piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nie uiszczenie zapłaty za usługę

Do kogo zwrócić się o skuteczną pomoc w wyegzekwowaniu należności za wykonaną usługę? Chodzi mi o konkretną osobę - wiem, zaraz ktoś napisze że do np radcy prawnego. Byłam - nie pomogła a nawet posłużyła się nie tym paragrafem a pieniądze za poradę wzięła.. ( p.radca prawny z Sadowej której nie polecam ), bo nie każdy radca zna się na wszystkim - jeden bardziej na prawie karnym, drugi na majątkowym itd...

Została wykonana klientowi usługa a klient nie chce zapłacić. Czy wystawić fakturę imienną i wysłać pocztą a potem do sądu jak nie zapłaci czy od razu do sądu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie uiszczenie zapłaty za usługę

To zależy czy potrzebujesz takiej usługi jednorazowo, czy cyklicznie. W firnie, w której pracuje mamy specjalnie zatrudnianego pracownika na etacie do kontaktu z klientem i windykacji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie uiszczenie zapłaty za usługę

Osobie fizycznej wystawiasz paragon i dodatkowo fakture. Oryginał wysyłasz poczta, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru (kopie faktury wraz z paragonem zostawiasz w swoich dokumentach). Daj termin zapłaty np na 3 dni i zapis na dole, ze niniejsza faktura jest jednocześnie wezwaniem do zapłaty. Później prawnik i sąd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie uiszczenie zapłaty za usługę

Bardzo dziękuję za odpowiedź ! :):)
Ta osoba teraz mówi że nie chciała tej usługi i za nią nie zapłaci.. :/ ale mam zdjęcia sprzed i po oraz świadka stażystę. Liczę że później to w sądzie wystarczy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie uiszczenie zapłaty za usługę

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie uiszczenie zapłaty za usługę

Spuść wpierdol połam nogi wywieź do lasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie uiszczenie zapłaty za usługę

Sąd, wyrok, a potem komornik

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org