środa, 01 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pytanie do ŁSM .

Nie omieszkam zapytać i w zarządzie, ale najpierw tutaj . Dlaczego robicie parodię głosowania w sprawie cyrkulacji ciepłej wody w porze nocnej ?

Przecież wiecie dobrze że to nie przejdzie, ale musicie to przeprowadzić . Widocznie poczuliście jakiś smrodek z tego powodu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Ta cała ankieta to pic na wodę. Wynik z góry przesądzony, dlatego nie podali nawet terminu składania ankiet.
Ja tylko współczuję ludziom, którzy w nocy potrzebują ciepłej wody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Panstwo teoretyczne

Choćbym ciemną doliną kroczył zła się nie ulęknę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Czy w nocy leci zimna woda zamiast ciepłej o co chodzi, dla paru osób które mogą chyba wykąpać się rano podniosą nam opłaty czy o to chodzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Mija , ile ci podniosą - 2-3 złote miesięcznie :)
osobiście mnie to nie dotyczy , ale ja tam bym wolał dopłacić , tą złotówkę , jak podają , że :
nocne wyłączanie cyrkulacji c.c.w.u. w skali miesiąca, przy obecnych cenach ciepła to:
- około 50 zł oszczędności dla budynku czteroklatkowego (45 lokali),
- około 120 zł oszczędności dla budynku dziewięcioklatkowego (100 lokali).


I po co robić gownoburzę na zapas , stawiam brylanty przeciw orzechom, że większość mieszkańców będzie za całodobową ciepłą wodą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Moze warto zastanowic sie czy kalkulowana cena zatwierdzona przez URE przewiduje wylaczanie pomp w godzinach 0:00 – 4:00. i czy taki warunek jest zawarty w jakims pkt. Umowy sprzedazy ciepla zawartej pomiedzy MPEC Lomza a Odbiorca. Na jakiej zasadzie odbywa sie ten fakt. Liczac 30 dni x 4 godz. = 120 godz. : 24 godz. = 5 dni . Z wyliczenia wynika ze MPEC grzeje 25 dni w miesiacu. Trzeba rowniez brac pod uwage ze na kazdy obnizony stopien cieplej wody uzytkowej zyskamy ok. 0,5% energii.

Autor: speech-

Ty masz chyba jakies zaburzenia emocjonalny . Pewnie byles niekochany przez rodzicow. Ojciec cie bil a w szkole musiales dostawac niezle lanie. Dlatego w swiecie wirtualnym probujesz wyladowac swoja agresje. Byles egzorcysta i jak jeszcze i przez swoje flustracje wszystkich odpychales od siebie. Chlopie zmien swoje podejscie do zycia bo zawsze bedziesz Zerem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

o i pojawił się rogacz z Islandii jaruś :)
chłopie , tobie już sperma do łba wali ?
czy też to wynik frustracji, że ty tam na Islandii ryby skrobiesz, fagasów baby dorabiasz a ona ci w kraju rogi przyprawia, nie martw się eunuchu, wrócisz, będziesz cudze bękarty chował :)

durniu, po kigo wała wyjeżdżasz z jakimś URE, warunkami umowy czy też zyskami energii ?
wszak to jest wąska dziedzina, tylko dla specjalistów, kogo to na tym forum interesuję, kto na ten temat może się tu wypowiedzieć, kto tu jest zorientowany w temacie ?
... na pewno nie ty durniu, forumowy specu od MPECu, o którym założyłeś już na forum dziesiątki podobnych tematów, chcąc błysnąć inteligencją i pokazać niby swoją wiedzę ekspercką, a jak ci udowodnił Autor: zubr , gowno wiesz i jesteś dyletantem, który , gdy coś tam gdzieś przeczyta, to zaraz to powiela i wkleja na forum cytaty wyrwane z kontekstu , nie mając zielonego pojęcia co z czym powiązać :)

Pisz barani łbie na temat : całodobowej ciepłej wody w kranach,
i nie rób ludziom wody z mózgu, kogo obchodzą twoje pseduofachowe rozważania :)

jaruś twoja obsesja na punkcie MPECu , to już choroba :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Autor: speech-

