czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Witam, jak w temacie czy możecie pomóc i polecieć kogoś dobrego i sprawdzonego w zakresie prac ułożenia terakoty? Chodzi o balkon o powierzchni 8 m2 w mieszkaniu . Podajcie jakieś namiary na kogoś dobrego. Dziękuję i pozdrawiam

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Chłopie z taką nazwą to ten balkonik zrobiłbyś sam za 2 godziny i wiaderko kleju

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Sporo pi#rdolenia, nie da rady w 2h

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Ale to turbo :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Widzę że cwaniactwo się szerzy 😋
Szkoda tylko że nikt nie napisze nic mądrego na zadany temat. Pozdrawiam Panów

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

To nie cwaniactwo tylko szukasz rady ...a z majstrami jest poważny problem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

bimber, Andrzeju Piotrowski z Nowogrodu
i ciebie menelu stać tylko na takie porady ?
jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to morda w kubeł ,
a jak ci się nudzi, to siadaj na dvpie i sobie jajca liż :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

I tu cię przygnało , swoje cechy przypisujesz mi ,nic mądrego nie piszesz siedzisz
na d..pie i z tego co rozumiem liżesz...U was tacy wszyscy jak nie pedał to z cipa na
głowie albo taki jak ty ...co roku zmiana nazwy ... wstyd ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Nie kladz gresu na balkon ani zadnych płytek... rok dwa i wszystkie odejdzie bedzie przeciekac. Wiem mam trzy balkony... wyruwnaj uszczelnij zrob hydroizolacje i pomaluj żywicą... rozwiazanie na lata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Piotr ma rację kwetia czasu i płyteczki się podniosą

ktośiek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Tak to bywa, z tą różnicą że planuje ułożyć gres i zrobić zabudowę balkonu co chyba odłoży w czasie pękanie i odstanie płytek od podłoża. Krótko pisząc taras wyglada estetyczniej z płytkami.

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Dobrze zrobiona robota i położony gres wytrzyma spokojnie z 10-15 lat.
Wiem co piszę, co prawda nie na balkonie a NA TARASIE ZEWNĘTRZNYM, leżą u mnie na dwóch już ponad 10 lat i nic się nie dzieje.
Ważne : podłoże musi być stabilne, mocne, bez spękań , dziur i nie kruszące się. Można to uzyskać oczyszczając ubytki i stosując odpowiednią masę wyrównującą. Później dobrze zagruntować preparatem do betonu i zrobić hydroizolację : w narożnikach przykleić odpowiednie siatki do hydroizolacji, następnie ze dwa, trzy razy pomalować to odpowiednim preparatem do hydroizolacji, może być i taki sypki do rozrabiania z wodą, malować pędzlem.
Ważne też by użyć odpowiedniego kleju, raczej tego z wyższej półki, jakiś elastyczny o podwyższonej przyczepności. I nie żałować kleju, pod płytkami nie powinno być pustych powierzchni - nie wystarczy przejechać grzebieniem po podłożu ! Smarować i każdą płytkę. Do fugowania używać trzeba fugi elastycznej ... i będzie się trzymać to latami.

ps:
polecam Klej do gresu Sopro FF450 , worek 25 kg powinien wystarczyć ,
kosztuje ok. 40zł więc to nie majątek.
... i podczas pracy patrz majstrowi na ręce, wcześniej sam sobie przeczytaj jakie są zalecenia producenta na opakowaniach produktów, by ci \" kitu \"nie wciskał .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

... do takiej fuchy możesz wziąć prawie każdego z ogłoszenia,
ważne abyś wcześniej podczas negocjacji cenowych
spytał konkretnie , jak on to ma zamiar robić ?
Patrz mój wcześniejszy post, wszystko musi być robione zgodnie z instrukcją producenta , np. muszą być zachowane czasy schnięcia itp... fugowanie też nie od razu.
To nie jest praca na jeden dzień, co prawda po kilka godzin, ale inaczej się nie da.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Napewno jak wykonane bardzo starannie wytrzyma dluzej ale tez zalezy od miejsca. Na tarasie tez mam to leza juz 10 lat ale to jest czesciowo zadaszone itp. Balkony szybciej sie ogrzewaja zima snieg topnieje i w nocy zamarza i tak co dzień. Taras troche nad ziemia tak szybko nie odmarznie nie ma az takich wahań... ale to juz kazdy robi jak chce. Ja z doswiadczenia nie położę juz żadnej plytki pod golym niebem.. zywice w kolorze zrobilem posypalem platkami i na to bezbarwna zywice i problem z glowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Taka zrobilem jak w linku polecam. Plytki mialem wczesniej gres po prawie 80 zl za metr i poszlo do kosza..



https://www.google.com/search?q=zywica+na+balkon&oq=zywica+na+balkon&aqs=chrome..69i57j0l3.6890j0j7&client=ms-android-samsung-ss&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgdii=nZygIvOzU6acqM:&imgrc=KWY2DIG5e0bklM:

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Podaj swój numer. Przekaże go osobie która mi robiła pod zabudowę dwa lata temu. Płytki, zwykle gres po 20 zł i po dwóch latach nic się nie dzieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Man 21992@o2.pl kaska2 napisz na maila i podam swój nr

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

U mnie płytki po 20 latach na balkonie trzeszczą a balkon przecieka myslę ,że nie
ma na to mocnych...ale znalazłem sposób w drugiej chałupie w Nowogrodzie nie
zrobiłem tej głupoty i nie mam problemu nic nie odpada nie przecieka nie peka
a jest to takie prosta...po prostu nie zrobiłem balkonów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Polecam Zbigniewa Getek z Łomży, niezastąpiony w swoim fachu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szukam majstra do ułożenia gresu na balkonie

Czy są tutaj osoby, które zastanawiają się nad nowym tarasem lub planują remont? Jeżeli chodzi o mnie, to skorzystałem z oferty polecanej mi firmy Twinson, która dostarcza i montuje systemy zabudowy tarasu - system tarasowy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org