piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rekuperacja

Witam, czy ktoś w Łomży lub w okolicach posiada rekuperacje i mógłby wyrazić opinię bądź porozmawiać na priv?!

Dzięki !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rekuperacja

Up

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rekuperacja

Witam.
Mam pytanie?
Co jest lepszym rozwiązaniem?
Rekuperacja czy wentylacja grawitacyjna?Dom parterowy. Powierzchnia użytkowa 180m².
Dom będzie ogrzewany gazem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rekuperacja

W przypadku dobrze zaprojektowanej i wykonanej rekuperacji mamy ciągły dostęp do świeżego powietrza, mniejszej ilości kurzu w domu, komfortowego snu, braku problemów z wilgocią i związanym z nią grzybem czy pleśnią. Te wszystkie zalety rekuperacji są wadami wentylacji grawitacyjnej…
Duże znaczenie ma na pewno fakt, kto będzie Wam tę rekuperację montował:
https://ultrawent.pl/ Duże doświadczenie ma firma Ultrawent :)

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rekuperacja

Jeśli rozważacie rekuperację, koniecznie sprawdźcie ofertę firmy SIB! Sam niedawno skorzystałem z ich usług i jestem zachwycony. Rekuperacja od SIB to nie tylko świeże i zdrowe powietrze w domu, ale także skuteczne odzyskiwanie ciepła, co przekłada się na oszczędność energii. Montaż był błyskawiczny, a zespół SIB okazał się niezwykle profesjonalny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rekuperacja

Montaż takich systemów jest ważny, bo ja sam mieszkając w kamienicy mam często problem z wilgocią. Niektórzy mówili właśnie, że to przez stare mury, które nasiąkły, ale okazało się, że po prostu mam wyciek w łazience, który nasiąkał przez lata i powodował wilgoć... Mi pomogła firma www.termoeco.pl z okolic Bydgoszczy więc mogę polecić z czystym sumieniem :)
Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rekuperacja

Ja napiszę tak - jeśli w okolicy, w której budujesz dom, są domy, w których ludzie palą w piecach - węgiel, drzewo, ekogroszek, czy w ogóle mają piec do ogrzewania domu - to zakładaj rekuperację.
Może się okazać, że od października do końca marca nie jesteś w stanie wywietrzyć w domu. A jeśli już to musisz zdążyć wywietrzyć,zanim któryś sąsiad rozpali w piecu
Przechodziłam to w kamienicy, w której mieszkamy przez kilka lat. Koszmar. Na szczęście ten jeden sąsiad zmienił rodzaj ogrzewania. Ale mimo wentylacji grawitacyjnej, gdzie w kamienicy kominy jak smoki, to co roku musimy robić odgrzybianie.
U moich rodziców w domu nie ma reku i jak zaczęło nagle więcej osób mieszkać, wie ej gotować, to pojawił się grzyb.
Dam też namiar na firmę, która ma doświadczenie w montażu rekuperacji https://heatking.pl/
Mogą dobrać odpowiednie urządzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rekuperacja

Jeśli chcesz wyświetlić usunięte wiadomości w WhatsApp, możesz skorzystać z zasobu, jak odkryć ujawnione wiadomości na WhatsApp naked W tej witrynie znajdują się szczegółowe instrukcje, jak to zrobić. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie, a możesz łatwo odzyskać usunięte czaty i wiadomości w WhatsApp.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rekuperacja

Powiem tak... My założyliśmy, Ale jeszcze nie mieszkamy. Polecił nam to dobry znajomy który zna temat... Koszt wysoki ale jeśli ma być mega komfort i czyste powietrze to jak najbardziej jestem na tak

Od siebie polecam montaż rekuperacji w Lublinie w firmie https://ultrawent.pl W firmie mogą podpowiedzieć jakie urządzenie będzie odpowiednie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org