czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

Przeglądając dzisiaj komentarze dotyczące jednego z artykułów na stronie mylomza zauważyłem pewien obraźliwy wpis. Jedna z najważniejszych osób we władzach Łomży została nazwana mianem gryzonia (czytaj: szczura). W związku z tym, że czyn ten jest podlega karalności w świetle obowiązującego prawa karnego jako obywatel tego miasta poczułem się zobligowany by poinformować samą zainteresowaną. Mam nadzieję, że osoba zainteresowana złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do organów ścigania. Myślę, że podjęcie stosownych kroków spowoduje, że skończy się festiwal pomówień, obraźliwych komentarzy oraz nieudolne wybielanie osoby pryncypała przez TROLA internetowego o kilku nickach i zanim dana osoba coś napisze winna trzy razy się zastanowić.

Poniżej treść wysłanej przeze mnie wiadomości:

Szanowna Pani Zastępca Prezydenta,
W dniu dzisiejszym przeglądając komentarze dotyczące artykułu na portalu mylomza.pl

Link do artykułu: http://mylomza.pl/home/lomza/item/17455-ratusz-informuje-o-stanie-przygotowa%C5%84-do-g%C5%82%C3%B3wnych-obchod%C3%B3w-jubileuszu.html#itemCommentsAnchor



natrafiłem na bardzo bulwersujący wpis, w którym użytkownik o pseudonimie Rysiu nazwał Panią zastępczynie szczurem oraz napisał, że zostanie wkrótce odwołana przez Pana Prezydenta Chrzanowskiego. Choć nie jestem prawnikiem to wiem, że słowo szczur adresowane w stronę osób jest uznawane za obraźliwe. W 2009 r. w Łomży pewna osoba na łomżyńskim forum nazwała osobę narodowości czeczeńskiej – szczurem i prokuratura prowadziła w tej sprawie długie śledztwo celem wykrycia tej osoby:

http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/lomza/art/5698406,obrazal-czeczenow-na-forum-teraz-zacznie-go-scigac-prokuratura,id,t.html

http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/lomza/art/5704088,mezczyzna-ktory-obrazil-czeczena-na-forum-pisal-z-warszawy,id,t.html

Od dłuższego czasu na łomżyńskich forach nastąpił wysyp subiektywnych komentarzy, w których osoba Pana Mariusza Chrzanowskiego jest wychwalana a inne osoby, opozycyjni radni, zastępcy – krytykowani. Komentarze dodawane są przy użyciu różnych nicków, pisanych w identycznym tonie.

Podejrzewam, że jest to osoba blisko powiązana z ratuszem, ponieważ doskonale opisuje na forach relacje między //władzą// w mieście oraz orientuje się w wielu sprawach związanych z magistratem oraz sprawami miasta lecz to jednak tylko moje przypuszczenie i tutaj mogę się mylić.

Jakiś czas temu osoba o pseudonimie various nazwała na forum 4lomza.pl osobę łomżyńskiego posła – słynnym łomżyńskim nierobem.



Link do tematu:
https://4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=377822&t=348241

Osoba, która w ten sposób nazwała posła została zdemaskowana przez internautów i okazała się asystentem medialnym Panem Grzegorzem Z. ? Sprawa była nawet tematem interpelacji jednego z radnych ale Pan Prezydent Chrzanowski stwierdził, że nie interesuje go co robią jego pracownicy w wolnym czasie.

Interpelacja: http://www.lomza.pl/bip/zalaczniki/art/160401134830.pdf

Znieważenie kogoś na forum internetowym, a więc za pomocą jednego ze środków masowego komunikowania się, stanowi kwalifikowany typ przestępstwa zniewagi, o którym mowa w art. 216 § 2 Kodeksu karnego. Jest ono zagrożone karą grzywny (co do zasady od 10 do 540 stawek dziennych), ograniczenia wolności (od 1 do 12 miesięcy) lub pozbawienia wolności do roku. Przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia prywatnego, co oznacza że pokrzywdzony musi sam złożyć prywatny akt oskarżenia w sądzie albo skargę (ustną lub pisemną) na Policji.

