli trzeba... Super sprawa.

---
Nie ma nic przyjemniejszego, niż czytanie ulubionego Bloga :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org