czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Strajk rolników






Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Jak się nie podoba to niech idą do pracy u kogoś nikt im nie karze robić w polu czy przy krowach rolnik to takie stworzenie co wiecznie narzeka i myśli że mu się należy.

Jest sporo ofert pracy u lokalnych pracodawców :

- browar

- domel

- uniglas


- na elewacje

-kierowców ale nie traktorzystów


- jeszcze drukarnie


powyżse zakłady co rusz się ogłaszają więc wystarczy tylko zadzwonić i od jutra już nie musisz w polu orać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Dopłaty do rolniczych emerytur i wyłudzonych rent to 18 mld zł. rocznie, a dopłaty do paliwa, a dopłaty do suszy, ubezpieczeń, zalesień, toż tej nacji zawsze mało, chcą żeby ich produkty były kupowane, a niech sami zobaczą jakie samochody i maszyny mają, skąd są sprowadzane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Powiem tak jestem rolnikiem ale tylko z produkcją rośliną i mało mi zależy czy bedę dalej orał i siał ja sobie poradzę bez orania. Ale widzę że was kolą w oczy najbardziej te dopłaty ,ja osobiście bym chciał żeby zabrali te je,,,,,e dopłaty krusy i dodatki ,i niech rolnictwo padnie tak jak stocznie jak fsm i inne, ale wtedy jak już wszystko bedzie zniszczone to dopiero się przekonacie jakiee będą ceny żywności wtedy niemcy wam pokażo gdzie raki zimują i cukier po 6zł a łopatka w biedronce po 20zł ,bo nie będzie polskiej żywności i bedą brali wtedy ile będą chcieli a my będziemy płakali i płacili.Jestem ciekawy czy niemców też tak te dopłaty kolą w oczy że ich rolnicy biorą? Nie część z was komętujących włączy myślenie to nie boli. Niepozdrawiam

8550

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Spokojnie jak podrożeje to i zarobki pójdą do góry. Bo nikt nie będzie pracował za marne pieniądze i pojedzie tam gdzie można zarobić. A rolnik co umie oprócz narzekania ??? Gdzie pójdzie do Niemca w pole robić za miskę ryżu to dla tego strajkują bo jak im zabiorą te przywileje będą musieli się do roboty wziąć i albo sprzedać te swoje ziemie albo iść gdzieś do pracy tylko do jakiej pracy ten rolnik hmhmhm.


To Rolnik zawozi zdychającą krowę do rzezni sama tam nie polazła bo jeszcze mu mało. A co najlepsze pewnie za 2 dni kupił z niej wędlinę w lokalnym sklepie i całą rodzinką się zajadali. Taki tok myślenia rolnika.


Oby jak najszybciej Niemcy wykupili wasze ziemie - Ja nie pamiętam by niemiecki rolnik strajkował


I nie piszcie tych bajek że nasza żywność taka super bo sami siebie oszukujecie tak samo nafaszerowana jak inne a może jeszcze więcej bo niedokształcony chłop myślał że jak więcej nasypie jakiegoś świństwa to będzie lepiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

fsm-fabryka samochodów małolitrażowych?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Moze niech napisza, ktorzy rolnicy strajkuja. Ci, ktorzy siedza na kredytach. Nabrali dotacji, sprzetu, bo przeciez nie moze byc gorszy od sasiada, a teraz becza, ze zywiec tani. Trzeba bylo nie pchac sie w kredyty, inwestowac z glowa, nie rzucac sie na zbedne dodatki. Rolnik, ktory sie nie rzucal, narzeka, bo taka jego natura, ale prosperuje dobrze i nie musi strajkowac.
Tym, ktorzy blokuja ruch i uprzykrzaja zycie normalnym ludziom powinni d* porzadne mandaty i niech skoncza te pajacowanie. Nie wazny tu jest rzad, bo tak samo strajkowali za innych kadencji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Ja to rolnikom to tak szczerze współczuję.
Mają ciężki los. Muszą tłuc się tymi wypasionymi Audi, Passatami, BMW i tym podobnymi.
Nie stać ich na żadne porządne Lamborghini, Ferrari ani nawet Porche.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

