czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wybielanie zębów

Witam. Gdzie mozna w Łomży profesjonalnie wybielić zęby????
Moja żona pół roku temu skorzystała z usług młodej dentystki na ul. Ks. Anny, i ta zaproponowała jej "nwoczesna metodę". Jeden łuk miał kosztować 250 zł. Żona poczekała tydzien i dostała od dentystki zestaw który mozna kupic na allegro : dwa łuki za 100 zł (żona zapłaciła 250 za jeden łuk). I oczywiscie samemu trzeba to robic w domu. Czyli 200 zł za pośredniczenie w tranzakcji. Gdzie tu etyka itp.
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Czy dentysta nie powinien wykonać usługi w gabinecie a środki chemiczne stosować jako uzupełnienie naświetlania promieniami?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Dokładnie tak. Dodam tylko że srodek ten zostawił białe ślady na płytce zębów - co po jakims czasie znikło. Ale najgorsze było podraznienie podniebienia, z tego powodu nie dało sie doprowadzic kuracji do konca.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Jest taki środek: Nite White o różnych stężeniach. Dobry, ale potrzeba do niego specjalnie robionych nakładek (znaczy dokładnego odcisku zębów, żeby nie było białych plam). Jednak najpierw należy poradzić się stomatologa, czy można tego uzywać, no i trzeba nie mieć żadnych otwartych ubytków. Przyznaje, że przez kilka dni boli jak cholera, ale jest efekt. Środek taki widziałam na allegro, licytują i kosztuje niewiele ponad 100. Wiadomo w gabinecie więcej: wizyta+nakładki+żel (w hurtowni ok. 300 zł).

Allinka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

polecam paski Whitestrips najlepiej z NY, nie wiem jak z polskimi.... ok 4 dni do 7, rano i wieczorem na 30 min i efekt jest widoczny :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Witam
Nie polecam wybielania zebow w Lomzy, poniewaz po prostu nie ma dobrych fachowcow, ktorzy znaja sie na rzeczy, chociaz moglbym polecic jednego, wg mnie odpowiedniego (kiedys moj tata korzystal z jego uslug i bylo ok). Jest to Gluszkowski, przyjmuje na Polowej.
Osobiscie wybielalem sobie zeby paskami WhiteStrips i jestem bardzo zadowolony i kazdemu je polecam. A z tym wybielaniem to nie jest taka prosta sprawa, kazdy przypadek jest indywidualny, poniewaz w bardzo glupi i nierozsadny sposob mozna szybko zniszczyc zeby.
pozdr =)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

każdy stomatolog zanim przeprowadzi zabieg wybielania zębów musi przeprowadzić dokładne oczyszczenie zębów z kamienia tzw. skaling, a następnie pobrać miarę na wyciski do szyn wybielających. Szyny te robi technik protetyk.
Są przeciwskazania do wybielania zębów: widoczne wypełnienia w uzębieniu przednim, których to środek wybielający nie wybieli, jak również choroby przyzębia, dziąsęł.
W opisanym przypadku unomata mamy właśnie ten przypadek, były przeciwskazania do nie wykonania tego zabiegu.
A wybielanie w domu z wyciskami własnej produkcji, może skończyć się z zapaleniem dziąseł i spoowodować nadwrażliwość zebiny. Serdecznie odradzam próbowałam wybielenie ok. kosztuje 100 zł, ale efekt marny, a i szkoda zębów.
pozdrawiam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Witam.
Ja osobiscie używam Whitestrips firmy Crest.... Efekt bardzo dobry - zęby białe jak trzeba. Nie polecam natomiast pasków Whitestrips innych firm typu Blendamed, bo są słabe. Paski Crest można bez problemu dostać na allegro.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Nie prościej myć zęby regularnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Zabiegi nie mają sens. Sens dopiero ma zdrowe podejście do pielęgnacji, bez fajek, kawy, czerwone wino teraz robi swoje. Tak więc na pierwszym miejscu odpowiednia pielęgnacja, to ona dopiero daje pożądane efekty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Babcia wam nie powiedziała że najlepsza jest soda oczyszczona, mycie nie jest przyjemne ale efekt znakomity .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Kup sobie paski wybielające!!Są naprawdę świetne-ja je sobie kupiłam 2 razy i mam bialutkie zęby..również wybielatałm sobie u p.dr. Wasik- jednak tam nie polecam- bardzo kosztowna metoda i boląca..a skutków brak



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Ktoś używał Sensodyne Whitening? Jak ta pasta działa na szkliwo?

dokąd tupta jeż?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Każda pasta wybielająca działa negatywnie na szkliwo, bo je po prostu ściera. Nie powinno się stosować takich past przez dłuższy czas. Najlepiej na wybielanie udać się do dentysty i zrobić to jak należy

_______


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

olej kokosowy i soda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Ale tak w ogóle to zdajecie sobie sprawę, że zęby z natury nie powinny być białe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Z natury? To zależy jaka jest czyjaś natura. Jeśli ktoś nie pochłania posiłków, które z założenia będą zębom szkodziły i myje je systematycznie, to barwa powinna być biała. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Tak jak pisałam - samodzielne szczotkowanie i zwracanie uwagi na podstawy, a nie jakieś tam cuda. Zabieg nie daje trwałego efektu, bo nie zostały wyeliminowane przyczyny problemu. Ale to chyba oczywiste, co nie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Nad wybielaniem należy się kilka razy zastanowić i przede wszystkim wcześniej zadbać o zdrowie zębów (wymienić plomby na nieco odcień, który rzeczywiście chcemy uzyskać w późniejszym wybielaniu, usunąć kamień, zregenerować dziąsła). Bardzo ciężko jest utrzymać śnieżno białe zęby więc bez takiej naturalnej codziennej rutyny mycia zębów wydawanie kilkuset złotych na zabieg jest bez sensu.