Na pewno ty flustracie o tym nie masz zielonego pojecia ale juz Prezes LSM Cieplownia miejska ma w tym temacie wiele do wyjasnienia. Dlatego warto ciagnac ten watek az do wyjasnienia. Jezeli wylaczanie pomp odbywa sie tylko na zasadzie ustnych ustalen pomiedzy dostawca a odbiorca wiec kto na tym tak naprawde wiecej zarabia. Nie tylko powinni wylaczac pompy ale rowniez zakrecac cieplo wode w tych godz. aby odbiorca nie byl narazony na straty. W ostatecznosci na te watpliwosci moze odp. UOKiK. Jeden mail i po sprawie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

... to pisz durniu do UOKiK , a tu się nie ośmieszaj :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Autor: speech-

Biznesmen ktory ma kilka firm a nie potrafi walczyc o swoje. Ty zawsze bedziesz ciety w rogi. Rogaczu durniu . Jezeli nie masz nic wartosciowego do powiedzenia te swoje madrosci zachowaj dla siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

jaruś, deklu pisz na temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Autor: speech-

Czytasz knigu widzisz figu. Znasz odp. bo ja nie. Czekam . Moze ty to wyjasnisz .

Moze warto zastanowic sie czy kalkulowana cena zatwierdzona przez URE przewiduje wylaczanie pomp w godzinach 0:00 – 4:00. i czy taki warunek jest zawarty w jakims pkt. Umowy sprzedazy ciepla zawartej pomiedzy MPEC Lomza a Odbiorca. Na jakiej zasadzie odbywa sie ten fakt. Liczac 30 dni x 4 godz. = 120 godz. : 24 godz. = 5 dni . Z wyliczenia wynika ze MPEC grzeje 25 dni w miesiacu. Trzeba rowniez brac pod uwage ze na kazdy obnizony stopien cieplej wody uzytkowej zyskamy ok. 0,5% energii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

jaruś, ja tylko merytorycznie w/w sprawie, bo osobiście gowno mnie to obchodzi , mając swoje autonomiczne ciepełko z CO i c.c.w.u , z własnego pieca na gaz ziemny ,
a ty już tu się przedstawiłeś, podając parę dni wstecz na forum, za przykład koszty ogrzewania jakie ponosisz w wynajmowanej kawalerce :)
...przypomnieć twój post ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

deklu \"specu\" od MPECu , przestań ludzi zamęczać swoimi bredniami
to już jest chore :)

co za dureń :)))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Wylaczanie pomp w godzinach 0:00 – 4:00. to nie nowosc . O ktorej godz. MPEC zaczyna grzac tak aby odbiorca mial cieplo wode. Jezeli o 4:00 godz to odbiorca o ktorej godz . bedzie mial cieplo wode w kranie. A kto pokryje koszty mieszkancom spuszczenia zimnej wody z pionu a licznik kasuje jak za cieplo wode. Czy nie jest tak ze MPEC kalkulujac cene cwu w cenie ma grzac przez 24 godz / dobe. Jezeli jest inaczej niech ten warunek okresli w umowie . Ja tego nie wiem dokladnie jak jest ale slyszalem ze sa stosowane bonifikaty jezeli nie jest dostarczane cieplo. Z wyliczenia j.w. jasno wynika za w miesiacu przez 5 dni cieplownia nie dostarcza cwu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

jaruś buraku, nie pierwszy już raz tu pisałeś : \" ...ciepłO !!!!-wode \" itp... - nie reagowałem, bo mogła być to literówka, ale teraz widzę, że jesteś typowym potomkiem roztrząsaczy gnoju z podłomżyńskiej wsi :)

i ...Ja tego nie wiem dokladnie jak jest ale slyszalem...
( Gożdzikowa czy ciotka Zielińska ci w maglu o tym mówiła ? :)))))
jak durniu nie wiesz, to morda w kubeł i się nie kompromituj !


