czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Budowa sauny w domu

Ostatnio przekonałem się do sauny. Fakt, jest taki, że odkąd zacząłem do niej chodzić - przestałem chorować :)
Zastanawiam się nad budową w łazience. A może już ktoś takową posiada?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa sauny w domu

Posiada takową mój kolega, kiedy u niego jestem zawsze korzystam bo to zdrowe i bardzo dobre. Sauna mojego kolegi usytuowana jest w użytkowej części piwnicy (dom jednorodzinny) z pokoikiem rekreacyjnym. Dla mnie świetny pomysł jeżeli tylko jest na to miejsce i kasa:):) trzymam kciuki za realizację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa sauny w domu

Możesz zamontować i w łazience w piwnicy. I w specjalnie do tego przygotowanym pokoju. Tak jak psize kolega warto jeśli masz pieniadze i odpowiednie miejsce do zamontowania.Nie jest to jednak aż taki duży koszt. Możesz kupić gotową już saune do wstawienia. Albo możesz samodzielnie sobie taka zaprojektować. Można zdecydować sie na sauny na podczerwień chociaż ja proponowałabym tradycyjną saune fińską


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa sauny w domu

Rzeczywiście sauna ma spory wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wybór miejsca jest elementem bardzo istotnym, tak samo jak technologia budowy (link do artykułu w odpowiedzi wyżej) jak również wybór materiałów do budowy sauny. Jako jedna ze specjalistek od takich produktów w naszej firmie wiem, że robiąc saunę w domu często zależy nam na minimalizacji kosztów, wtedy jednak często musimy liczyć się z takimi skutkami ubocznymi tańszych materiałów jak np. odkształcenia czy wyciekająca żywica. Niestety wysoka temperatura i para wodna robią swoje. Dlatego warto użyć materiałów wyższej jakości, które nie mają w sobie żywicy. Na rynek wchodzą również nowe trendy co do profili, sposobów obróbki i łączenia boazerii i listew ławkowych, których można użyć do stworzenia własnej, idealnej sauny.

Gdybyś potrzebował pomocy w doborze materiałów szukaj Mariki w zakładce kontakty na stronie http://www.drewnoestonskie.pl/kontakt

Marika - Puidukoda Polska
tel. 665-410-444

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa sauny w domu

Jaki jest mniej więcej koszt takiej sauny?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa sauny w domu

Sauna to super sprawa. Znajomy kupił taką małą dwuosobową za ok 5 tyś.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa sauny w domu

Też widziałam za około tyle dwuosobowe sauny. Wiadomo, ze jak ktoś chce większą, to koszta też będą większe, ale niekoniecznie dużo. Zależy to też od marki.

Sauna dla zdrowia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa sauny w domu

Ja również lubię saunę ale nie mam miejsca by postawić sobie w domu, dlatego zbieram na kabinę prysznicową z sauną ceny od 4000 zł wzwyż.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org