piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

jw. Ile wg Was włożyć do koperty? Ile powinni dać rodzice chrzestni a ile świadkowie? Jakie stawki ,,obowiązują'' w tym roku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Włożysz ile chcesz... mozesz przeciez dac pusta, no chyba ze podpisujesz koperte wlasnorecznie "od kogo" ona jest;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

ze 4 tysiace jak chrzesny



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Powiem Ci tak koszt państwa młodych na jednego gościa wynosi ok 200-250zł. To już wiesz jakie jest minimum ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Mysle ze 200 zł wystarczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

też jestem tego zdania, 200 to juz ok. Ile dasz to dasz, wedle uznania i portfela.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

to zależy czy sam, czy para. Ja zawsze daje tyle żeby chociaż za mnie i za partnerkę (koszt sali) się zwrócił. Uważam, że kopertę należy podpisać jeśli ktoś nie podpisuje lub nie chce podpisać to najnormalniej w świecie świadczy, że wstydzi się, że tyle daje..... przy obecnych stawkach za osobę to można uznać że 300zł za parę to naprawdę skromne minimum. Ja wolę nie iść wcale na wesele i nie dać. Niż włożyć do koperty 50 zł lub pocięte gazety brak honoru, godność, obycia.... Świadkowie to w ogóle nie powinni dawać prezentu (i tak się wykosztują na stroje, dodatki, stres itd ale jest tak że dają ...co jest bezsensu bo nie bawią się pełną parą), rodzice chrzestni to min 1000 zł tak mi się obiło. Ale wszystko to kwestia rodziny zarobków i samego poczucia.

Skoro wiemy, że jest wesele to możemy wcześniej odłożyć na prezent (zaprasza się dużo wcześniej więc jest czas), raczej z dnia na dzień nikt nikogo nie zaprasza, jeśli tak jest to chyba też brak szacunku (łatanie dziury) więc i nie powinno się iść na takie łapu capu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

c.d. w/w
jeśli ktoś ma nas w d... to my też powinniśmy mieć go...
Tak jak wyżej koledzy z forum napisali 200zł od osoby jest ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

500pln od pary, chrzestni min 1000pln od osoby

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Najczęściej jest tak że singiel, para czy cała rodzina z dziećmi dają takie same pieniądze. No może rodzina daje 100 zł więcej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Mi się wydaje, że jeśli na wesele idzie 5 osób z jednej rodziny i dać w kopertę 100 zł (i nie podpisać z nadzieją, że się nie wyda od kogo to) to chyba świadczy tylko o nieświadomości...A teksty typu "z prezentów zbierzesz ze 12 tysięcy" to w ogóle śmiechy.

Wydaje mi się, że 350-400 zł od pary jest akurat. Jesli chodzi o chrzestnych to chyba bardziej kwestia "współżycia". Trudno oczekiwać 1000 zł od chrzestnego, którego się nie widziało od Wigilii 1998 r. Wyapadałoby też spojrzeć na własne możliwości finansowe. Ale również nie wypada chodzić po wszystkich weselach w rodzinie i po znajomych nie robiąc własnego i tłumaczyć się tekstami typu "bo mi szkoda pieniędzy".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Pomijając chrzestnych którzy dają powyżej 1000zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Wiadomo że są różne koperty, ale najczęściej słyszę że dają singiel 200-300zł, para 200-300zł, rodzina 300-400zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

sami materjalisci heheheheeeee




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Trochę ze strony pary i całej rodziny to chamstwo. Szczególnie jak idzie z rodziny, kilkoro uczniów lub studentów i biorą ze sobą dziewczyne czy chłopaka. Oczywiście prezentu nie dają bo są biednymi uczniami i studentami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Do robciu. Nie każdy ma od holery kasy, nie zaprosisz wszyscy się obrażą. W Polsce obowiązuje zasada, postaw się a zastaw się. Nawet jak nie masz kasy to na kredyt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Co za bezsens. Każdy da tyle na ile go stać. Jeżeli młodzi cienko stoją z funduszami i mają podejrzenie, że wesele się "nie zwróci" niech go po prostu nie urządzają. Można też nie zapraszać ubogich gości :)

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

byłem kiedyś zaproszony na wesele , a w zaproszeniu na samym końcu pisało tam . prezent w kopercie minimum 500 pln . dał bym i poszedł bym też ale nie w taki sposób !! takiego chamstwa to niezniosę . młodzi oczywiscie dziani że szok ...... !!!!




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Więc liczy się cena za osobę czyli np 150 + 150 jak para 300zł i oczywiście plus na prezent 100-200 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

minimum tyle a by zwrocilo sie za miejsce, ktore oplacili mlodzi, jezeli cie nie stac nie idz- proste i kultira wymaga tego aby koperte podpisac, jezeli sie idzie na impreze za ktora ktos malo nie zaplacil trzeba miec troszeczke kultury i smialo koperte podpisac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

robciu, nie zmyślaj...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Autor: OjciecR. (---.elomza.pl)
Data: 29-09-11 22:48

robciu, nie zmyślaj...


a co ty możesz wiedzieć ....... ?????