Polecam zakupić najzwyklejszą pastę wybielającą zęby + np. ten płyn https://www.listerine.pl/wybielanie-zębów/jak-wybielić-zęby. Po kilku tygodniach pojawiają się już naprawdę dobre efekty w postaci zębów bielszych o kilka odcieni, może się okazać że profesjonalne wybielanie w gabinecie nie jest wcale konieczne.

;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Ale po co właściwie wybielać zęby?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Jak to po co? Żeby lepiej wyglądać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Nie rozumiem, jak można tak żerować na drugim człowieku. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z wybielaniem w gabinecie (czyt. jakikolwiek zabieg proponowany przez dentystę) za mniej niż 900zł.
Wybielanie zębów to kosztowna sprawa, podpytywałam o opinie wiele razy znajomych, którzy byli na takim wybielaniu i ostatecznie nie zdecyduję się nigdy na taki zabieg, głównie ze względu na koszt w stosunku do efektu.

Można samemu bardzo ładnie wybielić zęby, świetne produkty ma firma opalescence (choć tym preparatem można sobie krzywdę zrobić), pasta natomiast jest świetna.
Od 3 lat wybielam zęby paskami stella white, niestety w polsce niedostępne a ich koszt to granice 100-150 euro, są naprawdę warte większych pieniędzy bo nie powodują nadwrażliwości dziąseł, bezpieczne dla szkliwa i co najważniejsze przy piciu kawy, wina i innych produktów mających tendencję do barwienia zębów efekt utrzymuje się przynajmniej 6 miesięcy.

Bardzo istotną kwestią podczas i po wybielaniu jakąkolwiek metodą jest to by na co dzień używać delikatniejszych preparatów wybielających, naturalna czarna pasta czy np. płyn wybielający z Listerine sprawdzą się idealnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Straszna nagonka z tymi zębami białymi niczym porcelana :) Jeśli ktoś obawia się wpływu chemi wybielajacej na szkliwo, to polecam szczoteczki soniczne. Ładnie usuwają kamień i przebarwienia, dzięki czemu zęby są nieco jaśniejsze. Oczywiscie bez porównania z profesjonalnym wybielaniem, ale jednak .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

naarie nie masz reklamy gdzieś dalej ? może w chinach , chętnie bym się tam wybrał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Sama chciałabym mieć białe zęby i chyba zamówie sobie pastę wybielającą z https://www.dentystapoleca.pl/ Jestem ciekawa efektów. Kiedyś wybielałam zęby u stomatologa ale nie byłam zadowolona i teraz chcę skorzystać z past.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Wybielanie zębów pod lampą to najefektywniejsze rozwiązanie. Polecam http://mdentalclinic.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Miki zdecydowanie odradzam !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Takie wybielanie można sobie raz na jakiś czas zafundować, ale nie za często, bo to niszczy zęby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Raz na jakiś czas można, byle nie za często, bo jednak takie wybielanie, niszczy zęby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

A jak to jest - czy takie wybielanie bardzo osłabia zęby?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Polecam serdecznie, https://g.page/KlinikaWiktorska?gm wszystko wytłumaczą co i jak będzie wykonane po kolei. Koszty również przedstawione klarownie. Oby tak dalej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Ja od siebie polecam junior dent i artykuły na http://stomatologia.malopolska.pl/, sama wybielałam jakiś czas temu i efekt długo się utrzymuje, polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Właśnie ile utrzymuje się efekt po takim wybielaniu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Wystarczy codziennie rano i wieczorem obojętnie którą dla niedbaluchów to nic nie pomoże

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Dobre wybielanie u dobrego dentysty kosztuje nawet około 2000zł. Lepiej unikać takich rzeczy, żeby było jak najtaniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Do zabiegu wybielania warto się przygotować od profilaktyki jamy ustnej
Najlepiej od łagodnych produktów które mogą zwalczać nadwrażliwość zębów która może pokazać się po zabiegu ja używam
https://splat.expert/produkty/innova/ naturalne bezpieczne produkty
Ja stosuję na codzień również po zabiegu wybielania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Moim zdaniem lepiej zrobić zabieg z lampą, te nakładki niewiele mi dały

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wybielanie zębów

Do wybielania zębów na razie jedynie stosuje pasty i domowe sposoby. Zdecyduję się chyba na jakiś zabieg, ale właśnie słyszałam że specjalistyczne pasty i nakładki są przereklamowane. Na http://www.dermoprofil.pl/ jest kilka artykułów na tematy stomatoligiczne, warto zajrzeć, może akurat jest coś w temacie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org