piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Z uwagi na bezczelne zachowanie kierowców parkujących swe skorupy (wysłużone auta) na chodnikach przed blokiem, umożliwiając tym samym przejazd np. matkom z wózkami jako obywatel oswiadczam co następuje

Od dzisiaj będę wieczorami codziennie dokonywał patroli i w przypadku napotkania auta zaparkowanego nieprawidłowo będę takiej skorupie robił zdjęcie z widocznymi tablicami rejestracyjnymi i natychmiastowo powiadamiał policję oczywiście jak na konfidenta przystalo w pełni anonimowo. Przygotujcie się wiec mieszkańcy na częste przyjazdy radiowozów policyjnych na naszą ulice.

Ze swej strony zadzwonię jeszcze dzisiaj do wspólnoty i poproszę aby ta rozesłała Wam pisma w tej sprawie o ile się oczywiście zgodzą ponieść taki koszt czy tez wywiesić chociaż ogłoszenie. Przekażcie proszę sąsiadom, ze od dzisiaj parkujemy auta prawidłowo w innym wypadku pojawia się niespodziewane wydatki w ich budżetach.

Chętne osoby do wspólnych patroli proszę o wpisywanie w temacie swoich adresów e-mail i możemy chodzić grupkami - będzie weselej. Jeśli się nikt Kię zgodzi będę chodził sam i robił dokumentacje fotograficzna.

Podejrzewam, ze za 3 może 4 przyjazdem policji mieszkańcy naucza się parkować zgodnie z prawem. Dosyć już lenistwa, nie ma miejsca pod blokiem to parkować 500m dalej. Nie pasuje to wynająć/ zakupić garaż albo się do domu przeprowadzic.

Pozdrawiam Konfident ze Szmaragdowej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Hahaha do re ja się zgłaszam! Będę robić zdjęcia Toobie jak robisz zdjęcia autom. A tak serio oby nie zgłosiły się osoby, które szybko wybija Ci to z głowy. A policja napewno będzie szczęśliwa po kolejnym wezwaniu i awanturach z mieszkańcami. Brawo! Nie zapomnij dokumentować całego osiedla, szczególnie starszych bloków, tam dopiero rowiniesz pasje do fotografowania 😜
PS. Wykup dobry abonament z duża ilością darmowych minut pod wybrany numer telefonu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

,,Hahaha do re ja się zgłaszam! Będę robić zdjęcia Toobie jak robisz zdjęcia autom. A tak serio oby nie zgłosiły się osoby, które szybko wybija Ci to z głowy. A policja napewno będzie szczęśliwa po kolejnym wezwaniu i awanturach z mieszkańcami. Brawo! Nie zapomnij dokumentować całego osiedla, szczególnie starszych bloków, tam dopiero rowiniesz pasje do fotografowania 😜
PS. Wykup dobry abonament z duża ilością darmowych minut pod wybrany numer telefonu.,,

i to jest właśnie Polska.
Zwykła wiocha. Zero szacunku i poszanowania prawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Się nie martw. Fotki to se możesz przy lustrze robić a nie patrolowi obywatelskiemu. Policja musi wyrabiać normy mandatów a budżet Państwa trzeba wspomagać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

