czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ogrzewanie gazowe domu

Witam. Ktoś z was posiada ogrzewanie gazowe domu jednorodzinnego gazem że zbiornika? Interesują mnie koszty takiego ogrzewania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Podbijam. Chciałbym poznać koszty i porównać je z ogrzewaniem pelletem lub ekogroszkiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Ja to jestem podpięty do ogrzewania miejskiego :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

ja też się piszę ...ktoś coś ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Mniej więcej taki sam jak przy miejskim. Zbiornik dają darmo informacji można zasięgnąć w gazowni w Łomży i tam wszystko przekazują do Ostrołęki bo tam jest główny punkt.https://www.google.pl/search?client=opera&q=pgnig+zbiornik+na+gaz&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 Tu możecie poczytać.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Ogrzewanie gazem LPG to rozwiązanie przede wszystkim wygodne ale drogie.
Zbiornik dają darmo, a koszty dzierżawy zbiornika opłacasz co miesiąc .
Koszt instalacji dzierżawionej to jednorazowy wydatek 1–3 tys. zł ( dokumentacja i budowa płyty fundamentowej) oraz comiesięczna opłata 80–180 zł w zależności od dostawcy. ( przy 100zł/mc już rocznie ,\"darmowy\" zbiornik generuje koszty ok. 1 200zł rocznie, cena swojego zbiornika oscyluje ok. 12 000 zł , to po 10ciu latach czyli kupisz , masz swój i później taniej na wolnym rynku zamawiasz paliwo .)
W przypadku dzierżawy zbiornika, gaz dostarcza nam jeden dostawca i w cenie którą on ustala. Jest ona niestety wyższa od tej na wolnym rynku. ( średnio i o 25%)
Ceny gazu płynnego nie są regulowane urzędowo lecz przez rynek. Zatem różnią się one u różnych dostawców w zależności pory roku i regiony kraju.
Co gorsze, podpisując umowę dzierżawy, musimy zadeklarować minimalną ilość zużywanego gazu. Jeśli nawet nie zużyjemy jej, będziemy musieli za zakontraktowany gaz zapłacić.
Zużycie uzależnione jest od powierzchni ogrzewanej, zużywanej ilości ciepłej wody, wydajności kotła gazowego raz technologii zastosowanej przy budowie domu. Zatem wahania mogą być duże: od 3 000 do 6 000 litrów w ciągu roku - policzcie ile to daje przy cenie 3–4 zł brutto za litr ?

Trudno jest porównać dom do domu, jak i różnie ludzie grzeją ( różne temperatury ustawione etc...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Jeśli jest możliwość to nie lepiej wpiac się w gaz ziemny stały? Z tego co wiem to płacisz abonament nie kombinujesz z butami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

ja pierdo.ę , co za dzban :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Problem w tym że nie ma możliwości wpięcia się w gazociąg. Dom 130 mkw nowy budynek więc dobrze ocieplony. Ciekawi mnie roczny koszt ogrzania takiego domu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

CO i c.w.u. ... minimum 3 000 litrów gazu ci pójdzie,
reszta zależy od tego gdzie i za ile kupisz LPG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

sprostowanie : CO i c.w.u plus gaz w kuchni ,
ogrzewanie w zależności od temp. zewnętrznej od września do kwietnia, ustawione na 22-23 stopnie °C,
- c.w.u. - tu dużo może się zmienić, zależy ile osób i jak często się kąpie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Znajomy ogrzewa dom gazem z butli temp w domu 18*C i dogrzewa simę kominkiem, na to wygląda że tanio nie jest,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Możliwości z tego zakresu jest całkiem dużo.
Ważne jest to, aby skutecznie oraz efektywnie odchodzić od pieców tzw śmieciuchów, w których teoretycznie można wszystko palić.
Nie bez znaczenia jest również kwestia ocieplenia budynków - mniejsze straty ciepła, to mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.
W końcu...
Coraz popularniejsze są też te wszystkie instalacje automatyki budynkowej. Proponuję doczytać jeszcze tutaj pod linkiem: niezbednikelektryka.pl/ o ich możliwościach. Dodam, że z wykorzystaniem rekuperatora oraz nowoczesnego kotła gazowego można w sposób efektywny zmniejszyć koszta rachunków za ogrzewanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

vi_em to jebles jak lysy warkoczem, jesli gaz to tylko z gazociagu, inaczej nie bedzie to ekonomiczne, najtaniej poza smieciuchem gaz, ekogroszek, pozniej pellet i na koncu elektrycznie przujmujac przecietny 120m2 2 kondygnacyjny z linia gazowa tyle ze jak wczesniej zauwazono straty ciepla decyduja o kosztach i pod tym wzgledem praktycznie nie ma 2 takich samych budynkow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Można kupić własną butlę i zakopać. Wtedy można kupować gaz od dowolnego dostawcy, w okresie kiedy gaz jest najtańszy. Obecnie w maju cena jest ok. 1,60 zł/litr. Dzierżawa oczywiście się nie opłaca. Do gazu najlepsza podłogówka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Fazzi jestes pewien? sam nie mam gazu ale z tego co sie orientuje dostawcy niechetnie sprzedaja gaz jesli nie masz od nich zbiornika a dzierzawa sie nie oplaca jak piszesz



