czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Witam,

jestem zmuszona wybrać się do dentysty na kanałowe leczenie zęba, ale cenę którą usłyszałam od dentysty do którego chciałam się udać zmroziła mój portfel (mowa o kwocie bliskiej 1000zł). Zastanawiam się zatem jakie są ceny leczenia kanałowego zębów w Łomży i czy warto zapłacić tak dużą kwotę? Jeśli już to chciałabym mieć pewność, że leczenie będzie wykonane bardzo starannie i skutecznie. Nie chciałabym bowiem wydać 1000zł na zęba, którego za pół roku będę musiała usunąć... Dlatego chciałabym prosić Was o swoje opinie związane z kanałowym leczeniem zębów...
Pytam o to którego z dentystów polecilibyście do kanałowego leczenia zęba? Ile wizyt było potrzebnych? Ile kanałów mieliście do leczenia? Jaki był końcowy koszt leczenia oraz czy było warto ??

Ps. Do tej pory nie miałam problemów z zębami pojawiły się one ostatnio po urodzeniu dziecka...

Ps.2 Strasznie boję się, że znieczulenie będzie za słabe, bo jeden z wcześniejszych dentystów dał mi, aż 3 zastrzyki, a ja mimo tego wszystko czułam... Lekarz mówił, że powinnam iść rodzić i nie powinnam nic czuć, a jednak...

Bardzo proszę o szczerą odpowiedź w temacie za co z góry dziękuję i pozdrawiam.

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Powiedz, który dentysta podał Ci taką cenę. Ja nie dawno leczyłam kanałowo zęba. Na pierwszej wizycie zapłaciłam 90 zł, na drugiej 240 zł o ile dobrze pamiętam. Był to ząb z trzema kanałami + znieczulenie na obu wizytach. Dwie wizyty wystarczyły.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Hoho :D a ja płaciłem 60 zł za kanał a leczenie przebiegło bardzo profesjonalnie. 1000 zł? :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

U mnie było po 70 zł za kanał, 20 zł znieczulenie i 80 zł plomba.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Przepraszam za post pod postem, ale jeszcze co do znieczulenia i leczenia. Na pierwszej wizycie dentysta powinien zatruć zęba. Kolejna wizyta jakoś chyba po tygodniu i wtedy już żadnego bólu nie powinnaś czuć, bo ząb będzie zatruty. Nakładanie trucizny nie boli. Ja znieczulenie biorę, bo jestem panikarą ;)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

magia - leczyłam ząb kanałowo w czerwcu. Łącznie kosztowało mnie to 240 zł (3 wizyty), więc te 1000 zł to stanowczo za dużo. Poszukaj tańszego dentysty.
Pierwsza wizyta - borowanie + zakładanie trucizny. Znieczulenie konieczne, bo czyszczenie tak zepsutego zęba jest bardzo bolesne. Trucizna hmm kiedyś miałam zakładaną truciznę i ból przez cały dzień po jej założeniu był kosmiczny, nie do zniesienia. Wyłam po wzięciu max dawki leków przeciwbólowych. Ostatnio dentysta założył mi jakiś nowszy "model " ;) trucizny i o dziwo prawie zero bólu. Także dowiedz się może o jakość trucizny przed leczeniem, po co masz cierpieć.
Druga wizyta - wyjęcie trucizny, założenie opatrunku, żeby ząb"poodychał" ;) kilka dni. Nieraz obywa się bez tego.
Trzecia wizyta - założenie plomby .To już zupełnie nie boli, nie trzeba znieczulenia.
Koszt całości jak wspominałam 240 zł.

A jeszcze co do znieczulenia. Ja też miałam problemy ze znieczuleniem. Dwa razy ząb mi się nie znieczulił. Za trzecim razem, u innej dentystki, z innym rodzajem znieczulenia poszło już dobrze. Także myślę, że problem ze znieczuleniem jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju znieczulenia (są do tego różne preparaty, o różnym stężeniu, idź do takiego dentysty, który ma różne możliwości znieczulenia, nie tylko jeden preparat i tyle) lub od umiejętności dentysty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Do"drzewko szczescia",

Wyslalam Ci nazwisko lekarza, ktory podal mi ta cene na maila takze sprawdz a bedziesz wiedziala...