A to konfitura się znalazła, a nie można było poinformować mieszkańców żeby nie parkowali wzdłuż chodnika? Tylko od razu policję informować i roboty im dokładać, kartka na drzwiach od klatki schodowej załatwiła by sprawę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Szybciej się nauczą a ja się napraszał nie będę. Jest norma prawna a sankcja to jej element. Wiadomo ;) Edukacja kosztuje ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Hrabia jestem tego samego zdania.
Wiewióra a ty z której wiochy jesteś? Pod blokiem pełno różnych rejestracji wiec zdradź nam, która twoja ☺️
Apollo może lustro pęka gdy próbuje wiec woli odbijać się w karoserii samochodów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Co weekend jak jestem w Łomży tez mnie to wkurza i mam tam problem zawrócić autem wiec może wreszcie zrobią z tym porządek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Wiele osób to wkurza bo słyszę głosy sąsiadów ale po co zaraz dzwonić po policje. Jakieś karteczki rozwieście jak Was wkurza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Apollo mnie to tez wkurzało póki nie wróciłam kilka razy bardzo późno w nocy i dwa razy jeździłam do okola dwóch bloków w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Takie dni się zdarzają szczególnie w weekendy kiedy to nowych lokatorów odwiedzają znajomi i rodzina. Trochę wyrozumialosci. Przestańcie pluc jadem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Powiedz mi, czy ty jesteś taka durna ? Wykup sobie miesjce garażowe albo parking zamiast 30 Audi zabierać miejsce. Osobiście jestem przeciwnikiem powiadamiania Policji w celu upominania idiotów żeby nie parkowali tam gdzie nie mogą. Uważam, że znacznie skuteczniejszym sposobem jest smarowanie przednich szyb masłem albo spuszczanie powietrza z kół. Chołota szybko przestawi swoje graty.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Jakie tam dokładanie roboty policji - wyrobią normę sobie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Milton jeżeli jeszcze raz wyzwiesz mnie albo w jakikolwiek sposób obrazisz to poznasz moja tożsamość przez pośrednika prokuratora. Nie pozwolę się wyzywać bo ja nikogo nie obrażam. Weź to sobie do serca bo nie żartuje. Screen tego, ze jestem durna już zrobiłam.
Z chęcią bym miejsce parkingowe wykupiła gdyby było to możliwe, niestety garaży tez nie jest tyle ile mieszkań. Nawet miejsc parkingowych raczej tyle nie ma.
Co do niszczenia cudzego mienia, na to jest chyba jakiś paragraf, kojarzy ci się coś? A o kamerach w samochodzie słyszałeś? Osobiście widziałam w kilku na parkingu i to takich których nie widać gołym okiem ☺️ Wiec polecam robienie zdjęć, niszczenie cudzego mienia itd.
PS. Uważaj na słowa których używasz bo będziesz przepraszał publicznie i oby tylko to, a pamiętaj ze nigdy nie wiesz kto po drugiej stronie siedzi i mógłbyś się zdziwić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

,,Screen tego, ze jestem durna już zrobiłam. ,,

i użyj go to wytarcia zardzewiałego oczka.
Tobą się ktoś powinien zająć i nauczyć szacunku do prawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Wiewióra chcesz spróbować? Zapraszam i przekonamy się kogo kto i czego nauczy. Zardzewiałe oczko? Myśle, ze masz poważne kompleksy i jeżeli o rdzę chodzi to chyba mówisz na własnym przykladzie. W końcu Wiewiórki są rude, kolor się zgadza. Co do reszty, to nie przelewaj na mnie swojego rozgoryczenia i niezadowolenia z życia, chamstwa również bo jak widać po twoich komentarzach nic poza tym nie reprezentujesz i argumentów tez żadnych nie masz. Wulgarna zardzewiała wiewióro. Spadaj na drzewo gdzie twoje miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Wiewiórka to chyba wiewiór czy się mylę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Już się dziwię. Dziwię się, że masz czelność się odzywać. A twoja - jak to napisałaś - \"tożsamość\" nikogo nie interesuje. Naprawdę dziweczyno weź się do pracy i nauki zamiast rozbić z siebie pośmiewisko.

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Odzywam się bo mogę. Jakby to napisać, to moje prawo, wolna wola itd. Napisałabym, ze jestem wykształcona pracująca kobieta a nie dziewczyna ale dam ci pożywkę. Nie mam co robić wiec troluje na forum. Żyje z twoich podatków (500+, zasiłki, dopłaty itp). I wiesz co? Mogę i to jest najlepsze. Ty musisz codziennie zapierdzielac na to żebym ja mogła leżeć!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

zbyt dużo roboty, a ja jestem wybitnie leniwy.
Zacznij może od tego, prawo rzecz święta.
W przypadku jego respektowania, konfidenci umierają śmiercią naturalną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