haha
... jak nie będą siali i orali, zobaczymy co łoni mam pokażO !
Zobaczymy co łoni potrafiO, gdzie do roboty pójdO ,:)
Za co kupiO węgiel, paliwo, z czego zapłacą za prąd i inne media?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Jeżeli tak zbieramy wszystkich do jednej beczki to nauczyciele też powinni zacząć
zmieniać prace, a nie strajkować. Rolnicy to taka grupa ludzi bez których nasz kraj
miał by problem z funkcjonowaniem. Co do osób które piszą \" niedokształcony
chłop myślał że jak więcej nasypie jakiegoś świństwa to będzie lepiej\" to twierdze
że takie osoby są niedokształcone. Na wsi zostaje najgłupszy ... jest to mit rolnik
musi znać się na wielu rzeczach i bardzo często są to osoby po studiach itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Dobrzy rolnicy, by się utrzymali i dali radę. Jako kraj o sprzyjających warunkach klimatycznych oraz dobrej glebie mamy potencjał rolny. Więc nie grozi nam raczej uzależnienie od żywności zachodniej (bądź ze wschodu). Ekonomicznie rzecz ujmując żywność byłaby tańsza jeśli rolnictwo byłoby w rękach mniejszej, ale lepiej zarządzającą posiadanym funduszem populacją. Tu się mogę mylić, lecz przemysł stoczniowy, jak i włókienniczy w Łodzi (lub naszej Łomży) upadł przez brak popytu na produkt zwiększanego wcześniej przez ZSRR oraz racjonalną produkcję (a nie produkowanie ile się da aby zasilić propagandę komunistyczną).
Ludzi mają prawo \"koleć w oczy\" gdy publiczne pieniądze idą na coś z czym się nie zgadzają lub nie utożsamiają. Przeżyliśmy do 2004 roku bez dopłat i dotacji z UE i jakoś nikt nie płakał przez cukier za 6 zł. Pragnę tu jednak nadmienić, że dotację dały nam dużo i przyśpieszyły rozwój wsi.
Rolnicy są uprzywilejowani jako grupa społeczna. W innym biznesie brak przewidzenia przyszłości jest karane. Przemysł włókienniczy upadł przez brak popytu. Rolnicy jak wyprodukowali za dużo pomidorów przez co cena spadła (prawo popytu i podaży) żądali rekompensaty. O nie przewidzeniu co roku u pewnej grupy rolników czegoś tak oczywistego, jak susza lub większa ilość deszczu już szkoda gadać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

tomm
Po jakich studiach? Mają doktorat z inżynierii środowiska zdobyty na Politechnice, tytuł magistra z ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego, a może profesurę biotechnologii??? Studia można mieć dziś łatwo, kwestia na jakiej uczelni zdobywa się papier i na jakim poziomie naukowym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Różni ludzie po różnych studiach ale to nie było sensem mojej wypowiedzi bo czy
człowiek nawet po liceum jest lepszy od kogoś kto skończył technikum i pracuje na
wsi. Każdy widzi te wypasione fury a nikt nie widzi że rolnik jeździ autem za 1500 złotych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Zabrac rolnikom wszystkiego rodzaju dopłaty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Żyj tak,aby pod koniec życia móc powiedzieć: ku*wa fajnie było!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Żywność można importować ,jest tańsza i niestety już zdrowsza,bo jest nadzorowana.
Nasze żarcie jak widać jest po za kontrolą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Śmieszy mnie taka wypowiedź że nasza żywność jest gorsza, a importowana lepsza.
Nasza żywność ta wysokiej jakości jest wywożona na zachód a do nas przywożą to co
u nich jest słabej jakości. Przykład z naszego podwórka osm Piątnica tworzą produkty
wysokiej jakości z najlepszych surowców, wymagają od rolników ale za to ich
dobrze wynagradzają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

