czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wybór ogrzewania do domu

Jesteśmy na etapie projektowania domu i zaczynamy szukać różnych rozwiązań które możemy w nim zastosować, by było przyjemniej i efektywniej. W tym miejscu chciałabym zdobyć informację o różnych sposobach ogrzewania, które byłyby najlepsze, najmniej by wymagały pracy przy nich i byłyby sensowne cenowo. Niby najlepszy wydaje się gaz, ale w okolicy nie mamy. Więc co zostaje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Dawaj tę reklamę trolu!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

w3ntz pozostaje ci zakasać rękawy, znaleźć normalną pracę i nie dziadować wklejaniem linków

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Jeżeli nie ma gazu to moim zdaniem lepiej zainwestować w gruntową pompę ciepła
Rachunki miesięczne na prawdę minimalne. Mi wychodzi 50 zł w lato za gorącą wodę, 200 zł w najbardziej zimny miesiąc tej zimy. Średnio wychodzi mi 115 zł za każdy miesiąc
Dobrze zaizolowac dom, ciepłe okna i rekuperacja.
Jak najmniej okien dachowych, 20 cm w ściany, 25 piany w dach
Jestem bardzo zadowolony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Pompa ciepła może to i dobre rozwiązanie ale taka pompa sporo kosztuje i nie wiem czy faktycznie jest to opłacalne rozwiązanie. 115 na miesiąc to ok. 1400 na rok za cały rok. Ile wydałeś na całą instalację wraz z pompą ciepła? Ja u siebie mam trochę inne rozwiązanie. Ale zobaczymy ile Cię to kosztowało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Bufor + grzałki, załączane w nocnej taryfie. System praktycznie bezobslugowy..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Mozesz wkopac na terenie dzialki zbiornik z gazem i samemu wybierac sobie dostawce owego gazu

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Najlepiej zastosować nowoczesny system grzewczy, który jest łatwy w obsłudze, skuteczny i daje miło ciepło w całym domu. Ja u siebie mam założone ogrzewanie na podczerwień i bardzo sobie je chwalę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Moim zdaniem gazowe jest najwygodniejsze, ale też sporo kosztuje. Wszystko zależy od budżetu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Ogrzewanie na podczerwień może się nawet sprawdzić. Fajnie to wygląda i jak jest dobry producent to można sobie dostosować taki panel do pomieszczenia. Na targach widziałem takie panele Eco Partner i były wykonane jako lustra, jako elementy do powieszenia na suficie. Kształt można było dostosować do tego, co w danym pomieszczeniu jest. Nawet mieli cos w formie obrazów/plakatów z grafiką. Chyba można im wysłac swoją grafikę i ją naniosą na panel.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

osobiście nie mam pompy ciepła ale jak będę budował dom w niedalekiej przyszłości to będę się mocno zastanawiał nad pompą. czytałem i słyszałem dużo pozytywnego na temat takiego rozwiązania. Jest ekologiczne i czyste. Nic się nie spala. Nie trzeba mieć miejsca na składanie opału. I mega wygodne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Kontapal ciekawie wygląda ten Eco Panel. Poszukałam na google ich strony i sobie pooglądałam. Fajnie i ciekawie to opisują. Co do pompy ciepła to nie jestem do końca przekonana. Koszt instalacji wraz z całą instalacją w domu jest bardzo duży. Niby oszczędności w użytkowaniu by były ale czy różnica byłaby tak duża że system spłaciłby sie np. w trakcie trwania gwarancji? Ktoś mi to zagwarantuje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

A może warto zastanowić się nad ogrzewaniem poprzez pompę ciepła. Ostatnio czytaliśmy tutaj o tego rodzaju pomysłach i przyznam, że brzmi to całkiem sensownie. Ciekawe czy w Łomży jakaś firma zajmuje się tego rodzaju rozwiązaniami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

hej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Pompa ciepła jest droga w instalacji. Przed montażem policzcie sobie ile kosztuje kompletna instalacja pompy ciepła, całego układu wodnego, podłogówki itd. 50 tysięcy nie starczy. A jak już będziesz miec kompletną cenę to policz ile miesięcy taka instalacja będzie się spłacać z oszczędności. 20 lat jak nic wyjdzie. Jak nie więcej. I nie masz pewności czy w tym czasie nie nastąpi zadna awaria systemu. Panele Eco Partner wychodzą dużo taniej, a w eksploatacji na pewno sa droższe niż pompa ale ta różnica nie jest tak duża. I w sumie po 20 latach wyjdzie się na nich korzystniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Najlepsze ogrzewanie gazowe. Najtańsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

a pomyśl że wybierając tradycyjne ogrzewanie musisz wybudować kotłownie, komin, miejsce na składowanie opału. Tego przy pompie nie potrzebujesz. Już oszczędność. Przy ogrzewaniu pompą ciepła nie trzeba nic dokładać i wyciągać z pieca. To też jest korzyść ale ciężko ją wycenić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

mazi11 przy panelach na podczerwień też nie potrzeba ani kominów ani kotłowni. Sterowanie, jak to w elektrycznych systemach, wręcz wzorcowe. Pompa ciepła to jednak duży wydatek jako inwestycja. Panele Eco Partner wypadają taniej i jak liczyłem wyceny paneli i pompy, to wyszło mi okres spłaty z oszczedności dla pompy po prawie 20 latach, więc jest to dla mnie spora różnica.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

Ogrzewanie podłogowe fajnie działa

:D :D :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

My w jednym z nowowybudowanych biur na Śląsku skorzystaliśmy z usług firmy https://hakoprojekt.pl/ która zajęła się instalacją całego ogrzewania. Bardzo zaangażowani i profesjonalni w tej realizacji.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybór ogrzewania do domu

A ja mam wręcz odwrotne doświadczenia z tą firemką i odradzam wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org