A odzywać się będę, dyskutując z osobami na poziomie gdy widze jak jakiś leszcz zaczyna mnie wyzywać lubię mieć ostatnie słowo i żebym miała pisać tak miesiąc to zawsze będę o jedno zdanie dalej niż ty. I tak, mogę być bezczelna i durna ale tobie nie ustąpię za to w jaki sposób wtrąciłeś się wyzywając mnie. Wiec Milton powodzenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Wiewióra może w twoich czasach tak było, dziś nikt nie lubi konfidentów a o wielkim łamaniu prawa mówimy. Sąsiad zajął 20 cm chodnika niż powinien, zaraz biorę metrówkę i narysuje odpowiednia granice dla parkujących bo jeszcze przyjdzie taki konfident wieczorem i nie będzie wiedział kto i z drugiej strony mu przywalił. Faktycznie wróżę takim długie i szczęśliwe lata życia.
Apropo to nie groźby a raczej stwierdzenie faktu i realistyczne podejście do sprawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Pani Aniu,
Pani niby wykształcenie nie idzie w parze z Pani postawą życiową. Mam nadzieje, że Pani dzieci będą miały lepszy system wartości niż Pani bo sama Pani zaczęła od obrażania osoby, która zgłosiła nieprawidłowe parkowanie (nie żebym był temu przychylny) - nazywanie go ormowcem a teraz ma Pani komuś za złe, że napisał do Pani kilka ostrych słów jednak nie umywających się do tych, które Pani wytoczyła do mieszkańca zgłaszającego nieprawidłowe parkowanie na policje. Nikt tutaj Pani z imienia i nazwiska nie obraził więc po co wspominać o prokuratorze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Nie potrafi znieść ciężaru krytyki w temacie, który sama wywołała. Tak to jest jak ma się zaburzone relacje z namacalną rzeczywistością, patrząc nań przez pryzmat własnego ego ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Przyzwoitość to rzecz święta. A dobre relacje międzyludzkie, także te między sąsiadami, powinny być regulowane przede wszystkim poczuciem przyzwoitości, dopiero pózniej przy pomocy przepisów prawa. Niektórych mieszkańców tej ulicy z całą pewnością pozdrawia Pawka Morozow.

von chrupka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Pojęcia nie masz o tym co piszesz zupełnie.
W tym kraju konfidenci mieli się zawsze dobrze i mają.
Tylko dlatego, ze są tacy którzy olewają prawo.
Sąsiad który zajął chodnika 20 cm powiadasz?
Jeśliby nie zajął, konfident nie ma co do roboty,
ty nie musisz biegać z metrówką, Policja nie musi interweniować,
kobieta z dzieckiem w wózku po chodniku może czmychać, niczym baletnica.
napity sąsiad z łatwością trafi do domu, osoba niepełnosprawna, poruszająca się z balkonikiem, czy też na wózku inwalidzkim da sobie radę.
Chyba proste dla wszystkich do ogarnięcia.
Interwencja Policji, ukaranie mandatem, blokada kół, czy wywiezienie auta na koszt właściciela na parking strzeżony, załatwia sprawę momentalnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Blondloczek1 krytykę znoszę bardzo dobrze i świetnie się bawię czytając wasze jadem przepełnione komentarze tylko dlatego ze nie popieram konfidentów. Bawię się przednio przy tym.
Marku czy twój komentarz dotyczył mnie? Jeżeli tak to miło mi ale nie jestem Ania, chociaż imię bardzo ładne.
Napisze jeszcze raz! Takie sprawy załatwia się inaczej, jak już niektórzy wspomnieli i chyba to nie ja mam zaburzona rzeczywistość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Wiewióra nie zgadzam się z tobą. Strata pieniędzy nie uczy a budzi agresje między ludźmi bo to przez kogoś ktoś musi zapłacić kilka stow a nie dlatego ze policja sama z siebie go ukarała. Jeżeli jedziesz szybko albo w mieście dostaniesz mandat to wiesz, ze to twoja wina ale w przypadku blokowiska to dzięki sąsiadowi, z którym powinno się żyć w pełnej zgodzie. Dziś on donosi, ty dostajesz mandat. Jutro jemu ktoś rysuje auto a ty udajesz ze nic nie widziałeś.
Konfidencji było nagradzani ale nie ta klasa społeczna kochany, za podpieprzanie sąsiada możesz ewentualnie dostać psia kupę na wycieraczkę i taka jest prawda, oczywiście w najlepszym wypadku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Wystarczająco się zbłaźnilas kaśka w innym temacie. Zarzucasz zgłaszającemu na policję, ze nie ma odwagi sie przedstawić a sama nie masz i otwarcie to przyznajesz - to już wystarczająco pokazuje jaka osoba jesteś. Sama zapytałaś gościa z jakiej wiochy przyjechał a potem masz pretensje, ze Cię ktoś obraza. Nie widać tego twojego wykształcenia bo piszesz jak potlczona. Najbardziej nie ciebie osób, które są ....hmmm twojego pokroju a myślą, ze są najmądrzejsze na świecie. Za wszystkie przyszłe mandaty sąsiedzi mogą tobie podziękować bo gdybys nie napisała w temacie ormowiec ze szmaragdowej nie bylyby podjęte działania patrolu obywatelskiego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Przepraszam za błędy, słownik płata czasem figle, ostatecznie wiadomo o co chodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Kasiu deko Ciebie nie pojmuję, sama brzydzę się donosicielstwem, ale gdy w innym poście Pan przedstawił się z imienia i nazwiska opisał swoją sytuację i to że często przez tak zaparkowane auta siedzi w domu...Niby współczułaś, niby zrozumiałaś ale mimo wszystko bronisz jak lwica tych źle parkujących. Tylko pomyśl przez takich ludzi i ich wygodnictwo człowiek, który nie ma sprawnych nóg może się zamknąć w 4 ścianach.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Moje komentarze są odpowiedzą na inne nie raz wulgarne w stosunku do mojej osoby. Sama nikogo nie obraziłam. Jedynie odpowiadałam. Kolejny raz zwracam uwagę na temat użytego przeze mnie zwrotu i to tylko w tytule.
Co do mojego wykształcenia, skąd wiesz jakie mam? Napisałam coś o nim? Wiesz kim jestem? Jak narazie to napisałam ze jestem bezrobotna osoba żyjąca z podatków innych ludzi tak wiec chyba mogę plesc głupoty.
Za mandat to można sobie dziękować i ewentualnie tym którzy zgłaszają wykroczenie społecznie. Z tym patrolem to ja ci życzę wszystkie najlepszego, sąsiedzi się ucieszą ☺️

