poniedziałek, 25 marca 2019 napisz DONOS@
Forum ogólne

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ogrzewanie gazowe domu

Witam. Ktoś z was posiada ogrzewanie gazowe domu jednorodzinnego gazem że zbiornika? Interesują mnie koszty takiego ogrzewania

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Ogrzewanie gazowe domu

Podbijam. Chciałbym poznać koszty i porównać je z ogrzewaniem pelletem lub ekogroszkiem.

Ja to jestem podpięty do ogrzewania miejskiego :)

ja też się piszę ...ktoś coś ?

Mniej więcej taki sam jak przy miejskim. Zbiornik dają darmo informacji można zasięgnąć w gazowni w Łomży i tam wszystko przekazują do Ostrołęki bo tam jest główny punkt.https://www.google.pl/search?client=opera&q=pgnig+zbiornik+na+gaz&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 Tu możecie poczytać.

Ogrzewanie gazem LPG to rozwiązanie przede wszystkim wygodne ale drogie.
Zbiornik dają darmo, a koszty dzierżawy zbiornika opłacasz co miesiąc .
Koszt instalacji dzierżawionej to jednorazowy wydatek 1–3 tys. zł ( dokumentacja i budowa płyty fundamentowej) oraz comiesięczna opłata 80–180 zł w zależności od dostawcy. ( przy 100zł/mc już rocznie ,\"darmowy\" zbiornik generuje koszty ok. 1 200zł rocznie, cena swojego zbiornika oscyluje ok. 12 000 zł , to po 10ciu latach czyli kupisz , masz swój i później taniej na wolnym rynku zamawiasz paliwo .)
W przypadku dzierżawy zbiornika, gaz dostarcza nam jeden dostawca i w cenie którą on ustala. Jest ona niestety wyższa od tej na wolnym rynku. ( średnio i o 25%)
Ceny gazu płynnego nie są regulowane urzędowo lecz przez rynek. Zatem różnią się one u różnych dostawców w zależności pory roku i regiony kraju.
Co gorsze, podpisując umowę dzierżawy, musimy zadeklarować minimalną ilość zużywanego gazu. Jeśli nawet nie zużyjemy jej, będziemy musieli za zakontraktowany gaz zapłacić.
Zużycie uzależnione jest od powierzchni ogrzewanej, zużywanej ilości ciepłej wody, wydajności kotła gazowego raz technologii zastosowanej przy budowie domu. Zatem wahania mogą być duże: od 3 000 do 6 000 litrów w ciągu roku - policzcie ile to daje przy cenie 3–4 zł brutto za litr ?

Trudno jest porównać dom do domu, jak i różnie ludzie grzeją ( różne temperatury ustawione etc...

Jeśli jest możliwość to nie lepiej wpiac się w gaz ziemny stały? Z tego co wiem to płacisz abonament nie kombinujesz z butami

ja pierdo.ę , co za dzban :)))))

Problem w tym że nie ma możliwości wpięcia się w gazociąg. Dom 130 mkw nowy budynek więc dobrze ocieplony. Ciekawi mnie roczny koszt ogrzania takiego domu

CO i c.w.u. ... minimum 3 000 litrów gazu ci pójdzie,
reszta zależy od tego gdzie i za ile kupisz LPG

sprostowanie : CO i c.w.u plus gaz w kuchni ,
ogrzewanie w zależności od temp. zewnętrznej od września do kwietnia, ustawione na 22-23 stopnie °C,
- c.w.u. - tu dużo może się zmienić, zależy ile osób i jak często się kąpie .

Znajomy ogrzewa dom gazem z butli temp w domu 18*C i dogrzewa simę kominkiem, na to wygląda że tanio nie jest,

Możliwości z tego zakresu jest całkiem dużo.
Ważne jest to, aby skutecznie oraz efektywnie odchodzić od pieców tzw śmieciuchów, w których teoretycznie można wszystko palić.
Nie bez znaczenia jest również kwestia ocieplenia budynków - mniejsze straty ciepła, to mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.
W końcu...
Coraz popularniejsze są też te wszystkie instalacje automatyki budynkowej. Proponuję doczytać jeszcze tutaj pod linkiem: niezbednikelektryka.pl/ o ich możliwościach. Dodam, że z wykorzystaniem rekuperatora oraz nowoczesnego kotła gazowego można w sposób efektywny zmniejszyć koszta rachunków za ogrzewanie.

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0