wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Bezpieczne zabawki dla dzieci

Cześć jakie zabawki rozwijają u dzieci kreatywność? Zauważyłam, że w sklepach można znaleźć coraz więcej zabawek które są wykonane byle jak i z materiałów które są szkodliwe dla dziecka. Zrozumiałam, że trzeba zacząć poważnie myśleć co się kupuje. Na pierwszą myśl przychodzą mi klocki bądź zabawki drewniane , takie z bezpiecznych elementów. Wiele mam chwali sobie markę MillyMally ponoć świetne jakościowo zabawki i bezpieczne , co radzicie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

gra w gume , skakankę, gra w klasy, podchody w chowanego i ciuciubabkę !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Czy sądzicie, że zabawki z drewna są bezpieczne dla dzieci? Teraz jest ogólnie moda na nie dlatego tak się zastanawiam, bo przede wszystkim są one twarde. Wiadomo, ze ekologiczne, ale czy faktycznie bezpieczne, zwłaszcza dla mniejszych dzieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Zabawki z drewna na pewno będą bezpieczniejsze od zabawek w tanich chińskich sklepach, w których jest ich multum Osobisćie jestem zdania, że dobrze jest kupować zabawki, które mają nie tylko bawiące, ale również i uczące dziecko.

Poczytajcie sobie o zabawkach sensorycznych:
/sklep-tolek.pl/blog/2018/05/10/pomoz-dziecku-poznawac-swiat-jakie-zabawki-sensoryczne-wybrac

Zabawki sensoryczne oprócz właściwości leczniczych mają również funkcję profilaktyczną – stymulują dziecięce zmysły. Sa polecane w przypadku dzieci z problemami z integracją sensoryczną ale również i u wszystkich maluchów, które dopiero co się rozwijają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Zgadzam się z Tobą zabawki sensoryczne powodują, że dziecko nie jest przytłoczone bodźcami, które dopiero poznaje, a które muszą być mu podawane stopniowa. Typowe, krzycząco-świecące zabawki odstraszają dziecko, sprawiają, że jest zdezorientowane. Więcej można dowiedzieć się o tym na liger.net.pl/16-zabawki-kreatywne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Ja również uważam, że zabawki drewniane to dobry pomysł. Ta „dziedzina” się bardzo rozwija dlatego nie ma większego problemu ze znalezieniem czegoś, co podpasuje dziecku. Kolejki drewniane, klocki, domki dla lalek, czy specjalne puzzle 3d… w sklepach jest tego multum

Fajne jest też to, że ceny wcale nie są szczególnie wysokie, a z pewnością to świetna alternatywa dla wspomnianej wcześniej „chińszczyzny”, która zalewa polski rynek. Zabawki z drewna są też z reguły bezpieczne i starannie wykonane, także nie trzeba się ich szczególnie obawiać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Hej
Nie napisałaś w jakim wieku jest dziecko, więc tak ogólnie ciężko coś polecić.
My mamy najwięcej drewnianych :) i jak najmniej świecących. Wybieramy takie gdzie rączka może dużo pracować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Najbezpieczniej to jak się dziecko siuraczkiem bawi. bardzo kreatywne i rozwijające




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

O której godzinie odchodzi pociąg do Częstochowy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Częstochowskie badziewiaki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Zabawki wykonane z drewna są warte każdej wydanej złotówki! Ostatnio kupiłam córce drewniany domek dla lalek z mebelkami ze sklepu https://homeland.toys/17-domki-umeblowane i jesteśmy zachwycone! Jakość i dbałość o każdy szczegół przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Julcia uwielbia się bawić tym produktem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Raczej większość zabawek jest bezpiecznych. Inaczej by ich nie dopuścili do sprzedaży. Ważne, żeby dopasowywać zabawki do wieku. Mój syn uwielbia samochody, czołgi, motory, Lego i od kilku miesięcy Bakugany z bajki o tym samym tytule. Kupiłem mu zestaw z kartami. Ucieszy się bardzo, bo zestawu się nie spodziewa :) A była, w sumie nadal jest promocja na al.to: https://lp.al.to/bakugan-20/ to mu wziąłem właśnie zestaw.

Dawino

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Bezpieczne zabawki nie musza być nudne i przeznaczone tylko do domowego użytku. Od siebie polecam https://ramiz.pl/pl/c/Koparki-i-traktory-na-akumulator/110. Świetna opcja dla ruchliwych, ciekawych świata dzieciaków. Takim pojazdem rodzic może w każdej chwili kierować pilotem, więc ma nad nim pełną kontrolę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezpieczne zabawki dla dzieci

Polecam Wam wszystkim sprawdzić oferte na stronie https://www.nanobebe.pl/sklepy , na której znajdziecie najróżniejsze produkty, który usprawnią czas przygotowania mleka do karmienia dla dzieci. Co Wy sądzicie o ich produktach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org