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

masz prawo sie nie zgadzać. ja wcale nie nalegam.
To świadczy tylko o tobie.
Relacje między mną a sąsiadem kształtuje prawo.
Niech mi sąsiad nie robi żadnej łaski.
Jego łaski, ja mam w nosie.
Ja przestrzegam prawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Kasia ja nikogo nie bronię! Przyznałam temu Panu racje! Ja potępiam konfidentów bo można było spróbować prośba a nie odrazu groźbą. A teraz pan konfident będzie robił zdjęcia, niech robi. Powodzenia.
Rozumiem, ze ludziom jest ciężko czasem przestrzegać takich przepisów szczególnie w takich warunkach ale zamiast dzwonić na policję to wolałabym spróbować wywiesić kartkę na drzwiach i jak by to nie podziałało to nie ma wyjścia. Ludzie zrozumcie będziemy mieszkać na jednym osiedlu 20 lat a może i więcej. Naprawdę to jest tego warte? Będą kraść samochód, sąsiad wyjdzie na balkon i zamiast pomoc to uda ze nie widzi? Do takiej ma tu dojść skrajności? Za głupie mandaty? I to tylko dlatego ze ktoś jest społeczniakiem i musi być porządek! Idealny porządek?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Wiewióra jakiej łaski? Rozumiesz ze może przyjść taki moment ze to właśnie ten sąsiad może ci jedynie pomoc a ty przez swoje donosicielstwo załatwisz sobie tylko odpowiedz: nic nie wiem i nie widziałem? Spójrz jak żyją sąsiedzi na starych osiedlach. Weź przykład i zastanów się chwile nad tym. Tam każdy siebie zna i wie wszystko i nie dlatego ze jest wścibski a dlatego, ze gdy widzę światło u sąsiada którego nie ma prawa być w domu interweniuje, gdy widzę jak ktoś kręci się obok auta dzwonię po pomoc bo to nie jest ani właściciel ani nikt bliski. Gdy widzę obcego w klatce to uprzedzam sąsiadów. I to jest sąsiedztwo a tu większość nawet sobie dzień dobry nie mówi. Dzieci się nie będą ze sobą nawet bawić bo rodzice będą głośno dyskutowali jaki to ten sąsiad świnia a jaki tamten cham.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Kasiu z Twoich postów można wywnioskować zupełnie coś innego. Jak osobiście bym nie zadzwoniła po policję, ale ktoś zadzwonił i tyle.A gdy przeczytałam post niepełnosprawnego człowieka to nawet i jakoś tego dzwoniącego trudno mi potępić.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