Już ci pisałem : ...\" gowno wiesz i jesteś dyletantem, który , gdy coś tam gdzieś przeczyta, to zaraz to powiela i wkleja na forum cytaty wyrwane z kontekstu , nie mając zielonego pojęcia co z czym powiązać :)\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Autor: speech-

Nie wiem na jakich zasadach MPEC wylacza pomp w godzinach 0:00 – 4:00 i to powinno byc wyjasnione. Jak teraz pewnie wrzod na tylku to sa ankiety i bedzie ktos mowil bo mieszkancy tak chcieli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

... a gowno to obchodzi \"szarego\" mieszkańca na jakich zasadach/parametrach , czy też treść umowy pomiędzy ŁSM a MPEC ,
ma być tanio i wygodnie, zgodnie z wolą większości mieszkańców,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Bedzie tanio jak poznasz prawde kto na tym zarabia a kto traci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

obłąkany DUREŃ !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

speech zamknij kibel bo w du.pe nie leza te twoje brednie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

durniu, ty jesteś niewiarygodny !

wszak w kampanii wyborczej 2014roku , gorąco agitowałeś i namawiałeś ludzi na głosowanie na chrzanowskiego - teraz setki już razy na forum Polityka pisałeś : NIE DLA CHRZANOWSKIEGO ;)))
i ... piszesz o \"aferach\" łomżyńskiego PiSu, korupcji i nepotyzmie, zatrudnianiu krewnych i znajomych królika :)
... teraz przejrzałeś na oczy ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

jaruś, nie mieszaj ludziom w głowach,
ty jesteś , jak ta chorągiewka, z której strony wiatr wieje, tak się odwrócisz ,

ciekawi mnie, a koledzy z twojej firmy pewnie wiedzą KTO cztery, pięć lat wstecz został wy.jebany z hukiem z MPECu i wyjechał za chlebem do Irlandii, ryby skrobać ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

haha
... i ten ciul mnie straszył wielokrotnie na forum , że mnie \"dojedzie \" :))
za cienki bolek jesteś chłopcze :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Ryby skrobią w ISLANDII, w Irlandii to co najwyżej barany mogą paść ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Misia, mała kvrewko z ONRu , tu literówka !
vede jego Autor: jarekducha (---.emax.is) ISLANDIA !
dziesiątki razy mu to wytknąłem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Misia, pochwal się czy już zużyłaś zapas kondomów, który jak sama pisałaś, zakupiłaś na marsz bydła z ONRu ? czy jeszcze ci starczy na stanie przy autostradzie w lesie ?

... dzidzia, jak się tatuś dowie, to przestanie opłacać ci komórkę i internet (... o czym tu kiedyś sama pisałaś ? ...podać link ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Islandia a Irlandia, to rzeczywiście mała różnica stary pedofilu ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Oszczędność żadna. Ludzie kąpią się w różnych godzinach, pracują w różnych godzinach, wstają o różnych godzinach, bo np. wyjeżdżają gdzieś o 04.00 rano z Łomży i co..... Mają się myć w zimnej wodzie???? Takie ograniczenia są dobre dla emerytów. Tu parę groszy oszczędności, to podniosą na czymś innym.
Mam bojler montować, mimo, że niby ciepła woda w kranie????
To może zaraz wpadną na pomysł wyłączania okresowo c.o i będę musiała montować \"kozę\". Jak szukacie oszczędności, to proponuję ograniczyć zatrudnienie w ŁSM.
W końcu czynsz płacimy i wszyscy składamy się na ich wynagrodzenia. CO i ciepła woda to w bilansie kosztów utrzymania ŁSM ok. 12 mln zł rocznie, a wynagrodzenia pracowników 66 - 67 pracowników to ok. 3,5 mln rocznie (średnia płaca miesięczna wychodzi jakieś 4353 brutto (średnia, czyli ktoś ma 2000 brutto a inna osoba 10.000) , koszty administracji ok. 3,9 mln (remonty , sprzątnie, konserwacja, energia elektryczna to odrębne pozycje w sprawozdaniach - tak przynajmniej jest w oficjalnych sprawozdaniach ŁSM, które nam co roku dostarczają do mieszkań; mam te książeczki za 2015 i za 2016 rok, to przed chwila sprawdziłam).
Woda się wychłodzi. Zanim dotrze do mojego kranu ciepła woda, to będę musiała spuścić w ścieki zimną, a licznik wskaże, że zużyłam ciepłą wodę.
Jak wyliczył wcześniej \" speech-\" to oszczędność ok. 50 zł miesięcznie na bloku, w którym jest 45 mieszkań. Czyli co, ja oszczędzę 1 zł miesięcznie i jednocześnie zapłacę za zimną wodę, którą policzą mi jako ciepłą. Żenada, ktoś tu się nieładnie bawi.
Moja koleżanka w \"Perspektywie\" ma taką zabawę od lat. Dziękuję. Chcę mieć ciepłą wodę przez 24 godziny na dobę. Dziś pracuję do 01.00. I co miałabym grzać wodę w garnku????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