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

rodzice chrzestni 1000zł minimum
świadkowie para 400zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

a od kiedy to wesele ma sie zwracac? Sam organizuje swoje i nikt nie liczy na to, ze wesele ma sie zwrocic, bo robi sie je dla gosci, ktorych sie zaprasza... Jezeli ktos robi wesele dla kasy to niech sobie to odpusci.
Co do kasy. Z tego co slyszalem chrzestni daja kolo 1000, a inni w przyblizeniu tyle ile kosztuje miejsce tj z 200-300 za pare, ale nie kazdego musi na to stac. Ludzie przychodza sie pobawic na Twoje wesele, a nie zapraszasz ich dla kasy. Co do podpisywania kopert. Rzadko widywalem, zeby je ktos podpisywal i wcale nie jest to przejawem braku kultury, a nawet lepiej tego nie robic, bo trafisz na takiego jasnie pana co strzeli focha i porozpowiada po rodzinie, ze mu za miejsce nie zwrociles. Smiech.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

U na weselu nie było żadnych kopert zrobiłem gościom niespodziankę ....

Jak weszli do holu zamknęliśmy ich tam czterech karków pilnowało żeby nie uciekli no i bilety po tysiaku haha



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

400-PARA minimóm

gitara gra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

tylko koperte podpisuj ze slownikiem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

haha właśnie to chciałem napisać MINIMÓM haha



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Koszt za osobę to około 200 zł jesli jest duże wesele to koszt na osobę sie zmniejsza. Moim zdaniem 400 za parę jest ok, wiadomo każdy daje tyle na ile go stać, a jqk go nie stać to niech nie!!!!!!! idzie. Ja jestem swieżo w temacie u mnie zdażały sie podpisane koperty po 100 zł od pary ale nie mam do nich żalu, nie mają kasy i wiem o tym a są bardzo bliską rodziną i nie wypadało obmówić przybycia. Miałem też kuzyna biznesmena który zwalił sie w 6 osób i dał 300(pajac i dziad). Z autopsji wiekszosć to zakres 300-400. od swiadków nie wymaga sie nawet złotówki, a chrzesni od uznania. ja dostałem po 2 tysie i żona też. Gadka że wesele sie zwróci nie ma sensu mi zwróciło sie 30%, zresztą wesele nie jest dla zarobku, a dla fajnej zabawy w swoim towarzystwie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Zgadzam sie z P.A. wesele nigdy Ci sie cale niezwroci!! A jak sie zwraca to zazwyczaj polowa lub mniej.
Po pierwsze, co z tego, ze od osoby jest 120-150 zl, jak jeszcze dolicz sobie alkohol, tort, itp. Po drugie sa osoby, ktore deklarowaly, ze przyjda, a nie przychodza.
Wg swiadkowie i tak sie wykosztowali, wiec prezent od nich to zbedna rzecz. Co do chrzesntych to oni decyduja, nic im nie mozna narzucac!!
I coz kazdy daje tyle ile moze lub chce... Zazwyczaj razem z partnerem dajemy 400 zl + kwiaty lub inny upominek :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Wybitne prezenty nie muszą od razu kosztować kosmicznie dużo - http://prezentmarzen.com/weekend-pod-zaglami-na-mazurach/ Kwestia tego ile chcesz ostatecznie wydać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Według mnie do \"koperty\" daje się tyle na ile jest Cię stać a nie że ledwie do 1 starcza a ja mam dać 600 zł do koperty.....;/ a później po weselu pójdziesz do Pana młodego i powiesz mu \"słuchaj bo jest taka sprawa że nie starcza mi do 1, czy mógłbyś mi pożyczyć to 600 zł co Ci dałem do koperty?\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

wesele robi sie dla siebie ,a nie dla pieniedzy jak liczysz na zwroty to wogle sie nie bierz za ta robote

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Jeżeli ktoś zaprasza gości po to by kasa się mu za wesele zwróciła i żeby jeszcze zarobić to jakaś pomyłka chyba. Taka Para Młoda niech nie robi wesela tylko kasę na to wesele weźmie sobie w ramach prezentu. Wtedy nie straci. To jak robimy urodziny i zapraszamy gośc to też żądamy prezentów tak drogisz by nam się za alkohol postawiony na stole i jedzenie zwróciło? Paranoja. Wesele robi sie dla zabawy, uczczenia tego ważnego dnia a nie dla zarobków. Paranoja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Warto dać tyle ile się ceni parę młodą :) ja daje różnie ale nigdy nie mniej niż 300 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Ja wychodzę z założenia, że daje się tyle ile się może i na ile \"zasługują\" młodzi. Jeśli jest to bliska rodzina, z która jest się bardzo zżytym to włożyłabym więcej, niż na ślubie kuzyna z piątej wody po kisielu. Jak dla mnie minimum włożone do koperty to zwrot za miejsce, czyli około 200zł za osobę. Jeśli ktoś ma gorszą sytuację życiową, włoży tyle ile może.
Czasem dobrze jest zapytać młodych co im by się przydało, bo często wyjdzie to o wiele taniej niż \"wkładka\" w kopertę.
A kopertę zawszę podpisuję i pilnuję komu daję. Znam dwa przypadki ślubów, na których zawartość części kopert tajemniczo zniknęła i młodzi byli zbulwersowani tym, że ktoś dał pustą kopertę (nie dziwię się, bo to bezwstydne zachowanie). W jednym przypadku winą był świadek, niby najlepszy przyjaciel pana młodego. W drugim przypadku nie wiadomo do dziś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

pizdzi gwizdzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Znajomi dostali od rodziny siostry młodego (3 osoby) flaczarki z Pepco za 29,90. Ceny nawet nie zdjęli :P I też \"dobrze\".