zupełnie nie masz pojęcia o czym mówisz.
Relacje miedzy ludźmi kształtuje prawo a nie widzimisię.
Nikt nikomu nie robi jakiejś łaski.
Czy jest to dla ciebie jasne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Jak bedziesz parkowała i blokowała matkom z dziećmi przejazd to na pewno jak Ci będą kraść furę to ta matka będzie to miła w *****. Zauważ, ze wszystko działa w dwie strony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Z niektórymi ludźmi da się dogadać, ale znajdą się też tacy którzy uprzykszą życie wszystkim w koło, zawsze się taka czarna owca znajdzie. Wystarczyła by informacja żeby tam nie parkować.
Jeśli to by nie zadzialalo to są już odpowiednie służby, oczywiście nie jestem za łamaniem przepisów drogowych, ale takie rzeczy da się między sąsiadami załatwić bez udziału policji i lepienia mandatów. No chyba że się nie da ;) co nie zmienia faktu że wypadało by spróbować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

W sumie ktoś może i kartki nie powiesił, ale nie jest wiadomym czy nie próbował ustnie zwrócić uwagi tym źle parkującym.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Z mojej strony to wszystko. Reasumując, nie popieram, nie potępiam, czasem rozumiem bo sama jestem kierowca. Czasami się wściekam bo tez muszę obejść samochód na chodniku ale nie jestem konfidentem. To ostatnie właśnie potępiam zcalego serca i zdania nie zmienię.
Kasiu mnie tez poruszył post Pana Marka ale nie da się zbawić świata. Ja ze swojej strony obiecałam, ze będę miała na uwadze takie osoby skoro poznałam jego stanowisko i tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Kasiu musiałby stać pod blokiem i czekać na około 15 różnych aut parkujących na zmianę i powracających do domu w różnych godzinach wiec już Ci mówię, nikt nie stał nie rozmawiał i kartki nie wywiesił, zachował się jak świnia i zadzwonił na policję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

ale twoje obiecanie ma każdy w nosie.
Prawo jest od tego, czy ci się podoba, czy nie.
Ciężko to zrozumieć?
Jeśli potępiasz konfidenta, to przestrzegaj prawa.
Nie przestrzegając prawa, ty tworzysz konfidenta, karmisz go, zapewniasz mu byt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Re: kaśka2

Każdy obywatel RP powinien przestrzegać prawa niezależnie od zajmowanego stanowiska czy statusu społecznego. Nie ważne czy jest to poseł czy zwykły obywatel, za złamanie prawa powinien być ukarany w ten sam sposób. Jeśli poseł przekroczy dozwoloną pręskość może zasłonić się immunitetem i uniknąć mandatu, natomiast każda inny za takie samo przekroczenie otrzyma mandat.

Nieprawidłowo zaparkowałaś swoje auto, więc prawidłowo otrzymałaś mandat. Ot, cała filozofia. Nie powinnaś więc prowadzić dyskusji na ten temat, który de facto sama podjęłaś na forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Ja pierd*** nie dostałam mandatu, prawidłowo zaparkowałam samochód, zgadzam się prawo jest po to by je przestrzegać. Czy wy ludzie czytacie ze zrozumieniem? W ogóle czy ja ten post założyłam? Na mnie gromy slecie a popieracie konfidenta chodzącego po nocy z aparatem i wrzucajacego wasze numery Rej do neta? Masakra jakaś tu się tworzy już. Niech sobie pan chodzi jak nie ma co robić i niech robi zdjęcia przynajmniej na osiedlu będzie bezpiecznie bo z fleszem odstraszy wszystkich potencjalnych złodziei itp.
Mam wrażenie ze kolejny raz tłumacze swoje stanowisko osobom z ograniczona inteligencja bo nie rozumiecie jednego, nie jestem tu strona! Nie bronię siebie ani nikogo innego. Potępiam zachowanie konfidenckie i tyle w temacie. Miłego dnia i czytajcie od początku najlepiej wszystko dla pewności dwa razy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Re: kaśka2

