piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
cmentarz przy Kopernika

Kto zarządza starym cmentarzem przy ul.Kopernika?
Czy jest jakaś inwentaryzacja grobów jak w innych miastach. Znajomy chciał znaleźć grób swojego kuzyna w powojennej historii miasta i niestety to niemożliwe to szukanie igły w stogu siana.
Inne miasta jak Nowa Sól czy Kalwaria Zebrzydowska mają nawet w internecie plan cmentarza ze zdjęciami nagrobków i z łatwością można odnaleźć interesujący nas nagrobek.
Jest wiele znanych przypadków że nie można odnaleźć grobu nawet niedawno pochowanych.
Co na to władze miasta?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cmentarz przy Kopernika

Zgadzam się - brak jakiegokolwiek planu to problem. W Krakowie funkcjonuje świetna wyszukiwarka. Wystarczy rok śmierci i nazwisko, a za chwilę dostajesz informację o cmentarzu, kwaterze itp.

Do tego, na wspomnianym łomżyńskim cmentarzu, \"wysiedlają\" groby bez ostrzeżenia. Tak się stało w przypadku moich znajomych - poszli pomodlić się przy mogile pradziadków i ich nie znaleźli :( W innych miejscowościach przez rok administracja cmentarza informuje (np. przyklejając na nagrobek zalaminowane kartki) o kończącej się opłacie, a u nas... cóż, miejsce na Kopernika w cenie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cmentarz przy Kopernika

Cmentarzem zarzadza proboszcz parafii katedralnej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cmentarz przy Kopernika

http://www.cmentarze.lomza.pl/index.php/wyszukiwarka

Gdzieś jeszcze był plan cmentarza z kwaterami ALE nie pokrywał się z danymi z wyszukiwarki. Ksero planu dostałem od pani z zarządu.
Uruchamiając wyszukiwarkę na telefonie wyskakuje komunikat o niebezpieczeństwie ale problemów nie miałem. Korzystałem z wyszukiwarki 2 miesiące temu więc działa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org