Od razu tlumacze sie, ze nie chce pisac na forum ogolnym nazwiska tego lekarza, gdyz jeszcze ktos oskarzy mnie o jakas konkurencje, znieslawienie itp...Tym ktorzy beda chcieli znac nazwisko tego lekarza wysle wiadomosc na maila...

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Teraz znalazlam jeszcze taka informacje na temat sposobow leczenia zeba...

"(...) Leczenie kanałowe może przebiegać w dwojaki sposób. Obie metody mają swoje nazwy: metoda mortalna i metoda przyżyciowa.

Metoda mortalna
Metoda mortalna polega na tym, że w pierwszej formie leczenia dewitalizujemy miazgę (jest to określenie przez pacjentów jako „zatrucie zęba”). Polega to na położeniu na miazgę specjalnego preparatu, który spowoduje, że po ok. 10-14 dniach będzie ona martwa. Wówczas można przystąpić do dalszej pracy, tzn. do usunięcia martwej miazgi z kanałów, opracowania ich i wypełnienia.

Metoda przyżyciowa
Metoda przyżyciowa (tzw. ekstyrpacja przyżyciowa) polega na tym, że już na pierwszej wizycie usuwa się chorą miazgę z komory i kanałów (omijamy dewitalizację). Robimy to w znieczuleniu, gdyż miazga, choć chora jest żywa. Już podczas tej wizyty można usunąć miazgę z kanałów opracować je i wypełnić.
Choć metoda ekstyrpacji przyżyciowej jest bardziej polecana przez nowoczesna stomatologię niż metoda mortalna, nie zawsze możemy wykonać ją u każdego pacjenta w każdej sytuacji. U dzieci zęby mleczne leczone są tylko metodą mortalną."

Napiszcie takze którą metodą mieliście leczone zęby , bo ten "mój" lekarz stosuje tą drugą tzn. bez zatruwania...

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

magia - to może dlatego takie ceny. Jam już kilka zębów zatrutych i powiem szczerze, ze w ogóle dotąd nie słyszałam o tej drugiej metodzie. Zdaje mi się, że metoda pierwsza jest duuużo częściej stosowana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Uważam to za poważny problem, bo źle wyleczone kanały spowodują, że ząb zjada się od środka i lekarz, który nie ma sprzętu w postaci mikroskopu proponuje usunięcie w ten sposób tracimy szczególnie 5 i 6. Ostatnio byłam jako osoba towarzysząca w dentysty, do którego skierował jeden z łomżyńskich stomatologów, było to w Białymstoku. Zabieg w znieczuleniu około 50 minut, pod mikroskopem, cena około 400 zł a w Łomży powiedzieli właśnie 1000 zł, z tym, że po Białymstoku ta osoba pojechała do Łomży z powrotem (tak było wcześniej ustalone) na odbudowę zewnętrzną, ale i tak taniej wyszło. On przyjmuje na ul. Swobodnej, mogę zdobyć numer telefonu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Przeslijcie mi na maila gdzie taka cene dostaliscie. Dzieki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Proszę o przesłanie informacji jeszcze raz, przez pomyłke wstawił sie inny adres. Dziekuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Proszę Was o jakieś namiary na dobrego, taniego dentyste(taki co np zrobi kanał w cenie 240zł)...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Mi z 10 razy dawała trucizne a na koniec zapłaciłąm 400 zł. Ale to juz u specjalisty w Białymstoku....

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

a jak te doktory ustalają ceny tak na oko???????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Polecam Emilię Cieniewicz na Dmowskiego.Młoda osóbka ale fachowo leczy zęby.ma niesamowite podejście do dzieci.A jeśli ktoś boi się znieczulenia to dodam że ona znieczulenie podaje nie zwykłą strzykawką tylko takim specjalnym narzędziem które wygląda jak długopis.naprawdę nie czuc podawanego znieczulenia.Polecam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

w chwili obecnej jestem w Ciąży i niestety musze leczyć jedynkę kanałowo czy kobietom w ciąży nfz dopłaca czy muszę płacić całą kwotę po za tym moim zdaniem bez zdjecia rtg zeba (w ciazy nie wolno)to nie mam gwarancji ze za jakis czas bede musiala ponownie go leczyc a sumy które płacimy za takie usługi nie są niskie może ktoś poleci dobrego stomatologa nfz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

w ciąży leczenie kanałowe refundowane jest przez NFZ, w Łomży nie polecę dobrego lekarza na NFZ ale w Białymstoku jest pani Cymbor, przyjmuje na ul.Upalnej 13bna NFZ. tel.: 507 038 068. po naszych specjalistach ( nie na NFZ)straciłabym ząb bo trzech leczyło, żaden nie pomógł a w końcu stwierdzili, że najlepiej usunąć. na szczęście trafiłam do tej pani dentystki, ząbek dalej mam i mogę polecić z czystym sumieniem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Magia 2 przeslij mi info prosze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Do "michasiek56"