Czy Szanowna Pani wie, co oznacza słowo konfident? Jeśli nie, to proszę zajrzeć w słownik języka polskiego. Otóż, jednym z synonimów słowa \"konfident\", w pozytywnym tego słowa znaczeniu, to człowiek godny zaufania, powiernik, przyjaciel, zausznik.
Brawo więc dla forumowicza KonfidentSzmaragdowa za pomysł podjęcia patrolu obywatelskiego w obrębie bloków przy ul. Szmaragdowej. Może w ten sposób nauczą się ludziska porządku prawnego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

15 osób się z Tobą nie zgadza, piszesz im, ze maja problem ze swoją ograniczoną inteligencją...może to z Tobą jest coś nie tak i nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy. Dawno się tak nikt nie wygłupił na tym forum jak ty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Re: kaśka2

Nie chcę rozpętywać kolejnej \"burzy w szklance wody\" ale podanie znaczenia - konfident jako ormowiec - wymaga źródłowego udokumentowania. W przeciwnym wypadku - jest to po prostu obraźliwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Konfident możesz sobie uważać i myśleć co chcesz. Najważniejsze ze ja się z tobą nie zgadzam i czegoś takiego nie odczuwam. A zdanie innych na mój temat mam w głębokim poważaniu i na tym kończę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Re: kaśka2

Co piszesz bzdury, że nie Ty podjęłaś ten temat?
Przypomnę Ci więc:

Autor: kaśka2 (---.etth.elomza.pl)
Data: 17-04-18 20:22

W dniu dzisiejszym (tj. 17.04.2018) przy jednym z nowych bloków ulicy Szmaragdowej zawitała łomżyńska drogówka... pytanie po co policja przyjeżdża na sygnale na parking osiedlowy, otóż drodzy Państwo, szanowni sąsiedzi, jakiś przemiły lokator (nowych bloków - brawa za start) zadzwonił społecznie informując, że mieszkańcy parkują na chodniku wzdłuż bloku.
Radziłabym tej osobie więcej zrozumienia dla ludzi, którzy się dopiero wprowadzili, za ich blokiem jest kolejna budowa (gdzie w ubiegłym tygodniu złamało się ramię dźwigu) i naprawdę jest bardzo trudno gdziekolwiek stanąć na ten moment. Szczególnie gdy ktoś wraca z pracy późnym wieczorem!
Drogi sąsiedzie, może Ty wracasz do domu o 15, stawiasz swój automobil na pustym parkingu i do następnego dnia siedzisz w domu ale uwierz mi są ludzie, którzy wracają bardzo późno i często jedynym miejscem gdzie mogą zatrzymać swój samochód jest właśnie kawałek chodnika. Nadmienię, że zaparkowane w ten sposób auto nie utrudniały ruchu pieszych (no chyba, że ktoś szedł z mega wielkimi zakupami albo ważył 150 kg) ale i tak można było sobie bez trudu poradzić. Samochodom zaparkowanym prostopadle też nie zbyt utrudniało to wyjazd z miejsc parkingowych.
Tak więc drogi sąsiedzi niezły start. Szkoda, że nie jesteś odważny by podać nazwisko tylko robić takie zgłoszenia anonimowo. Poza tym czasem wystarczyłaby kartka z prośbą na drzwiach klatki a nie policja i mandaty na głowy tych nowych lokatorów. Warunki naprawdę nie należą do łatwych w kwestii parkowania nie daleko budowy.
Idąc tym tokiem rozumowania to ukarać powinno się pół Łomży, gdzie nie pojadę parkingi osiedlowe są zapchane maksymalnie. Chodniki są węższe i też auta stoją.
Poza tym nie raz przejeżdżał między tymi blokami radiowóz patrolujący i nigdy nikt mandatu nie dostał, ale skoro jest zgłoszenie to wyjścia nie mają.
Współczuję głupoty i gratuluję odwagi biorąc pod uwagę fakt, że będzie się tam mieszkało długie lata a już bawimy się w ormowców.
Pozdrawiam, mieszkanka Szmaragdowej.

