piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Usunięcie zęba z przetoką

Witam!
Kochani kogo w Łomży polecilibyście do usunięcia zęba z przetoką. Chodzi o szóstkę górną. Za podpowiedzi piękne dziękuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usunięcie zęba z przetoką

Dr Szarmach Białystok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usunięcie zęba z przetoką

A duża ta Przetoka?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usunięcie zęba z przetoką

Przechlapane! Tylko Głuszkowski robi też sprawy chirurgiczne,tu masz nr.do niego 602 479 828 gabinet ma na Polowej. A tu do poczytania:Co robić, gdy po wyrwaniu górnej szóstki zrobiła się przetoka?
Użytkownik

5 lat temu
Po wyrwaniu górnej szóstki po prawej stronie brałam antybiotyki już 3 miesiące, ale bóle głowy, pulsowanie i napięcie nie ustępuje. Przestałam je brać dwa dni temu. Miałam robioną tomografię z miesiąc po wyrwaniu, zatoka wygląda tak jakby było tam przewlekłe zapalenie. Lekarze przepisali antybiotyki, ale po ich odstawieniu ból głowy powraca. Poza tym wyczuwam, że z miejsca po wyrwaniu zęba i po szyciu czasem mi coś wycieka. Być może jest to ropa, nie wiem. Co mam robić? Czy to się kwalifikuje do operacji, czy dostanę kolejny antybiotyk? Trochę mi ręce opadają, bo ile można być na antybiotykach?
Gdzie najlepiej się zgłosić żeby ktoś kompetentny to obejrzał? byłam u dwóch laryngologów w CM Damiana, ale efektów antybiotykoterapii nie widzę. Stosuję sterdyd do nosa 2x dziennie + płuczę zatokę FixSinem 1xdziennie wieczorem.
Co robić?

Bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam. AS

STOMATOLOG STOMATOLOGIA BÓL ZĘBÓW BÓL GŁOWY ZĘBY
1 odpowiedzi
Odpowiedzi

Iwona Gnach-Olejniczak
Stomatolog z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w implantologii i ortodoncji nieekstrakcyjnej. Opatentowała w Polsce metodę Dental Face Liftingu. Założycielka UNIDENT UNION Dental Spa.
5 lat temu
Przetoka ustno-zatokowa może się pojawić po usunięciu górnych zębów przedtrzonowych lub trzonowych, najczęściej na skutek ekstrakcji górnej szóstki. Anatomicznie nad tym zębem i jemu sąsiednimi znajduje się zatoka szczękowa. Zdarza się, że ekstrakcja zęba przypomina wyjęcie korka, wtedy powstaje połączenie między zatoką szczękową a jamą ustną. Jest to powikłanie, wynikające z tego, że wierzchołki korzeni są oddzielone od zatoki szczękowej bardzo niewielką ilością kości, a czasem tylko błoną. Poza tym zmiany okołowierzchołkowe są wskazaniem do łyżeczkowania zębodołu, podczas którego także może dojść do wytworzenia się przetoki. Dlatego po ekstrakcji górnych zębów obowiązkowo sprawdza się, czy nie doszło do perforacji. Wykonuje się prostą próbę, polegającą na wydmuchaniu powietrza przez nos przy zamkniętych skrzydełkach nosa. Efekt powietrze będzie przedostawać się przez przetokę. W druga stronę z kolei podczas płukania ust płynem, woda będzie przedostawać się do nosa. Jeśli mamy do czynienia z przetoką, należy ją od razu zamknąć. Do plastyki połączenia ustno-zatokowego wykorzystuje się płat śluzówkowo-okostnowy. Jeśli lekarz nie potrafi wykonać takiego zabiegu, powinien odesłać pacjenta do chirurga w trybie pilnym. Przetoka jest niebezpieczna ponieważ zwiększa ryzyko wędrowania zakażeń z jamy ustnej do zatok, a dalej do mózgu. Jeśli nie zajęto się sprawą od razu, faktycznie mogło dojść do stanu zapalnego. Na taki stan rzeczy wskazują następujące objawy: przykry zapach z ust, ból w miejscu przetoki, opuchlizna, zapalenie ucha, krwawienie z nosa, zmiana smaku czy barwy głosu. Należy wtedy opanować stan zapalny antybiotykoterapia i od razu planować zabieg chirurgiczny. Być może w jego trakcie trzeba będzie usunąć zakażone tkanki, a przetokę zaszyć za pomocą fragmentu błony śluzowej. Potem należy zgłaszać się na kontrolę i zastosować kontynuować antybiotykoterapię okołozabiegową.


Więcej: http://zdrowie.gazeta.pl/poradyzdrowie/pytanie/81081



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usunięcie zęba z przetoką

20 cm w wzwodzie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usunięcie zęba z przetoką

Witam
Przetoka nie jest duża , ząb nie boli ale kwalifikuje się do usunięcia.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usunięcie zęba z przetoką

Głuszkowski

Żyj tak,aby pod koniec życia móc powiedzieć: ku*wa fajnie było!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org