Przepraszam, ze dopiero teraz ale juz wyslalam maila z informacja :-))

"Jacek21"

co do ustalania c en to ja mialam robione zdjecie RTG ale tez dokladnie nie okreslil... Powiedzial, ze moze to kosztowac nawet ponad 1000zl...

"olivia26"

z tego co wiem to leczenie kanalowe jest refundowane w ciazy oraz kilka tygodni po porodzie... Mi niestety wczesniejsza dentystka leczyla ten sam zab jak bylam w pierwszej ciazy i widocznie delikatnie mowiac niedoleczyla...

Ps. Jesli ktos bedzie chcial znac jeszcze nazwisko lekarz o ktorym pisalam to maile wysylam jedynie wieczorami takze jak cos to trzeba poczekac...:-((

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

jakoś nie chce mi się wierzyć ze którykolwiek lekarz stomatolog podejmie się bezpłatnego leczenia chyba im to nie na rekę bo dzwoniłam w kilka miejsc i informacja byla taka ze nie ma takiej opcji a szkoda ponieważ w ciąży najbardziej mamy problemy z zębami i nie wynika to z zaniedabania a nie kazdego stac na 1000zl na zab który po miesiacu moze byc do usuniecia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

nie lepiej wyrwać xd niż 1 tyz za zeba

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

wyrywanie tez moze powodowac komplikacje - np suchy zebodol.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ja za kanałowe leczenie w Jedwabnem zapłaciłam 190 zł. U Pani Cwalińskiej. Znajoma mi poleciła i specjalnie się tam wybrałam. Prawie w ogóle nie bolało, dobre znieczulenie. Jak na razie nie narzekam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Olivia z tego co wiem to NFZ refunduje kanałowe leczenie właśnie tylko w przednich zębach tzn. na przykład w jedynkach. Nie wiem jakie ma znaczenie czy jesteś w ciąży czy nie? Teraz jest koniec roku, pokończyły się limity. Możesz zadzwonić na Szosę Zambrowską, tam jeszcze nie dawno przyjmowali na NFZ. Niestety nie wiem jaka będzie jakość usługi.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Leczenie kanałowe tylko pod mikroskopem w przeciwnym razie ząb może psuć się od środka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ja rok temu za kanałową siódemkę 4 korzeniową zapłaciłam 850 zł ......ale nie żałuję bo jakość świadczonej usługi była na najwyższym poziomie , pod mikroskopem i leczenie łącznie trwało 6 godzin więc jak można dobrze wykona kanałówkę w godzinę czy dwie????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Olivia bo w Łomży właśnie nikomu nic się na NFZ nie chce, ja umawiałam się na wizyty na NFZ, czekałam po 4 tygodnie a jak przyszło do wizyty to wyszło na to, że i tak muszę dopłacić 80zł - czyli praktycznie tyle co prywatnie. do Białymstoku zadzwoniłam w środę, wizyta była już w poniedziałek, musiałam tylko zawieść dowód ubezpieczenia i nikt nawet nie wspomniał o dopłacaniu. jedyny mankament to, to, że trzeba dojechać - a od tej dentystki wiem, że leczenie kanałowe jest refundowane w ciąży, bo po pierwszej ciąży miałam niestety 2 zęby do leczenia kanałowego i płaciłam 280 zł za ząb (tylko to było 3 lata temu). wiadomo, jak czegoś NFZ nie refunduje to i tam Ci za darmo nie zrobią - np. korony, ale cena w Łomży jaką usłyszałam to ponad 1600 zł a w Białymstoku 600zł. zawsze warto zadzwonić i się dowiedzieć. nie masz nic do stracenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