Zatkało kakao? Więc jak jest z Twoją inteligencją? Nie miej do nikogo pretensji, bo to Ty masz ją ograniczoną. Było nie zaczynać tematu na forum!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Nie potrafisz dyskutować ani przyznać się do błędu kaśka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

wróć się do podstawówki i zacznij ja od nowa. Napisałam ze nie zaczęłam tego postu a nie tematu a ten post nie jest mój. Tekst skopiowałeś z innego i faktycznie mojego inteligencie szpagatowy.
Nie mam się do czego przyznawać a jeżeli się mylę to słucham, do jakiego błędu mam się przyznać? Konkretnie!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Do tego, ze nie masz racji - współczuje Twoim dzieciom - już ja widzę jak je wychowasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Brawo dla forumowicza KofidentSzmaragdowa za podjęcie inicjatywy patrolu obywatelskiego. Należy eliminować niepożądane zachowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

W czym nie mam racji? Konkretnie! Co zatkało cię pajacu? Tak jesteś pajac bo wjeżdżasz na moje wykształcenie, rodzine i sprawy nie związane z tematem. Nic ci do tego a jak chcesz mnie wkurzyć to chodź, daj numer telefonu, podaj adres będę w ciągu pol godziny i porozmawiamy kulturalnie i inteligencie w cztery oczy bohaterze. A tymczasem proszę o konkret! W czym nie mam racji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

kaśka2,
widzę, że brak tobie argumentów, więc zaczynasz obrażać ludzi na forum. Przestrzegam więc. Znieważenie kogoś na forum internetowym, a więc za pomocą jednego ze środków masowego komunikowania się, stanowi kwalifikowany typ przestępstwa zniewagi, o którym mowa w art. 216 § 2 Kodeksu karnego. Jest ono zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

We wszystkim nie masz racji. Brakuje ci klasy dziewczyno. Masz mentalność żulików spod sklepu i te hasła - nie nawidze konfidentów. Bałaś się nam przedstawić a ktoś ma podawać swój numer ? Dziewczyno ogarnij się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Ja się tylko zniżam do waszego poziomu rozumowania, inteligencji i czytania ze zrozumieniem. To tez jest karalne? Narazie to ja wiem jakie mam zdanie i argumenty a to wy nie potraficie mi powiedzieć do jakich błędów powinnam się przyznać. Żadnych konkretów wiec staram się wyrównać poziom między nami. Chyba się nawet udało. Powiedzmy, ze dostosowałam się do większości tych potępiających mnie i moja opinie, której tu mieć nie można innej niż większość. Coś jeszcze czy na tym kończymy? Szczerze mówiąc na to liczę bo dzień ładny i chyba za ładny bu go marnować w kiepskim towarzystwie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Ja jestem ogarnięta a ty? Nie podam swojego nazwiska bo nie widzę takiej potrzeby i tyle. Zmusisz mnie?
Niestety ale nie potrafisz nawet konkretu przytoczyć a twój argument to wszystko czyli na zasadzie nie bo nie. O kim to świadczy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Po dzisiejszych ekscesach na tym forum najlepiej Pani zrobi Pani Kasiu jak przestanie się Pani odzywać bo kobiecie jednak nie przystoi tak się zachowywać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Kobiecie? A mężczyznom wolno wszystko? Świetny pogląd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

A czujesz potrzebę aby zgłaszający na policję się przedstawił :D no i o czym z tobą dyskutować dziewczyno. Co ty masz w głowie ...!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Pani Kasiu,
skoro Pani pisze, że jest Pani osobą bardziej inteligentną od osób piszących na tym forum, więc dlaczego pisząc robi Pani kardynalne błędy, chociażby nie stosując interpunkcji, nie wymieniając innych???
Jak więc jest z tą Pani inteligencją? Wniosek jest jeden, należy patrzeć na siebie, a dopiero potem oceniać innych!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

W głowie? Mózg.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Nie rób scen nikt tu cie nie trzyma na siłę.
A tak łopatologicznie.
Ten kto nie właściwie zaparkował, to naprawdę wydymał tych co zaparkowali właściwie. Zero szacunku.
Wszyscy to barani, głupcy, tylko on jeden cwaniak.
A reszta ma tego nie dostrzegać i nie kapować?
kapować i tępić kuurestwo.
Wreszcie może jako naród coś osiągniemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Od kiedy interpunkcja jest oznaka inteligencji? Przeprosiłam za błędy, które robi mi słownik. Pisze szybko wiec nie zawsze je zauważam tym bardziej, ze nie robię tego z komputera. Coś jeszcze mam wyjaśnić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Wiewióra czym się przejmujesz? Cwaniactwo się nie rozwija a zawsze na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak. Mam nadzieje, ze będziesz to ty i naprawisz ten zepsuty świat czarodziejska różdżka ☺️