I tak ktoś zadecyduje za nas.A może i decyzja już zapadła,a cała ankieta to pic na wodę.Oszczędzi to na tym ktoś inny ale nie my.Są różne sytuacje ,gdzie potrzebujemy ciepłej wody nawet w nocy.Małe dzieci-kiedy coś się przydarzy,osoby chore,pracujące zmianowo.Może lepiej niech zrobią ankietę czy jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszych klatek schodowych.Paranoja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

ADMIN !!!!!!!!!!!!!


CZY NIE TRZEBA SIĘ ZASTANOWIĆ NAD ZABLOKOWANIEM I ZBANOWANIEM KONTA UŻYTKOWNIKA o nicku SPEECH WYZYWA NAGMINNIE INNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Too much speech!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

jak podnosza czynsz to sie niogo nie pytaja,a jak za wode trzeba logicznie doplacic 2zl miesiecznie to robia ludzie ze spoldzielni wielki ambaras.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Napisali w ankiecie że : Jednocześnie informujemy, że całodobowe włączenie cyrkulacji ciepłej wody użytkowej wiąże się z dodatkowym kosztem .

Góvno prawda !! Dodatkowe koszty lokatorów mają w dvpie ;) Bo i tak ludzie muszą sobie wodę grzać na gazie, żeby umyć dziecko lub umyć się przed wyjściem do pracy.


Im chodzi tylko i wyłącznie o kasę dla ŁSM. A pompy nie są włączane o 4 rano tylko o 5.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

misiu, napisali ... że : Jednocześnie informujemy, że całodobowe włączenie cyrkulacji ciepłej wody użytkowej wiąże się z dodatkowym kosztem .
... i dobrze napisali, bo dodatkowe koszty da mieszkańców będą,
do tej pory były \" oszczędności\" dla spółdzielni, kosztem i wygodą lokatorów,
- teraz już ŁSM nie zarobi na zimnej wodzie lecącej nocą z kranów, za którą mieszkańcy płacili, jak za ciepłą :)
będzie ciepełko, to lokatorzy dopłacą ( w twoim przypadku tata będzie płacił, jak już tu kiedyś pisałaś, że płaci ci za komórkę i internet ) - proste, czego tu nie rozumiesz dziecinko ?

... za bilet na marsz narodowców do Warszawy , też ci zapłacił, czy to poszło z kieszonkowego , a może sobie dorobiłaś na leśnym parkingu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Znasz odp. bo ja nie. Czekam . Moze ktos to wyjasnisz .