timonek dzwoniłam pod ten num do Białegostoku dojechac zaden problem tylko ze tam równiez nie wykonują leczenia kanałowego na nfz ,dzwoniłam do nfz i faktycznie kobiety w ciązy maja bezpłatne leczenie kanałowe kazdego zeba i plomby za darmo te lepsze i nie rozumiem dlaczego to jest taki problem ehhh...a morał taki ze niestety trzeba leczyc sie prywatnie tak samo do lekarza ginekologa chodze prywatnie bo na nfz to traktowali jak intruza tak samo badania wszystkie prywatnie ktore nie malo kosztują i jeszcze teraz dentysta to juz całkiem idzie zbankrutować mimo ze pracuje i mam ubezpieczenie niestety nie moge z niego skorzystac to jest przykre oczywiscie jesli była bym bardzo bogata prywatne wizyty zaden problem ale jesli człowiek liczy kazdy grosz a miesiecznie musi wydac z 300 zl na lekarzy to naprawdę zle sie dzieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

znieczulenie na NFZ jest słabe... trzeba dopłacić za te "lepsze". Za swoje leczenie kanałowe zapłaciłam 300 zł, bo ząb miał tylko jeden korzeń, więc miałam szczęście:P

Jaka firma wykona dobrej jakościdachy warszawa ? Proszę o pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

to chyba tak jak ze wszystkim u nas - zapłać składkę zdrowotną a i tak wszędzie musisz zapłacić - ginekolog, dentysta, okulista - szkoda słów. sama wiem jak to jest, niedawno też byłam w ciąży. no nic, myślałam, że tam może pomogą, szkoda. wychodzi na to, że nigdzie nie można wyegzekwować swoich praw. a swoją drogą tak się zastanawiam, skoro dentysta ma podpisaną umowę z NFZ to ma chyba na wszystkie zabiegi, może należałoby to zgłosić, że nie chcą wykonać usługi w ramach ubezpieczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

w ciazy i w czasie pologu - 42dni po prodzie masz kanalowe za darmo tylko placisz za plombe ale w ciazy nie mozna robic rtg wiec po porodzie trzeba zrobic i szybko zaleczyc zeby zmiescic sie w tych 42dniach i juz ja jestem teraz w 9 miesiacu i juz mam umowione wizyty w pologu zebyt zdarzyc i placic tylko za plombe chodze nawyszynskiego do p moniki ona przyjezdza bialego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Pani wroblewska dobrze robi i nie drogo bierze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

ja za kanałowe płaciłem 100zł od kanału a miałem 3 plus za wypełnienie 100 więc w sumie 400zl/ ale to strasznie boli nie polecam lepiej usunac bo mi w niecały rok wypadł .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

W styczniu dentystka skończyła mi leczenie kanałowe zęba
Leczyła mi go od wakacji,najpierw 2 razy chyba miałam zakładane jakieś lekarstwo by odetkać kanały
Potem dopiero mogla mi go zrobić,jeden kanał nie jest całkiem drożny
Za całość pewnie wyszło ok 250zł-w styczniu płaciłam 160zł-jeden kanał 80zł
Ząb robiłam na Wyszyńskiego u pani Dziewięckiej
Drugiego zęba niestety nie dała rady mi uratować po leczeniu u innej dentystki
Musiała go wyrwać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

