wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Tyle mówi się i edukuje ostatnimi czasy o śmieciach, ale biznes jest biznes...
Do rzeczy, jestem mieszkańcem SM Perspektywa, gdzie przy ul. Ks. Janusza 3a powstaje nowy blok, wiadomo że budowa generuje duże ilości śmieci co powinni wiedzieć: inwestor i wykonawca zabezpieczając temat. W tym przypadku zabezpieczono to tak, że codziennie, systematycznie w dzień powszedni tuż przed godziną 7.00 rano pielgrzymka pracowników z budowy, podąża z kilkunastoma wielkimi worami nieposegregowanych śmieci, pełnych też z tego co widać odpadów budowlanych, do pobliskiego śmietnika przy ul. Mazowieckiej 6.
Tak się usuwa śmieci z budowy? Kosztem lokatorów, którzy za chwilę otrzymają podwyżki za tony dodatkowych, niesegregowanych odpadów...
Przeciętny lokator robiący remont w mieszkaniu zobowiązany jest do zamówienia kontenera na odpady budowlane, ale firma budowlana, budująca kilkadziesiąt mieszkań już nie. Jest pomysł na oszczędność, będzie premia dla kierownika...
Panowie Dyrektorzy, Prezesi, Kierownicy myślcie trochę to na prawdę nie boli!!!
Żeby Wam trochę rozumu przybyło to spodziewajcie się kontroli w tej sprawie.


Pozdrawiam

pawelson1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

pisz pismo do SM Perspektywa, niech się zajmują tematem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Generalnie na osiedlach perspektywy jest syf. Papiery, papierki, psie kloce na chodnikach, stare meble i opony wokół śmietników. Długo by wyliczać. Ale to chyba mieszkańcom ani władzom spółdzielni nie przeszkadza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

na Sybiraków nie jest lepiej !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Zaśpiewajmy - nic się nie stało, Polacy nic się nie stało … za dużo ignorantów i pospolitych imbecyli w tym śmiesznym narodzie, dlatego zamiast cywilizowanych standardów musimy żyć w permanentnej degrengoladzie ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Dzięki za kilka komentarzy wsparcia:)
Żeby poruszyć ten temat odpowiednio i na przyszłość przetrzeć drogę innym,
do kogo proponujecie wysłać skargi (oprócz SM Perspektywa, bo tutaj sytuacja jest niejasna... podobno są w zmowie z wykonawcą... - info od pracowników z budowy !!!, co jak patrzeć na korzyść mieszkańców niestety nie wpływa !!! ),
na razie wytypowałem: Prezydent Miasta Łomża, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Łomży, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Białymstoku...

Pozdrawiam

pawelson1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

pisz pismo od razu kopia zeby potwierdzili przyjęcie pisma na które muszą odpowiedzieć. tylko musi być imie nazwisko może być jan kowalski ale musi być. od razu dawaj takie same pisma z odpowiedziami ze spółdzielni na białystok bo tutaj to beton i 2 metry mułu. generalnie wykonawca już ma ciepło za brak wywozu śmieci możesz podpatrzeć czy ma toitoia jak nie to też sanepid się kłania i inspektor budowy który musi być na tablicy budowy jak nie to polecam winb białystok czyli wojewódzki inspektorat nadzoru budowlanego w łomży srają przed niejakim stachurskim

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Ja tak z innej mańki - czy autor informował juz o tym procederze władze spółdzielni??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Dzięki,
dochodzi Sanepid...niech przy okazji sprawdzą czy jest toitoi :)


Pozdrawiam

pawelson1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Podbijam moje wcześniejsze pytanie!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Spółdzielnia również otrzyma pismo razem z pozostałymi. Bez pisma ta instytucja nie kiwnie palcem.


Pozdrawiam

pawelson1

pawelson1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Pawelson1 - gratuluję społecznej postawy … tępić skur.wysyństwo, powiązane z pospolitym cwaniactwem ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Czy to pierwsza taka budowa? A to już końcówka. Zaraz będzie bida z oddania z udziałem zarządu Perspektywy. Gdzie odpady szły wcześniej? Czy ktoś widział wywożenie z tej budowy kontenerów ze śmieciami? Pomyśleli o ToyToy dzięki czemu towarzystwo nie obsrywało okolicy ale odpady z wykończeniówki worami pakowano po najbliższych śmietnikach. Wszyscy to widzą.

Tak jest od lat. Robią remonty domków a wieczorami dostawczakami zwożą odpady na śmietniki spółdzielcze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Oczywiście nie bida a biba. Jedna litera a dwie różne sprawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

WAŻNE !!!

Ludziska :)
Zauważycie proszę, czy w obrębie Waszych bloków w zasobie SM PERSPEKTYWA macie podobną sytuację,
że do Waszego śmietnika znoszone są odpady z pobliskiej budowy.

Jeśli tak to REAGUJCIE !!!

Spółdzielnia SM PERSPEKTYWA podnosi cyklicznie opłatę za wywóz śmieci dla członków, natomiast nie kontroluje sytuacji z budowlańcami spółdzielczych bloków, którzy zamiast wywozić śmieci na wysypiska, umieszczają je w pobliskich śmietnikach SM PERSPEKTYWA.
Tony dodatkowych odpadów powodują koszty, to zrozumiałe, ale jak to zostanie zaksięgowane, jak rozliczone i czyim kosztem ...?
Macie odpowiedź w podwyżkach swoich czynszów:)

Piszemy w takich sytuacjach do:

- SM PERSPEKTYWA ( dla zasady, bo ogólnie to prowodyr całej sytuacji )
- POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO W BIAŁYMSTOKU
- WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT OCHRONY ŚRODOWISKA W BIAŁYMSTOKU

Wykonawcę, niech sobie wyszukają sami w sprawie, przy wszechobecnym RODO lepiej uważać na słowa.

Pozdrawiam



Pozdrawiam

pawelson1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Oj nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że to wszystko nie jest takie proste. Jeśli śmieci wyrzuca mieszkaniec to nie można mu nic zrobić. Płaci czynsz i rachunki.
Jeśli natomiast chodzi o firmę to Spółdzielnia może interweniować w firmie budowlanej i mogą się wystraszyć, ale konsekwencji dotychczas wyrzucanych śmieci nikt nie poniesie. Robotnicy się wyprą, kierownictwo się nie przyzna.
W sumie wolę, żeby ludzie wyrzucali do śmietników niż do lasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Zdjęcia zrobić i się nie wyprze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samowola śmieciowa budowlańców w SM Perspetywa

Akurat jestem pasjonatem fotografii i kilka wypadów pracowników z budowy z worami śmieci, od punktu wyjścia z budowy, do wspomnianego śmietnika, mam w swoich zasobach.
Pracowników nie winię, bo tak jak mi sami powiedzieli, proponują zgłosić się do Kierownika budowy w tej sprawie...
Z tej samej rozmowy wynika, że wina leży po stronie SM PERSPEKTYWA, która zezwala na takie rzeczy.., a obarcza płatnościami swoich członków.

Zdjęć mogę użyć, ale dla kogo ? Kogo to obchodzi ?

Tym postem zobaczyłem, to czego nie chciałem zobaczyć...

KONIEC POSTU - RÓBTA CO CHCETA, tak to chyba było...

pawelson1

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org