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Tak, poprawność pisania, w tym interpunkcja, jest jednym z elementów inteligencji osoby piszącej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Bardzo przepraszam Jaśnie Pana za brak interpunkcji, którym uraziłam jaśnie Pana. Widzę ze tu klasa wyższa włączyła się do dyskusji to ja się usuwam żebyś mógł spokojnie i szerzej pluc swym jadem! Żegnam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

,,Cwaniactwo się nie rozwija a zawsze na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak,,

dostrzegam postęp w rozumowaniu.Dzień możesz zaliczyć do udanych.
Na cwaniaka, który zaparkował sobie jak chciał, znalazł się lepszy cwaniak i zadzwonił na Policję.
I wszystko gra.
,,Wilk syty i Manchester City,,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

W takim razie może nie jest aż tal złe z ta moja inteligencja skoro czytam z twojej strony aż taki komplement w porównaniu do tego co wyżej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

zmykaj, zmykaj,dałaś duuupska i nie popisałaś się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

hahahah gościu wyraźnie chce dostać wpier..ol

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Oj brzydko brzydko panie kultura pełna gęba a ustępuje bo jestem mądrzejsza od ciebie a dyskusja z tobą to jak walka ze świnia w błocie, z tym ze ty masz główna role świni której błoto się bardzo podoba. Tak wiec miłego dnia ☺️

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

BUAHAHAHAHAHA....

Milton

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Kaska az sie czytac nie chce tego co tutaj wypisujesz i jeszcze nie idzie ci przetlumaczyc ze calkiem nie jestes taka mądra a wrecz przeciwnie i sie faktycznie mylisz. Jak ja dziekuje Bogu, ze moj syn na takie babsko w zyciu nie trafil.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Co to za tępa dzida ?
Wszystkich obraża i rzuca się jak govno w przerębli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Piszta na milicje!!!!!!! słyszyta? na milicje ,wołajta milicje!!!

Eva Ali-baba




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Popieram w 100% autora. Jeżeli jest to strefa zamieszkania, parkować można wyłącznie w miejscach wyznaczonych. Przepis jest jasny i zrozumiały. Trzeba mieć mentalność wieśniaka i buraka, żeby parkować byle jak i byle gdzie, byle najbliżej drzwi.

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Nikt w tym wątku nie popiera parkowania na chodnikach ani nie jest przeciwnikiem przestrzegania prawa. Istotą dyskusji jest stwierdzenie, że napominanie uciążliwego sąsiada nie powinno się zaczynać od wzywania policji (oczywiście poza sytuacjami ekstremalnymi). Lepiej zacząć od rozmowy i dopiero, jeśli perswazja nie skutkuje, wzywać policję. Czy do sąsiada , który za głośno słucha muzyki, powinnam pójść i zwrócić uwagę, czy wezwać policję? Jeśli latem ,pod blokiem na ławce siedzi młodzież i swoim zachowaniem zakłóca ciszę nocną tez od razu sięgać po telefon i wzywać stróżów prawa ? No to wzywajmy ich także do właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach,do dzieciaków rzucających papierki po cukierkach i sąsiadów wystawiających na schody worki ze śmieciami. Czasem wystarczy zwrócić uwagę, bo sąsiad zachował się niezgodnie z normami społecznymi nie ze złej woli ,ale np przez nieuwagę, czy zaabsorbowanie innymi sprawami. Życie .

von chrupka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Ale wiocha wojny nie trzeba oni sie sami pozabijaja na tej Szmaragdowej. Pan konfident poszedl po najprostszej linii oporu dzwoniac po policje i jeszcze na dodatek pisze ze badzie chodzil wieczorami i robil zdjecia. A gdzie w tym wszystkim jest spoldzielnia lub wspolnota mieszkaniowa. Napisz pan podanie do zarzadcy nieruchomosci z prosba o wyznaczenie malowanych miejsc parkingowych z zastrzezeniem ze dla kazdego lokalu przysluguje jedne miejsce parkingowe bo tak mogl zakladac projekt budowlany. Akceptacja podania sasiadow i moze bedzie problem rozwiazany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

patrol obywatelski :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do mieszkańców parkujących przy ulicy Szmaragdowej -patrol obywatelski

Co slychac u wiesniakow na ul. Szmaragdowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org