środa, 01 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Kurw.a mam problem zamarzło mi paliwo olej napędowy.przy minus 15 stopniach tankuje na BP.czy waszym zdaniem to normalne zeby zamarzło paliwo przy minus 15. Nigdy wcześniej mi sie to nie zdarzyło ,pomimo ze jeżdżę 18 lat dislem.czy to jakoś paliwa taka h...a.moim zdaniem nie powinno mieć miejsca taka sytuacja przy tych temperaturach.paliwo normalnie galaretka tak scielo,czyli to gowno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Było wymienić wkład filtra przed zimą.
Dodatkowo dobrze jest dodać dodatek do paliwa.
Dodatek dodajemy podczas tankowania nie inaczej na zasadzie wlewamy dawkę na cały zbiornik i dopiero tankujemy auto do pełna wszystko po to by tankowane paliwo opłukało kanał od korka tankowania i wstępnie wymieszało w dodatku paliwo tankowane jest w temperaturze dodatniej co ułatwi odpowiednie wymieszanie specyfiku.
Natomiast jeśli środek wlejesz jak już zamarzło to cały specyfik i tak jest w kanale od tankowania. Paliwo raczej na BP jest OK jakoś nikomu nie zamarzło tylko tobie taka autoryzowana stacje nie może sobie pozwolić na nieodpowiednie paliwo zimą. To nie czasy PRL.
Sam zaniedbałeś auto a tym bardziej jak to starszy pojazd gdzie w zbiorniku jest sporo osadu/wody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Z konkurencji jestem ALE stanę w obronie: niemożliwe jest to aby na jakiejkolwiek stacji w Łomży (oprócz PKS i AVIA za te nie ręczę) było złej jakości paliwo. Tak jak napisał kolega wyżej, Twoje zaniedbanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Złapało ci filtr paliwa wytrąciła sie parafina radze przed zima wymieniać filtr paliwa i jeździć z pełnym bakiem wtedy sie nie zkrapla para wodna
?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Gdzie jest AVIA ?

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Paliwo na bp jest jednym z najlepszych jakościowo paliw.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Na takie mrozy tylko paliwo Arktyczna na byłym Statoilu a teraz Circle K. Zadne Vervy itd sie nie umywają. Polecam i będziesz zadowolony. A i zasada nie lej pod korek i nie rób tak, żeby na rezerwie jeżdzić i będzie Pan zadowolony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Mi kiedys. Benzyna w przewodzie zamrzla po Bp w mondku norma teraz unikam te stacji jak ognia gas syf filtry wysypaly sie po 8tys masakra az gazownik byl przerazony i parownik tez w koncu zasyfil sie drugi kupile. Takze drog i syf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Teraz orlen i jest ok gas i benzyne. Leje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

U nas w domu do jednego auta tankujemy benzynę tylko i wyłącznie na Orlenie i nic się nie dzieje.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Ja po podobnej sytuacji pod paru lat nie tankuje się na BP.
Orlen i zero problemów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Zamarza nawet z remonowanych, tiry też leją benzynę. W największe mrozy najleiej lać Verve, to pare dni w roku.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Ja tankuje na lotosie dynamica i jeszcze nie było problemów.

Nie jestem robolem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

BP moze kiedys tak. Auta tez tam tankowalismu, dopoki w dieslu nie zaczal sie swiecic ciagly komunikat o wodzie w filtrze paliwa, a na gazie zaczelo sie robic ponad 100km mniej i ciagle bylo cos nie tak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

Ja tam tankuje i mi nie zamarzło. Coś twoim autem jest nie tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamarzło mi paliwo .tankuje na BP

f16 dokładnie to samo zdarzyło się mi, po ostatnich \"mrozach\" zamarzło paliwo po tankowaniu na BP. A co najlepsze mam 2 samochody i oba zamarzły. Zatankowałem do 1 ultimata a do drugiego zwykły ON :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org