1000zł to naprawde duzo, ale jesli jest to dobry fachowiec ktory zna sie na tym co robi i wyleczy ząb to uwazam ze warto tyle zaplacic, ja tez kiedys zalowalam pieniedzy i poszlam do takiego ktory wzial duzo mniej i dzisiaj to co mi leczyl jest do poprawki bo szanowny pan doktor nie umial wypelnic poprawnie kanalow, wiec lepiej jest zaplacic te 1000zl i miec z glowy niz za pare lat uslyszec ze zab jest do niczego i trzeba go wyrwac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Każdy ząb zatruwany za parę lat będzie do niczego. Mało który dentysta Ci to powie (bo nie jest to w jego interesie), że każdy, nawet najlepiej zrobiony martwy ząb wcześniej czy później będzie się nadawał tylko pod koronkę. Trucie tak bardzo osłabia ząb, że po paru latach ząb staje się kruchy, pęka, trzeba go usuwać, włącznie z chirurgicznym wyciąganiem korzeni w mało optymistycznej wersji, a następnie maskować dziurę po zębie koronką.
Nie znaczy to, że odwodzę kogoś od pomysłu leczenia/zatruwania zęba. Po prostu dobrze mieć świadomość, że trucie zęba to nie jest leczenie i ząb nie będzie dzięki temu zdrowy, po prostu na pewien czas odwleka się to co nieuniknione, czyli usunięcie zęba. Wiem oczywiście, że każdy ząb jest w końcu do usunięcia, ale te martwe tak czy inaczej będą się nadawały do usunięcia dużo szybciej niż zęby "żywe" :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Witam !!! Jak przeczytałam ten post na forum to jestem w wielkim szoku. Jeśli ktoś z was jest zainteresowany dobrym stomatologiem do którego chodzi sie z przyjemnością i ceny ma bardzo tanie to polecam Pana Piotra który przyjmuje przy szkole medyk. Do tej pory jak miałam iść do dentysty i leczyć zęby to kilka dni przed wizytą zawsze miałam stres i zastanawiałam się co zrobić żeby wizytę przełożyć na dany termin :) hehe a teraz już nie ma z tym problemu. Do Pana Piotra już chodzi cała moja rodzina i znajomi i każdy z takiej wizyty jest zadowolony i chętnie w razie potrzeby wraca. Po krótce opisze jak wygląda wizyta ... ogólnie jest tak że nie wiesz kiedy zaczyna i konczy sie leczenie ... siadasz na fotel dostajesz jeden zastrzyk, po paru minutach drugi a w miedzy czasie buzia Ci się nie zamyka bo Pan Piotr zawsze ma dużo do powiedzenia i przez całą wizytę nie masz nawet czasu pomyśleć że ktoś Ci leczy zęby ... Na koniec podaje Ci taką cenę że wychodzisz uśmiechniety od ucha do ucha że tak mało zapłaciłeś. Ja u niego za kanałowe leczenie łącznie zapłaciłam 120 zł byłam 3 wizyty :) a podstawowe jakieś dziury i w tym są zastrzyki i nawet maść na zeby żeby zastrzyk tak nie bolał kosztuje ok 80 zł :) POLECAM !!!! Zawsze chętnie tam wrócisz :)

pawel88

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

A czy za leczenie zęba dentysta jest zobowiązany wystawić rachunek w gab.prywatnym? Pytam bo za każdym razem gdy leczę ząb owy dentysta nie wystawia mi niczego - bierze stówkę do kielni... A może to normalne? Być może się czepiam :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ja też zapłaciłem coś koło 1000 w klinice w Łomży i szczerze cena jest normalna jak na fachowa prace. Jasne można to zrobić nawet za 100 zł ale pytanie czy chcesz mieć na długie lata czy na parę miesięcy
co do reszty ludzi z forum którzy twierdzą ze to drogo : można jeździć maluchem albo bentley-em i tym dojedziesz i tym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Głupie podejście. Można iść do np masażysty i zapłacić za masaż 300zł a można iść do innego i zapłacić 80zł. Zależy kto jak się ceni a klienta/pacjenta wybór gdzie pójdzie. Nie ma co z kasą robić to niech idzie do tego co się ceni 300zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ceny leczenia kanałowego są wysokie, mogą być nawet wyższe, i jak na Łomżę kwota do 1000zł to jeszcze przyzwoicie, przecież zwykłe usuwanie próchnicy kosztuje 130-150zł. Nie ma co porównywać kto ile gdzie zapłacił, ktoś mógł mieć robione 2 kanały gdzieś z przodu a ktoś 7 kanałów w ósemce. Jak masz wątpliwości to idź do innego dentysty i zapytaj ile to będzie kosztować. Może być właśnie tak (choć wcale nie musi) że cena którą usłyszałaś odzwierciedla poziom trudności kanałów do obrobienia. Jeżeli masz swojego sprawdzonego dentystę do którego chodzisz to raczej nie rzuca ceny z kosmosu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Poszaleli specjaliści