nie zazdroszczę prawdziwym rolnikom ale tym prawdziwym
bo maja ciężko
niestety Unia nauczyła kombinacji następne pokolenia parobków dworskich którzy nie maja pojęcia o uprawie ani hodowli
nóż się w kieszeni otwiera na ich brak wiedzy bo niewiem jak byś szkolił będą powielać schematy czyli ****** robić gównem żywić i ****** wyprodukować a tylko narzekać jak mają źle
powinny być dopłaty zabrane bo za dużo ich nauczono krętactwa i oszustwa
a ci prawdziwi co mają wiedzę i ciężko pracują dostają po tyłku
wiem bo mam wielu znajomych którzy z pokolenia na pokolenie mają szacunek do ziemi .do zwierząt i ludzi potrafią wyprodukować prawdziwą żywność ale to są jednostki
poczytajcie jakie dopłaty biorą lokalni posłowie itp urzędasy
niestety Unia nauczyła nieuczciwości

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Oddajcie ziemię prawowitym właścicielom (dali ziemię z dziada pradziada Józefa Stalina) i jeszcze narzekają. A jak tam mięsko z Kalinowa itp. ekologiczne jedzonko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Nie od dziś wiadomo lekko na roli nie ma, ale rolnik musi pojąc że dziś jest przedsiębiorcą i musi przewidywać, że są zyski ale i straty i tak jak inny każdy biznes nikt nie dokłada producentowi butów gdy jest posucha na rynku , każdy ryzykuje i nie ma powodów by rolnicy byli grupą uprzywilejowaną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników


Śmieszy mnie taka wypowiedź że rolnicy są dobrze wynagradzani za ich pracę...

Chłopie jedź na pierwszą wioskę za Łomżę i wejdź do pierwszego gospodarza i zapytaj go o to czy rolnikowi się opłaci produkcja ?
Wiesz co ci odpowie...że jest mu źle i nic się nie opłaca...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Sprawa jest prosta: żadna grupa zawodowa, poza rolnikami, nie jest tak dotowana przez różne programy I pieniadze unijne. Kazdy inny obywatel musi sam na swoje zapracowac I nikt mu nie da. Czas byl I jest dobry, zatem ten, kto ma troche oleju w glowie zyje sobie super. Wiem, bo kiedys jeden z przedstawicieli tej grupy powiedzial mi: teraz na wsi to sie mozna tylko ukurzyc. Z calym szacunkiem dla rolnikow...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Tacy biedni a w Wawie i innych większych miastach powykupowane mieszkania dla dzieci. Zdrowej żywności to i za socjalizmu nie było. Dla siebie to na oddzielnych kawałkach ziemi siali. Nawozy to wiadrami wysypywali na polach. Rolniku, hodowco drobiu jaki to jest zdrowy kurczak jak po pięciu tygodniach chowu przynosi hodowcy straty. Od samego początku chowu wszelkiego drobiu ,bydła karmione to jest wszelkiego rodzaju wynalazkami. Tak samo trzy czwarte obòr powinno być zamknięte, bo sami dobrze wiecie, że krowy stojąc na tych matach mają chore kopyta. I mleko te nie powinno być dostarczane do producenta. A winę ponosicie wy i weterynarze. Ale przecież ona ma tylko dawać mleko(kasę). Na zdrowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Na roli to ciężko było jak był koń i pług. Dzisiaj jest prawie wszystko zmechanizowane, więc nie pisać głupot. Tylko dzisiaj jest tyle przyjemności, że najlepiej jak by to wszystko same się zrobiło. Skończyły się czasy urlopów jak za komuny , wszyscy musimy tak samo pracować. Skoro komuś źle, nie pozostaje nic innego jak sprzedać ziemię albo oddać prawowitym właścicielom i żyć w mieście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Budżet KRUS-u wynosi 17 mld zł, z tego tylko 1,5 mld zł pochodzi ze składek wpłacanych przez rolników.
Reszta, czyli 15,5 mld zł, pochodzi z podatków płaconych przez wszystkich Polaków.

