piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Panie Prezydencie - BARIERKA - dlaczego

Wraz z modernizacja ulicy Zjazd, na odcinku wzdłuż chodnika przy LO II, została zdemontowana /mam nadzieję, że przy tej okazji nie zdewastowana a jedynie gdzieś zmagazynowana/ stara zabytkowa barierka . Barierka składała się z kamiennych, ręcznie wykutych słupków ,w których zamontowane były poręcze z rur i częściowo szyny. Każdy fragment tego zabezpieczenia chodnika miał swoją historię. Myślę, że wielu Łomżyniaków miało z nią związane swoje wspomnienia. Była niepowtarzalna w swojej prostocie, była rękodziełem, formą jakich teraz sią nie spotyka a do tego zabytkiem drobnej architektury. Bariery te są widoczne na starych pocztówkach z początku u. wieku. Dlaczego zostały wymienione na współczesne RUROCIĄGI. Dlaczego pozwolono projektantom na taką dewastację. A może władze miasta same tego chciały. Gdzie byli konserwatorzy i czy opiniowali projekt. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Myślę , że nie jestem odosobniony w ocenie zmian /zniszczeń/ i znajdę poparcie wśród mieszkańców. Liczę też na nagłośnienie sprawy przez łomżyńskie media. A czego oczekuję - przywrócenia historycznej, zabytkowej balustrady .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Panie Prezydencie - BARIERKA - dlaczego

Na ,omzynskie media bym nie liczyl, raczej media warszawskie takiej jak polsat czy tvn( lub inne czasopisma) .lub konserwator zabytkow w bialymstoku.

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Panie Prezydencie - BARIERKA - dlaczego

To jak to wyglądało to była żenada , 4 metry szyny od wąskotorówki i kilka powyginanych rurek ... druga sprawa bezpieczeństwo - wszystko nachylone od upływu czasu w stronę jezdni...

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Panie Prezydencie - BARIERKA - dlaczego

Teraz przynajmniej jest ładnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org