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

W Bodencie są takie ceny, że wychodzi ok 750-800zł za leczenie kanałowe za 3 kanały. Niestety też musiałam leczyć zęby kanałowo ale obecnie po ok roku po zakończonym leczeniu zęby są ok. Leczenie w Bodencie było przy pomocy mikroskopu i profesjonalnie, ze znieczuleniem i zdjęciem po zakończeniu pracy przy zębie. Wcześniej \"taniej\" u innego lekarza też miałam leczenie kanałowe- zęba już nie mam. Czasami drożej oznacza lepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Tyle płaciłam ostatnim razem, ale to było 5 lat temu - jeden ząb wyszedł mnie ponad 500 zł. Od tamtej pory trochę inaczej podchodzę do zębów, dbam o higienę, raz miałam zęba leczonego, ale nie kanałowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Jeśli mówisz o ulicy Swobodnej to z głebokimi i zatkanymi kanałami kieruje tam Jacek Pióro łącznie kosztowało mie 450 zł
i pamietajcie o jednej sprawie stomtologa nie zmienia sie co chwila inaczej nie wiesz kto co spierniczyl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Najlepsze jest leczenie kanałowe pod mikroskopem, wtedy ma się pewność, że wszystko zostało przeprowadzone profesjonalnie, tez byłem raz u tańszego dentysty, a potem musiałem robić jeszcze raz, w tym celu udałem się na Śląsk, bo moi rodzice tam mieszkają i mają sprawdzonego lekarza http://vita-dent.gliwice.pl/endodoncja/, leczenie kanałowe Gliwice przebiegło zdecydowanie lepiej, niż to poprzednie, a kosztowo wcale nie było wiele droższe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Musi być mikroskop gwarantujący dobre oczyszczenie kanałów, jeśli jest stan zapalny w kanałach może być drogo, ile kanałów też zależy, 1000zł bogato, a może to z koronką porcelanową, koronka 500-700zł, leczę w białymstoku, taniej niż w łomży nawet z dojazdem, i pod mikroskopem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ja kiedyś byłam we Wrocławiu w Dental Perfect, bo akurat na kilka tygodni odwiedziłam siostrę i musiałam jak najszybciej zareagować (inaczej z zębem byłoby bardzo kiepsko ;/ ). Płaciłam coś koło 300 zł, ale zabieg przeprowadzono bardzo szybko. Aż byłam zdziwiona, bo nastawiałam się na o wiele gorszą wizytę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ja mam sprawdzonego dentyste u siebie w Radomiu doktora Jaworskiego z kliniki Unident. Nie jest drogi i robi bardzo dobrze zęby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Jeśli chodzi o leczenie kanałowe w Łomży to tylko Rusłan Rusiecki, szybko i bez bólu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

byle nie metodą mikroskopową ,wyrzucanie pieniędzy w błoto. Koszt w granicach 800-1200 zł.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

To dość drogie przedsięwzięcie. Zobaczcie sami ile kosztują te wszystkie preparaty i inne niezbędne rzeczy w stomatologii http://sklep-stomatologiczny.eu/webpage/regulamin.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Normalne szczotkowanie i dbałość o podstawowe działania. W krótkim czasie powinno to Wam dać korzyści, pozytywną przemianę, a przede wszystkim Wasze zęby powinny się zdecydowanie zrobić zdrowe. Takiego efektu natychmiast się nie uzyska, ale z czasem będzie tylko lepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

i znów menda kempa w natarciu. Za chwilę zapewne pojawi się jakiś link

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Nowoczesne leczenie endodontyczne jest najczęściej jednoetapowe. Wymaga specjalistycznego sprzętu i dużego doświadczenia. Nie zakłada się już tzw. ”trutki”. Trudno go porównać do starych metod. To tak jak z porównaniem malucha i mercedesa. To auto i i to auto, a jednak efekt zupełnie różny. Stąd duża rozbieżność cen leczenia kanałowego w różnych gabinetach. Dodałbym też, że ząb zębowi nie równy. Każdy przypadek jest inny.
Cała sztuka leczenia endodontycznego nie zawiera się w jakimś wypełnieniu kanałów….ale w takim ich przeleczeniu by system kanałowy był po nim całkowicie szczelny i nie doszło do reinfekcji. Nie musimy wtedy płacić od nowa u innego lekarza za powtórne leczenie, albo co gorsza usuwać zęba. Polecam stronę z informacjami na ten temat : http://www.artdent.brzesko.com.pl/endodoncja.php

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Leczenie kanałowe zęba to wcale nie jest taka straszna rzecz. Kiedyś były inne metody i mogło to boleć. Ale dzisiaj naprawdę nie ma się czego obawiać. Ja leczyłam ząb kanałowo w Dental Park w Krakowie. I za ząb jednokanałowy płaciłam w sumie ze wszystkim 500 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Pewnie, że to nie jest straszna rzecz. Bierzesz znieczulenie i po problemie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

