piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

Hej. Mam 18 lat i chciałabym nauczyć się grać na skrzypcach, jednak mam parę pytań do osób, które uczęszczają do łomżyńskiej szkoły muzycznej.
1. Cennik? No właśnie bo nigdzie nie znalazłam. Ile kosztuje miesięcznie nauka w szkole?
2. Jak wygląda nauka gry na jakimkolwiek instrumencie w moim wieku? Z reguły już małe dzieci zaczynają naukę, a ja już do tych najmniejszych nie należę. Czy są jakieś zajęcia dla starszych początkujących, czy będe musiała siedzieć w ławce z dzieciaczkami :)
3. Czy można jakoś dopasować godziny zajęć do własnego planu dnia? Uczę się w technikum i niedługo rozpoczynam kurs prawa jazdy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

do szkoły muzycznej przyjmuje się w wieku ok 7-8 lat.
zajęcia to głowny instrument, instrument dodatkowy, zajęcia teoretyczne,(bodajże 2 rózne) zajęcia z orkiestrą, wszystko rozłożone w całym tygodniu,
W tej szkole wyznaczone są godziny zajęć i ty musisz się dostować a nie szkoła będzie dostosować do twoich wolnych godzin.
Ale przede wszystkim jesteś za stara, musisz poszukać prywatnie nauczyciela instrumentu który cię interesuje.Wątpię żeby w tym wieku przyjęci cię do tej szkoły.
policz też godziny....razem z teorią jest ich sporo w tygodniu.No a co semestr egzamin z każdego przedmiotu.
pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

Ale przy szkole jest studium społeczne i w łomży jest ognisko muzyczne i tutaj możesz sobie dopasować godziny zajęć itp. ale to jest płatne najlepiej zadzwonić i dokładnie można się dowiedzieć co i jak.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

To jest to:http://4lomza.pl/index.php?wiad=30897



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

Teoretycznie do szkoły muzycznej przyjmuje się ludzi do 21 lat, więc jeszcze się mieścisz :) A żeby dowiedzieć się wszystkiego dokładnie proponuję przejść się do szkoły i zapytać tam.
No a jeśli chodzi o czas, który trzeba na to poświęcić, to są zajęcia teoretyczne, których godziny są ustalone z góry (dwa razy w tygodniu) i zajęcia praktyczne, które są indywidualne i każdy sam dogaduje się ze swoim nauczycielem. Plus prywatny czas, który poświęcasz na ćwiczenia na instrumencie, ale to już zależy od Ciebie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

Dodam tylko, ze PSM jest bezplatna. gdy ja ja konczylam placilo sie tylko za wypozyczenie instrumentu a skrzypce to jeden z trudniejszych. wiem cos o tym. Zycze powodzenia i mam nadzieje ze nie bedzie to slomiany zapal. Kiedys do PSM dostawalo sie po przesluchaniu. Ale studium bylo dla wszystkich oczywiscie odplatnie. byly tez grupy tzw mlodziezowe ale dla dzieci w wieku 13 a nie 18 lat. Proponuje sie przejsc i porozmawiac. Nauczyciele od skrzypiec sa swietni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

Wiem że pytasz się o szkole muzyczna ale powiem Ci jedno. Ja bym tak nie szła. W wieku 18 lat ktos musi poświęcać ci wielka uwagę a tak to będziesz siedział z 8 latkami no a wiadomo że nauczyciel skupi się na nich. Po za tym nie wiem jak to okreslic ale poprostu szkoła muzyczna zabiera pasję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

O zawsze chciałem nauczyć się grać na pianinie. Uwielbiam jego dźwięk – bez pianina nie ma żadnej, dobrej piosenki i chyba wszyscy się ze mną zgodzicie, prawda? Może dokonać jego zakupu i rozpocząć w końcu naukę? W sieci jest przecież tyle tutoriali… Natknąłem się ostatnio na sklep Pianostore z ciekawą ofertą, a że marzenia są po to, aby je spełniać, to dlaczego by nie złożyć w nim zamówienia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna w łomży, co i jak?

Chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://www.musicaudio.pl/perkusje-elektroniczne/ , na której znajdziecie ofertę mojego ulubionego sklepu muzycznego Music Audio. W razie pytań, wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org