W mojej wiadomości pragnę Panią poinformować o tym nieprzyjemnym fakcie oraz podkreślić Pani obowiązek aby zgłosiła Pani to znieważenie organom ścigania nie tylko ze względu na Pani dobre imię ale też dobre imię Miasta. Każde prawo i normy prawne mają swoją funkcje wychowawczą – kształtują zachowania innych internautów, społeczność łomżyńska po takim zgłoszeniu obraźliwego komentarza powstrzyma falę hejtu, obecną na łomżyńskich forach od dłuższego czasu. Pan Prezydent Chrzanowski dwukrotnie zgłaszał takie zachowania na prokuraturę a nikt nie nazwał jego przecież mianem //gryzonia// dlatego i Pani ma słuszne prawo walczyć z ludźmi, którym wydaję się, że mogą napisać wszystko bo są anonimowi w internecie.

W związku z faktem iż, w opisanym powyżej wpisie w bardzo złym świetle ukazana została nie określona wprost osoba związana z kościołem niniejszą wiadomość przekazuje również łomżyńskiej kurii, aby Ta mogła zapoznać się z problemem.

Niniejszą wiadomość przekazuje również łomżyńskim radnym celem ukazania Im jak w internecie pewna osoba lub grupa osób //adoruje// osobę prezydenta jednocześnie często dyskredytując za wszelką cenę inne osoby.

Kopię maila otrzymują również łomżyńskie media.

Pozdrawiam


Powyższego maila wysłałem na poniższe adresy ;)


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

Oj, Rysiu dorobił się, będzie musiał szczerze porozmawiać z panem prokuratorem. A jeśli ta szczerość będzie mało przekonująca, to może być kiepsko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

no, no. Spisałeś sie na medal.
prokurator będzie miał roboty po pachy.
Jak wytłumaczyć nazwisko Szczur, czy tez jest obraźliwe?
http://nazwiska-polskie.pl/Szczur

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

Ucho - oko, donosiciel,denuncjator, brzydzę się takimi ludźmi.

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

Apollo nie próbuj ograniczać debaty, na tym forum praktycznie każdy twój post był w tonie tego który został przez ciebie przytoczony i prezydent Chrzanowski którego również określałeś różnymi epitetami dawno mógłby zgłosić to do prokuratury. W sumie dla oczyszczenia debaty na łomżyńskich forach internetowych uważam że byłby to dobry pomysł. Dlatego Panie prezydencie zachęcam do zgłoszenia obraźliwych wpisów Apolla.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

Nie przypominam sobie aby ten apolo nazywal kogos szczurem a pisanie, ze sie ktos nie nadaje na prezydenta chyba nie jest obrazliwe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

APOLLO11 ty donosicielu, denuncjatorze, jesteś typowym tzw.ucho-oko, uciekać od takich ludzi, mając takiego w towarzystwie nie masz pewności czy na ciebie nie doniesie, jesteś społecznym jadem, wrzód na społeczeństwie, zabierz głos ty mącicielu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

No kvrwa jak ja nie nawidzę takich typów jak APOLLO11

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

Szczur jest jednym z najinteligentniejszych zwierząt więc nie wiem czy nazwanie kogoś szczurem to obelga. Ludzie wyzywają się tu inaczej, niedawno widziałem wpisy wyzywające od męskich przyrodzeń i jakoś nie interweniowałeś. Mam podejrzenie że nie działasz bezinteresownie.
Skoro z ciebie taki obrońca poprawnego języka na forum to pytam się dlaczego w innych wypadkach nie zgłaszałeś swoich zastrzeżeń

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

haha jaka konfitura !
MASAKRA !!!
taki sam jak ci z PełO co w Brukselce donosili na swój kraj !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

ogólnie poziom debaty jest zatrważający!!!
myślę że APOLLO11 nie jesteś lepszy bo też w swoich postach obrażasz innych!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

Uwaga! Konfitura na forum. Strzeżcie się!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podejrzenie o popełnienie przestępstwa polegającego na obrazie na lokalnym portalu internetowym Pani Zastępcy prezydenta w dniu 13 kwietnia 2018r.

APOLLO11 ty szczurze, wyłaś z nory, trutki trzeba ci podsypać, trędowate monstrum, gnida. Przez takich jak ty to cała armia Polaków cierpi, sprzedawczyk, gvwno śmierdzące.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org