wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Opłaty w bloku

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak naliczane są opłaty od spółdzielni za ogrzewanie, wodę i prad w bloku. Chce wynająć dwupokojowe mieszkanie i mam oplacac wodę prąd i ogrzewanie i nie wiem ile dokładnie będzie za rachunki. Ktoś może podać przybliżoną kwotę? Wiem że to zależy od zużycia, ale tak orientacyjnie ktoś pomoże ? Dodam że w mieszkaniu będą dwie osoby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

pierwszy najem?
prąd-poszukaj sobie stawek u dostawcy, nawet jak plany różne, ceny podobne za jednostkę... reszta zależy od zużycia - dziwne to pytanie - skąd mamy wiedzieć ile urządzeń masz podłączonych, czy śpisz przy lampce itd., ale ok. myślę, że możesz liczyć na wydatek ok 100 zł miesięcznie...
woda-podobnie, dowiedz się ile za metr, czasami woda (częściowo) uwzględniona w czynszu; 2 osoby zużyją od 200 do 300 litrów, ale niech w tej kwestii mądrzejszy się wypowie...
ogrzewanie? zależy jakie...

--------------------------------------------------------



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

Tak pierwszy najem wiec nie wiem dokladnie ile bedzie trzeba przeznaczyc na opłaty. Tak myslalem ze woda i prad to okolo 200 ale nie wiem wogole o oplatach za ogrzewanie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

Autor: Fifty

Jezeli bedziesz sam mieszkal wszystko zalezy od ciebie koszt moze byc nizszy lub wyzszy.

prad - 1m-c = ok. 60 zl
woda zimna + ciepla 1 m-c = ok. 60 zl

Centralne ogrzewanie zaliczka do czynnszu ok. 2,50 zl = 1 m2 tj. 38 x 2.50 zl = 95 zl. Jezeli masz takie postawione warunki co do centralnego ogrzewania na koniec roku niech wynajmujacy przedstawi tobie rozliczenie centralnego ogrzewania i jezeli masz nadplate zadaj zwrotu swoich pieniedzy przy niedoplacie bedziesz musial doplacic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

Niech wynajmujacy pokaze tobie koszty oplat do spoldzielni tam bedziesz mial ile placi zaliczki za centralne ogrzewanie za 1 m2. Woda zimna ciepla scieki oplata licznikowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

A jak jest z wynajem lokalu? Chodzi mi o energię. Wynajmujący nie podpina faktury za prąd tylko dolicza do wynajmu określoną kwotę ktora jest co miesiąc wyższa.. oczywiście spisuje podlicznik i tak ustala kwotę..hmm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

Za ogrzewanie jest ryczałt ale jak wyjdzie tego nie wie nikt mam dwa mieszkania w spółdzielni są wymienniki i nikt nie wie jak to się liczy a najśmieszniejsze że jest też stacja pogodowa więc ja sam nie decyduje o temperaturze w mieszkaniu mam tylko płacić .We wspólnocie jest pomiar ale na wejściu do bloku i wszyscy mają zawsze zwroty .
Wniosek wymienniki ciepła w mieszkaniach dają zysk spółdzielni i to duży
Wniosek spółdzielnia to taka wspólnota której właścicieli pracownicy robią w trąbę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

200-300 litrów miesięcznie zużyć wody to chyba trzeba prawie w mieszkaniu nie bywać. 2 osoby przy normalnym zużyciu to ok. 100 zł za wodę, 100 zł za energię elektr. i 100 zł za ogrzewanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

re: CoffeeTime ... znowu w życiu ci nie wyszło :)

zużycie 200-300 litrów wody miesięcznie na dwie osoby?
chłopie, to ty się myjesz 2 razy w miesiącu ?
... a ile to napuszczasz wody do wanny ? - jednorazowe napełnienie dużej wanny to ok.150 litrów , kilkuminutowy \"oszczędny\" prysznic, to ok.50 litrów
... jedno spuszczenie wody w kiblu to 3 do 8 litrów

nauczycielu :)))) 1m3 = 1000 litrów !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

Mieszkanie ok. 60 metrów ŁSM:
- czynsz 360 (z ogrzewaniem)
- prąd 130 (elektr. kuchnia)
- woda 100 (2 osoby)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

Za ogrzewanie jest rozliczenie dopiero w październiku. Włączaj oszczędnie, a dopłaty nie będzie. Pom za tym jest jeszcze czynsz, pewnie wliczony w zapłatę odstępnego.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

Autor: speech-

Zaluzmy ze budynek jest ogrzewany gazem. W roku 2016 zuzylismy 21,200 m3 . Ilosc stopniodni w roku standardowym zaluzmy ze dla Lomzy wynosia 3471,5 a dla roku 2016 liczba stopniodni wyniosla 3302,5. Wartosc opalowa gazu jest 0,0355 GJ/m3. Ile energii koncowej zuzyj nasz budynek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

Autor: speech-

bl. ort. poprawiam

Zalozmy ze budynek jest ogrzewany gazem. W roku 2016 zuzylismy 21,200 m3 . Ilosc stopniodni w roku standardowym zalozmy ze dla Lomzy wynosia 3471,5 a dla roku 2016 liczba stopniodni wyniosla 3302,5. Wartosc opalowa gazu jest 0,0355 GJ/m3. Ile energii koncowej zuzyje nasz budynek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

jaruś ryboskrobie, ta emigracja do Islandii ci nie służy,
ty już zidiociałeś do reszty,
... a gowno mnie obchodzi ile energii zużyje przykładowy budynek :)))
czy , żeby korzystać z ogrzewania swojego domu gazem miejskim, muszę znać się na energetyce, wartościach opałowych i jakiś stopniodniach ?

odpowiem ci tak : a co byka obchodzi, jak się krowa cieli ?

urzekła mnie twoja historia forumowy specu od MPECu :)

przyczepiłeś się idioto do jednego tematu i wciąż powtarzasz to jak mantrę ,
haha \"fachman\" od kotłów i ciepła :)
matole, myślisz, że każdy musi się znać na tematyce energetycznej,
pogadaj z @zubr, on już ci nieraz wytknął twoje dyletanctwo i amatorszczyznę ,
co to by było ... jakby każdy idiota wybrał sobie coś z arkanów swego zawodu, bądź hobby a i to o wyjątkowo wąskiej specjalizacji i zadawał głupie pytania ?
próbujesz się chwalić, błysnąć inteligencją , popisać się przed forumowiczami ?

odpuść i nie ośmieszaj się chłopie :)

już z tej samotności sperma wali ci w dekiel, nie masz co robić, to zwal konia i przestań bezustannie wypisywać bzdury o MPEC - kto się na tym zna i kogo takie specjalistyczne dane obchodzą :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty w bloku

W każdej spółdzielni opłaty i naliczenia czy stawki wyglądają inaczej, więc trzeba się zgłosić do konkretnej spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org