... a korzystamy na tej samej zasadzie z państwowej służby zdrowia,

co prawda emerytury rolnicze są dużo mniejsze od tych ZUSowskich,
ale ile odłożyli z tych swoich okresów składkowych

KRUS ;
Składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w I kwartale 2019 r. wynosi 42,00 zł.
Podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe za rolników, małżonków i domowników w I kwartale 2019 r. wynosi 91,00 zł.

133zł. miesięcznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ILE WY ODPROWADZACIE DANINY Z WASZYCH PENSJI DO ZUSu JAKO PRACOWNICY ?
... A ILE ODPROWADZAJĄ np. PROWADZĄCY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA WŁASNĄ RĘKĘ ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

:-/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Zobaczcie ile aut BLM,BKL jeździ po Łomży.Ziemia w dzierżawach,dotacje pobrane to można wozić się Q5,BMW 3.Kiedyś jak nie było pomocy od Unii i państwa to tylko leciwe Fiaty,Polonezy.
I co ciekawe większość tych samochodów to diesle(ciekawe dlaczego ,a już wiem darmowe paliwko)
A ziemia do orania taka sama,tylko jak ktoś wspomniał wyżej nie kuniem,a ciagniczkiem z klimą.
Nikt mi nie wmówi,że rolnicy mają teraz źle.
Większość mieszkań też wykupują ludzie ze wsi,bo wygodniej się w mieście mieszka.
Jak napisał speech,gdzie porównać skladki KRUS do ZUS.
A jak jakiemuś rolnikowi naprawdę źle się dzieje,to niech sprzeda las i hektary i ma z czego się utrzymać.
A jak lubi hardkor to,zawsze może isc do pracy za minimalną krajową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Nowe osiedla na południu pod blokami BLMy. Osiedle trucicieli bo jak można nazwać kogoś kto chore krowy na mieso oddawał. Polski rolnik truje całą Europę - teraz ta Europa powinna wam się odwdzięczyć zabrać wszystkie dotacje a nasz kraj was normalnie opodatkować i ZUS jak wam mało było. Rolnik to nieuk co sam w swoje gniazdo n.a.s.r.a.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

To wszystko miastowe a pazerne jak zawsze. Wiem z opowiadań własnych rodziców i dziadków (jak przed wojną tak i teraz). Wiecznie źle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

kamil1415 wszyscy na wieś się wyprowadzają bo w lomzy guwnem jebie hahahahahahahahahahhahahahahahhahahahahhahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahahahah

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników


kamil1415 gUwnem jebie głównie od ciebie hehehehehehhehehehehehehehehehehehehehehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

podlas jak taki wieśniak jak ty,zamieszkał w Łomży to nie ma co się dziwić że stolcem wali.
Co do mnie to jestem rodowitym Łomżyniakiem,z czego jestem dumny.A jak j...ebie ode mnie g...uwnem to tylko Miastowym.
I nikt nie piszę tutaj o pazerności miejskiej,tylko o narzekaniu ludzi ze wsi jak im to źle.
Źle przeprowadzać się do miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Zapamietajcie sobie rolników i to bardzo dobrze to oni nas trują zresztą siebie też taki głupek z tego rolnika widząc rolnika to pomyśl że to on mógł zawieżć zdechłą chora krowę , świnię , zepsute jajka tez była afera - Nikt bardziej nie szkodzi jak Polski rolnik to on nas truje cofnąć im zwolnienia ZUS zabrać dotacje. Może to przez te ich jedzenie jesteście teraz chorzy lub wasze dzieci.
To nie wypadek którego nie można było przewidzieć tylko celowe długoterminowe działanie pazerność i chciwość kosztem zdrowia innych. I mogę się założyć że wszystkie skupy tak działają i teraz trzęsą portkami by kontroli nie było.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

https://fakty.interia.pl/polska/news-najgorsza-padlina-trafiala-do-kebabow-minister-reaguje-po-in,nId,2815417