przede wszystkim nie możesz się od początku nastawiać że będzie bolało,jak dentysta da ci dobre znieczulenie to nie poczujesz nic, ja miałam kanałowe w perfekt med i też się strasznie bałam ale pamiętaj że dentysta też człowiek i na spokojnie wytłumaczy ci o co chodzi! i ceny też nie są tak duże jak piszesz. odwagi, trzymam kciuki!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ja zawsze biorę bez znieczulenia, bo jak dobrze struje to nie boli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Żadna przyjemność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Różne są opinie na temat kanałowego leczenia, ale ja ze swojego doświadczenia powiem, że mnie nic nie bolało. Nie wiem, co miało na to wpływ, ale naprawdę nie było tak źle. A wszystko wykonywałam w krakowskim gabinecie Villa Dentica.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Dzieci osłabiają zęby, dlatego trzeba się dobrze odżywiać i dbać o zęby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Nieprzyjemna sprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Wydać warto. Ja jak byłam młodsza odważnie wyrywałam zęby, a teraz trzech mi brakuje :/. Ale lewą piątkę leczyłam kanałowo i co? po dwóch latach okazało się że kanał nie oczyszczony do końca i trzeba raz jeszcze rozwiercać i leczyć bo wdał się stan zapalny. Także po leczeniu zawsze warto się upewnić czy lekarz zwyczajnie nie skopał roboty. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

widać że ci rozumek wyrwało tępa dzido

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Kanałowe - żadna przyjemność, ale czasami trzeba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Dość tanie usługi stomatologiczne świadczy Villa Dentica. Co ważniejsze są one wykonywane dokładnie, bardzo dobrze ( jeszcze nigdy nie miałam żadnych powikłań) i delikatnie. Dzięki dobrze wyposażonym gabinetom można być pewnym, że zabiegi będą przeprowadzane w 100% profesjonalnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

idź w p.i.z.d.u. z tą firemką nie polecam partaczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Postaram te Warszawskie kliniki. Ceny razy dwa a efekt w niczym nie jest lepszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ja też i odradzam. Tandeta bije od nich

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

znam. szkoda kasy i czasu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Leczenie kanałowe to zbrodnia na własnym zdrowiu.
Efekt \"leczenia\" jest taki\" masz martwą kośc w jamie ustnej - a to siedlisko zarazków, które usadawiają się pod tym martwym zębem. To z kolei prowadzi do zakażania całego organizmu.

Leczenie kanałowe świadczy o tym, że ząb został zanioedbany i lepiej go wyrwać niż trzymac tupa w gębie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Jak chcecie odbyć dobrego leczenie kanałowe to udajcie się do kliniki https://prosmile.warszawa.pl ! Polecam tamtejszych dentystów bo sa naprawdę super!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Hej, jeżeli nie masz pewności co do tamtejszego dentysty to absolutnie nie warto za żadne pieniądze. Mi się kiedyś wydawało, że wybór gabinetu nie jest taki ważny do czasu aż wybrałam byle jaki i wyszłam z płaczem.. Jeżeli zależy Ci na starannie wykonanym zabiegu to śmiało możesz się zapisywać do Elektoralnej w Warszawie. Ja mam do nich trochę km ale do dentysty jednak nie chodzi się codziennie i warto zainwestować dobrze w swoje zdrowie.. Trzymaj się, powodzenia!

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

odradzam ich . kroją jak za zboże a potem poprawki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Powiem tak.. Wszystkie wątpliwości o których piszesz powyżej powinien rozwiać dobry dentysta na konsultacjach, więc od tego zacznij bo dodajesz sobie niepotrzebnego stresu.. Ja zawsze chodzę do Elektoralnej w Warszawie, dzięki dobrym dentystom wiem co i jak i czego mam się spodziewać. Tobie też to polecam, bo gdybanie tylko przysparza kłopotów..

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Ja polecam robić leczenie kanałowe u dobrego stomatologa. Zdecydowałam się na zabieg w Elektoralnej i jestem zachwycona.. Ogromnie się bałam bólu ale okazało się, że zupełnie nie było czego. Co do cen, musisz liczyć się z tym, że dobrze wykonany zabieg trochę kosztuje i sama nie raz zapłaciłam za usługi mniej, ale co z tego skoro musiałam je powtarzać..

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA ?

Hej, ja leczyłam kanałowo zęby u na prawdę doświadczonych specjalistów i ku mojemu zdziwieniu obyło się bez żadnych komplikacji/dodatkowych wizyt także jeżeli masz gdzieś blisko to polecam ci Elektoralna.pl . Można sobie poczytać na internecie jakie zabiegi wykonują i umówić się na konsultacje także od razu będziesz spokojniejsza. Pozdrawiam!

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org