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Dostawca niechętnie sprzeda Ci 3500 litrów gazu? Bardzo chętnie.

http://lpgdirect.pl/

Poczytaj sobie. Nie jestem reklamodawcą :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

A tak poza tym to nie lepiej pompa ciepła powietrzna??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

a jak cenowo wygląda ogrzewanie olejem opałowym, używa tego ktoś jeszcze??
Jak sądzicie czy ma sens takie oto rozwiązanie.
Zamontowanie pieca na olej który będzie utrzymywał temp do np 17 stopni w nocy lub podczas częstych wyjazdów a pozostałe celsjusze w dzień, podczas obecności nadgoni się piecem na węgiel ??
-Dom jest położony poza Łomżą
-Jest założona instalacja c. o. z piecem węglowym
-Nie chcę ogrzewania gazem
Dzięki za miarodajne odpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Odradzam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Fazzi a Ty jak zdecydowałeś się na pompę ciepła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Mam dostęp do gazu ziemnego a mimo to zamontowałem pompę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

jak się budowałem to wiele osób odradzało mi ogrzewanie gazowe twierdząc, ze kupe kasy zapłacę za ogrzewanie. Jednak uparłem się. Dom ma prostą bryłę, dodatkowo jest bardzo dobrze ocieplony. No i ogrzewanie na rok z ogrzewaniem ciepłej wody wyszło mnie 3000 zł. Za dom 170 m2. Z ociepleniem 20 cm i rekuperacją.

O wiele wieksza wygoda niż łopatowanie węgla.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Czy takie ogrzewanie jest bezpieczne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Jeśli chodzi o ogrzewanie to cieszy mnie fakt, że coraz więcej z nas decyduje się na ekologiczne rozwiązania. To są nasze małe kroki do poprawy jakości powietrza. Cały czas się mówi o smogu, tych wszystkich zanieczyszczeniach i jak to się odbija na nas samych i na środowisku. Też znacznie więcej wiem dzięki https://smogowicze.pl/ . Dopiero jak tak człowiek zgłębi temat, ta ma większą świadomość jak ważna jest ekologia. W kwestii właśnie rodzaju ogrzewania między innymi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Ja nie polecam ogrzewania gazowego. Jest ono drogie jak i niebezpieczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

A Waszym zdaniem lepszy będzie gaz czy jednak pompa ciepła?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Jak w tym roku z cenami ogrzewania gazem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Co by nie mówić to jest nadal bardzo popularne rozwiązanie ale ja chcę jeszcze od siebie powiedzieć, że także istotną kwestią jest to aby mieć wiedzieć o pompach ciepłą. Od siebie chcę wam polecić bardzo dobry blog https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/ gdyż sam z niego wiele się nauczyłem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

gaz wychodzi drogo w sezonie, pompa lepiej ale monraz drogi.. najlepsze rozwiazanie to piec z podajnikiem np od https://piecbud.net.pl/produkty.html i ekogroszek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Pompa ciepła i gaz to jedyne sensowne rozwiązania w tym momencie podczas budowy domu. Kocioł elektrodowy to zwykła grzałka, która produkuje tyle energi ile damy jej w prądzie natomiast PC z tej samej energi elektrycznej wyprodukuje 3-4 razy tyle energii cieplnej. Oznacza to że jak np przy takich mrozach PC zużyłaby prądu za 300 zł (przeciętny dom 150m2 z rodziną 2+2) rachunek za prąd przy piecu elektrodowym wynosiłby 900-1200zł (za miesiąc). A prąd w najbliższym czasie podrożeje i dalej będzie szybko dorożał, ba nawet już w tym roku podrożał. Jasne można zrobić dużą instalacje fotowoltaiczną ale jako osoba z branży wiem że żeby zaspokoić taki piec będzie ona musiała być dość spora i myślę że w podobnych pieniądzach albo nawet taniej będziemy mieć PC. Nad gazem z kolei PC ma taką przewagę że przy instalacji fotowoltaicznej się zwraca a za gaz trzeba płacić. Do tego nigdy nie możemy być w niezależni a gaz też niestety może szybko podrożeć. Jeżeli napewno nie chcesz PC to radziłbym Gaz a w razie wyboru pica elektrodowego przygotować duży zapas gotówki na instalację fotowoltaiczną. Pozwolę sobie dać namiar na producenta urządzeń grzewczych, który w ofercie ma kilka rodzajów rozwiązań https://www.saunierduval.pl/ Powinni podpowiedzieć co w danej sytuacji okaże się najlepsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Z sieci zawsze wyjdzie taniej ! I co najważniejsze nigdy Ci nie braknie w nocy w niedzielę w czasie gotowania obiadu itp.

Warto jest też nadmienić, ze do instalacji wymagane są odpowiednie uprawnienia:
https://uprawnieniaelektryczne.pl/uprawnienia-energetyczne-g3/

Można je zdobyć w ten sposób.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Jeżeli szukacie sprawdzonego producenta pelletu drzewnego, pelletu ze słomy lub tarcicy sosnowej, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić ofertę firmy Biomasa Partner Group na stronie - https://www.biomasapartner.pl/ . Czy ktoś z Was również korzystał z ich oferty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie gazowe domu

Koszty gazowego ogrzewania są naprawdę spore

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org