Zapraszam na kebaba smacznego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Tak gogus trują wszelkimi dodatkami chemicznymi,aby szybko i dużo urosło,aby kapuchę zarobić i dotacje jeszcze dostać.
A na koniec i tak biadolić że jest w rolnictwie źle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Wieśniaki to pazerne wiecznie narzekające zło. Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Siedzą cicho bo nasrali sobie w gniazdo i czekają aż przycichnie zaraz będą narzekać że ich zalewa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Wszyscy rolnicy powinni nie do Warszawy,a do Łomży przyjechać,zobaczyć prawdziwego rolnika.
Chodzi mi o Pana,który od kiedy pamietam orze koniem pole na zawadach/przykoszarowa.
To chyba jest przykład prawdziwego rolnika,kawałek pola,koń i praca.Bez nowoczesnych urządzeń i udogodnień.
Nie wiem czy On to orze dla siebie,na sprzedaż ale chyba nie ma najgorzej skoro rok w rok tym się zajmuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Wczoraj w nocy powtarzali na TVN Uwaga program o tych sku,,,, rwy synach co tak robią powinni sami na surowo żreć te krowy zwierzęcia szkoda i nie zasługuje na taki koniec swojego żywota tym bardziej że przez tyle lat utrzymywała tego prostaka i całą jego rodzinę. Najlepsze jest to że pewnie w większości ubojni odbywa się taki proceder w tamtym roku też na Podlasiu zostało to ujawnione, podaj 6 lat temu tak samo.

Ale pewnie tak samo jest z drobiem, i wieprzowiną. Auta wężykiem przywożą padlinę do ubojni, krowy w stanie wegetacji, z ropniejacymi guzami na wieszakach dosownie czarne mięso a najlepsze jest że pracownik mówi że to na kebaby idzie a same BLMY pod kebabami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Tylko konia szkoda...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

No fakt konia szkoda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

gogus no bo jak inaczej.Jak stary z ciungnika ropy z dotacji nalał to na kiebaba do Omży jadziem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

A ja myślę że ten koń i ten Pan mają przyjemność z tej wspólnej pracy. Raczej nie widziałem by dostawał baty a wręcz przeciwnie powoli i systematycznie człowiek w podeszłym wieku na pewno ma duży szacunek dla zwierzęcia i raczej nie zawiózł by padliny do ubojni.

Sami żrą świniopasy swoje zdechłe mięcho i na pewno jeszcze gwiazdę ze wiochy przywiózł. Randka życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

No właśnie trafiłeś w sedno- przyjemność z pracy.
A nie tylko zysk i zysk,po trupach aby się nachapać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Teraz wszyscy strajkują, ostatnie miesiące to wieczne strajki, nie przypominam sobie by wcześniej tyle osób strajkowało. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, nauczyciele, pracownicy administracji, policjanci, teraz rolnicy... masakra. A mówimy tylko o ostatnich 12 miesiącach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Jak tak fajnie to kupta se konia pole i orajta hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

podlas może bym i kupił konia i orał,ale mi bardzo dobrze mieszka się w mieście i nie narzekam.
Sedno sprawy to to że rolnicy narzekają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Wszyscy narzekają policjanci nauczyciele urzędasy tylko oni idą sobie legalnie i oficjalnie na L4 a rolnicy robią blokady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

W nowej grze Farma autor wyszedł na przeciw potrzebom rynku i jest opcja sprzedaży leżaków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Strajk rolników

Słoma i klepisko



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org