piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Problem z twardą wodą w domu

Też macie tak, że Wam się kamień w czajniku błyskawicznie osadza i robią się osady na armaturze łazienkowej? Mnie to bardzo przeszkadza...Mieszkam na osiedlu Tkacka, mamy wodę wodociągową ale jest on strasznie twarda. Już nie wspomnę o tym, że proszku do prania i innych detergentów idzie bardzo dużo. Co by tu na to poradzić? Słyszałam o zmiękczaczach wody... ale nie wiem czy akurat w to inwestować. Jestem w kropce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu


Kupiłam taki zmiękczacz na cały budynek koszt 1200zł. Woda jest super miękka i żelazo nie osiada. Myślę, że to inwestycja w zdrowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Do reklam są inne strony. Nie umiesz nawet ukryć, że chodzi o reklamę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Taaaaaak.
Żelazo jest baaaardzo ciężkie i twarde, stąd i woda twarda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Kup sobie zmiękczacz do wody, albo takie środki, które pomogą ci ją zmiękczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Ja zainwestowałem w filtry i dzbanek filtrujący i jest spora poprawa. A czajnik czy tak czy siak tzreba co jakiś czas odkamieniać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

> Ja zainwestowałem w filtry i dzbanek filtrujący i jest spora
> poprawa. A czajnik czy tak czy siak tzreba co jakiś czas
> odkamieniać.


Dzbanek nic nie daje, wystarczy kupić sobie najzwyklejszy test twardości wody na allegro i zbadać wodę z dzbanka. Wynik pokaże wam, że dzbanki to zwykly pic. Żeby mieć miękką wodę trzeba zainwestować w zmiękczacz dobrej marki i tyle, albo nawet stację wielofunkcyjną, jak ktoś ma w wodzie np. mangan. Kiedyś wszyscy polecali Denver, ale ja się osobiście naciąłem; od jakiegoś czasu nawet sprzedawcy przestrzegają przed tym producentem, wziąłem więc zmiękczacz firmy Ecoperla z systemem Ecoperla Perfect System i jest idealny na potrzeby naszego domu a zużycie jeszcze mniejsze. jan.majka napisał(a):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

> Ja zainwestowałem w filtry i dzbanek filtrujący i jest spora
> poprawa. A czajnik czy tak czy siak tzreba co jakiś czas
> odkamieniać.


Dzbanek nic nie daje, wystarczy kupić sobie najzwyklejszy test twardości wody na allegro i zbadać wodę z dzbanka. Wynik pokaże wam, że dzbanki to zwykly pic. Żeby mieć miękką wodę trzeba zainwestować w zmiękczacz dobrej marki i tyle, albo nawet stację wielofunkcyjną, jak ktoś ma w wodzie np. mangan. Kiedyś wszyscy polecali Denver, ale ja się osobiście naciąłem; od jakiegoś czasu nawet sprzedawcy przestrzegają przed tym producentem, wziąłem więc zmiękczacz firmy Ecoperla z systemem Ecoperla Perfect System i jest idealny na potrzeby naszego domu a zużycie jeszcze mniejsze. jan.majka napisał(a):



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

No tak, tylko jak wytłumaczysz, że od dwóch lat nie odkamieniałem czajnika, a wcześniej musiałem to robić co kilka miesięcy?

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Poza tym, co tu z trollami dyskutować...

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Autor: Aro

Jak stawiasz przecinki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Aro, ja Ci nie będę nic tłumaczył, powiedziałem Ci jak możesz sobie sprawdzić, czy dzbanek załatwił kwestię twardej wody. :)
Jeżeli musiałeś odkamieniać czajnik co chwilę, to znaczy, że musisz mieć koszmarną wodę w ujściu. I mydlenie sobie oczu dzbankiem to trochę oszukiwanie samego siebie, w końcu nie chodzi o wodę do kwiatków tylko źródło wody pitnej i do gotowania... A zmiękczacz (czy nawet stacja bo kto Cię tam wie, co Ty masz w tej wodzie ;) ) to nie jest też znowu nie wiadomo jaki koszt... wybór jest Twój. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

j.w.

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Po problemie

To ja się może odezwę, bo temat mój a zdążyłam już rozwiązać problem. Poczytałam trochę i kupiliśmy zmiękczacz, który działa u nas już 2 miesiąc. Kamień nie zbiera się ani w czajniku, ani na armaturze. Dla mnie bomba. (:

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Autor: Chudy1974 (---.iwacom.net.pl)

Autor: Natalia1234 (---.iwacom.net.pl)



troll z Łodzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Myślę, że wiem co może Ci pomóc. Słyszałaś o takich dzbankach filtrujących, jakie są dostępne w sklepie internetowym Strefa Filtrów https://strefafiltrow.pl/dzbanki-filtrujace.html ? Takie urządzenia bardzo dobrze radzą sobie z twardą wodą, oczyszczając z tego całego kamienia i dodatkowo mineralizując. Można też kupić filtr montowany pod zlewozmywak, ale koszty są wtedy jednak większe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

W takim zmiękczaczu jony wapnia wymieniane są na jony sodu, trzeba uważać żeby wody zbyt mocno nie \"zmiekczyc\" bo pojawia się plany z sodu a te są dużo gorsze do usunięcia niż z wapnia. Twardość ogólna powinna być w granicy 5-6 stopni niemieckich. Na Twardość węglanową niestety zmiękczacz nic nie daje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Najlepiej sprawdzą się zmiękczacze wody dostepne na rynku. Twarda woda to zmora i tylko dobry zmiękczacz sobie z tym poradzi. Nie polecam inwestować w takie po kilkanaście złotych, one tylko wyciągają od nas pieniądze i nic więcej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Kupie trolla. jest jakaś strona z trollami dajcie linka. Następny dziad firma z reklamą na forum bo skąpiec na normalną żałuje i nikt już tego dziadostwa nie kupuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Wy spamerzy jestescie te same czy konkurencyjne wzgledem siebie, ze co rusz podajecie reklamu do konkurencyjnych firm?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Komu przeszkadza kamień w wodzie , niech kupi sobie młot 10 kg. bardzo dobry do rozbijania kamieni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z twardą wodą w domu

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi do nich znajdziecie na Zmiekczaczewody.com.pl. Myślę, że to załatwi chociaż po części to co chcecie wiedzieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org