sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ocieplenie pianka

Witam szukam firmy żeby ociepliła mi poddasze pianka jakieś 50 m kwadratowe ktoś może zna jakas firme w rozsądnej cenie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie pianka

haha jak szybko reklama wpadła zdążył się przelogować na inne konto i sam się sobie polecił. Ta pianka jaki ma plus w porównaniu z wełną ? Ja nie widzę a czy ktoś widział jak wygląda ta pianka po 10 latach po 15 latach po 20 latch bo wełna się nie zmieni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie pianka

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?196079-Pop%C4%99kana-piana-PUR-zamkni%C4%99to-kom%C3%B3rkowa-BASF i tu jeszcze taki plus pianki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie pianka

ok reklama nie reklama ja też poprosiłbym oferty jakiś firm z cenami poddasze ok 120m2 gruboć ok 15 cm

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie pianka

Żadna reklama, akurat zajrzałem na forum jak pojawil sie ten temat wiec napisałem. Co do ceny to raczej trzeba samemu podzwonic i popytac. Ja napisałem akurat o arke-pur bo wiem ze robia dobrym sprzetem i pracuja na dobrych materiałach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie pianka

Firma Arke-pur. Dobrze ktoś polecił. Cen na dzisiaj nie znam. Mi robili przeszło 5 lat temu. Piana super. Bez zmian. Izoluje super. Ocieplili mi strych (pokrycie dachu blacha i folia) Piana tzw oddychająca. Sprawdza się super i polecam. Namiar do firmy znajdziesz w necie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie pianka

Za 5 lat będziesz przeklinał ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie pianka

Ja mam ocieplone pianą już 6 lat i nic się nie zmienia tak jak było na początku tak jest a różnice widać jak się ogląda poddasze kamerą termowizyjną, wełną nie zabezpieczysz tak dobrze jak pianą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie pianka

piana otwarto komórkowa też ma podobne parametry jak wełny najwyższej jakości piana około 0,034 do 0,036 a wełna Isovera supermata plus 0,032 więc w czym jest lepsza ta piana? Jak ktoś poprawnie ułoży wełnę to nigdy się nie zsunie i inne bajki tak samo nie będzie mostków termicznych. I teraz druga kwestia skoro współczynnik jest podobny to czemu producenci wełny zalecają minimum 30cm do 35cm łącznie a dla piany 15cm - Powodzenia byłem na poddaszach zapianowanych co w lato 40 stopni było - tylko wełna piana dla biednych bo to taniej wychodzi ale przygotuj się na remoncik, Natomiast piana zamknięto komórkowa ma parametry w granicach 0,022 ale jest sztywna i nie zaleca się jej na konstrukcje drewniane z zwłaszcza poddasza bo ta to już na 100% popęka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org