Moze warto zastanowic sie czy kalkulowana cena zatwierdzona przez URE przewiduje wylaczanie pomp w godzinach 0:00 – 4:00. i czy taki warunek jest zawarty w jakims pkt. Umowy sprzedazy ciepla zawartej pomiedzy MPEC Lomza a Odbiorca. Na jakiej zasadzie odbywa sie ten fakt. Liczac 30 dni x 4 godz. = 120 godz. : 24 godz. = 5 dni . Z wyliczenia wynika ze MPEC grzeje 25 dni w miesiacu. Trzeba rowniez brac pod uwage ze na kazdy obnizony stopien cieplej wody uzytkowej zyskamy ok. 0,5% energii. A moze UOKiK wysylam zapytanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Po co są montowane pomierniki ciepła na kaloryferach skoro ilość dostarczonego ciepła jest dozowana przez stację pogodową . I nikt sam nie decyduje ile zużyje tego ciepła .Skoro jest stacja pogodowa na budynku to powinno się rozliczać cały budynek z metra a nie z podzielników na kaloryferach . Sam wzór rozliczenia poszczególnych mieszkań umiejscowienie itd to jest jakaś kosmiczna matematyka
A najlepsze jest to że ilość ciepła na wejściu do budynku sprawdzi pracownik spółdzielni lub MPC a tak płacimy za podzielniki i usługi zewnętrznej firmy która od lat wszystkich robi w trąbę .Teraz czas rozliczenia sezonu to 5 miesięcy Jeśli każdy ma nadpłatę 200 zł co się dzieje z tą kasą przez pół roku to są 2 miliony zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

LSM to najgorzej zaniedbana i nastawiona na zysk spółdzielnia w Łomży u nich nie liczy się lokator a trzynastki i premie. Budują bloki na potęgę a tych co już są niepotrafią ogarnąć
Panie prezes nie wstyd wam wystarczy przejechać się w rejon Perspektywy tam jest ogole inny świat wszystkue bloki odnowione w całości z klatkami a nie w połowie jak u Was.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

Autor: speech- (---.dynamic-ww-12.vectranet.pl) Data: 27-11-17 14:30

misiu, napisali ... że : Jednocześnie informujemy, że całodobowe włączenie cyrkulacji ciepłej wody użytkowej wiąże się z dodatkowym kosztem .
... i dobrze napisali, bo dodatkowe koszty da mieszkańców będą,
do tej pory były \\\" oszczędności\\\" dla spółdzielni, kosztem i wygodą lokatorów,
- teraz już ŁSM nie zarobi na zimnej wodzie lecącej nocą z kranów, za którą mieszkańcy płacili, jak za ciepłą :)
będzie ciepełko, to lokatorzy dopłacą ( w twoim przypadku tata będzie płacił, jak już tu kiedyś pisałaś, że płaci ci za komórkę i internet ) - proste, czego tu nie rozumiesz dziecinko ?

... za bilet na marsz narodowców do Warszawy , też ci zapłacił, czy to poszło z kieszonkowego , a może sobie dorobiłaś na leśnym parkingu :)
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Stary zdziecinniały pedofilu.

Ty nie wiesz co to jest miłość rodzicielska, więc skąd możesz wiedzieć co rodzic jest w stanie zrobić dla swojego dziecka i ile poświęcić, wszak dla Ciebie dzieci, to alimenty zasądzone na trójkę i to jeszcze nie jest pewne czy to twoje ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

BRAK CIEPLEJ WODY ZAUWAZYLEM W GOGZINACH RANNYCH NIEDAWNO.DO TAMTEJ PORY BYLO WSZYSTKO W PORZADKU I BYLA CIEPLA WODA.TO CZEMU PRZEDSTAWICIELE SPOLDZIELNI TLUMACZA,ZE KTO NIE WEZMIE UDZIALU W ANKIECIE TO BEDZIE WYACZANA CIEPLA WODA JA BYLO WCESNIEJ. CZY ABY TU O TO CHODZI.KTO KLAMIE,MPEC CZY SPOLDZIELNIA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pytanie do ŁSM .

jarecki, a jak często ty się myjesz ? raz na kwartał i od święta, bo większość mieszkańców to zauważyło już kilka lat wstecz :)

ŁSM woda nocą
Autor: dvw (---.elomza.pl)
Data: 08-03-14 22:27
jakim prawem po 0:00 nie ma ciepłej wody ?
https://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=653682&t=653453

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org