Moim zdaniem -jeśli prezent to, żeby za talerzyk na sali się zwróciło +100zł.
Jeśli nie mam kasy to po prostu nie idę, chociaż o weselu mówi się przynajmniej rok wcześniej, a zaprasza 2-3 miesiące wcześniej?Można jakoś się przygotować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Jak ktoś nie ma na prezent to niech w domu siedzi, lub idzie tylko na ślub do kościoła i same życzenia złoży,a nie puste koperty daje ........ŻENADA!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

jeden to gazete dostal do poczytania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Nigdy nie daję pieniędzy. Wole kupić prezent, który przyda się młodym. Ostatnio kupiłam koleżance pościel satynowa bawełniana 180 x 200 przez internet. http://bluecathome.pl/posciel-satynowa-bawelniana-180x200,c17.html Jak się okazało prezent okazał się bardzo przydatny na nowym mieszkaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Moim zdaniem trochę niesprawiedliwe jest stwierdzenie, że jak kogoś nie stać to nie idzie. Wesele się z reguły urządza po to żeby świetować z rodziną i najbliższymi znajomymi. Młodzi wiedzą kogo zapraszają i jakie są ich możliwości finansowe. Równie dobrze można by napisać, że jak młodzi chcą żeby się zwróciło to niech nie zapraszają, tych, których może nie być stać żeby dali tyle, żeby się zwróciło za dwa miejsca. A szkoda by było opuścić tak wielkie wydarzenie i nie spędzić go z bliskimi, tylko dlatego, że nie ma się o 100 zł więcej żeby włożyć w kopertę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

wszystko zależy od tego na ile Cię stać, koszt na jednego gościa wychodzi około 200 złotych, a jak idziesz z osobą towarzyszącą i z dziećmi to sobie to odpowiednio przemnóż, nie wypada dać mniej niż to kosztuje państwa młodych, oczywiście świadkowie czy rodzice chrześni zazwyczaj dają odpowiednio więcej niż inni goście, myślę, że jeśli idziesz z rodziną to około 1000 zł ;) oczywiście wszystko zależy od Ciebie, a jak masz fajną rodzinę to nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji, że dałeś mniej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Daje się 500zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

200zl/osoba wg mnie jest ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Do koperty minimum teraz się daje 300zł za osobę, bo mniej to nie wypada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Dzien dobry, Policja Skarbowa, poprosze dowodzik...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Cześć, zajrzyjcie na http://www.IleNaPrezent.pl znajdziecie tam informację ile aktualnie wypada przeznaczyć na prezent lub, jeśli ktoś tak woli, ile włożyć do koperty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

aptak durniu ale zes trzepal bo az do 2011 r
ile Ci placa za wklejanie ?
Ale to chyba cienka firma jak reklamuja sie wlasnie tak



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Tutaj masz fajny prezent dla państwa młodych do nowego domu- oferta. A jeśli wolisz sypnąć groszem to od 300 do 600 zł bym powiedziała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Ja rok temu dałem siostrze 1000 zł. Ale kasę miałem, chciałem młodym tyle dać na nową drogę życia. Wiem, że siostra pana młodego z rodziną dali 300zł. Rodzina dawała po ok. 200-300 złotych, znajomi czy dalsza rodzina 50-100. Były też puste koperty (podpisane, więc nie, że na cichacza).
Zdaję sobie sprawę, że młodzi liczą na to, że ślub im się zwróci, ale jeśli są porządnymi ludźmi, to nie będą mieli pretensji, jeśli dasz \"za mało\", bo liczyć się dla nich będzie Twoja obecność i dobre życzenia. A jak idziesz do takich co tylko złotówki liczą to kij im w oko ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Moim zdaniem to wcale nie musi być kasa. Mnie się udało namówić kamerzystę na nagranie filmu i robienie zdjęć na ślubie siostry http://aeonbrand.pl/. Sama im zapłaciłam i jako druhna czułam się zobowiązana w trakcie imprezy podpowiadać ekipie nagrywającej kogo i kiedy nagrywać. Taki był mój prezent. Nikt tego nie przeliczał na złotówki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Fajnym rozwiązaniem jest zakup jakiegoś prezentu np porcelany http://alekxs.pl/ bo przecież trudn stwierdzić jednoznacznnie, ile ona kosztowała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

U nas w rodzinie daje się o 700 do 1000zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Ile? to, macie bogatą rodzinę. Ja daję tyle ile mogą, albo nie idę wcale. Organizując wesele trzeba wiedzieć, że młodzi nie pokryją kosztów. Z kolei jak zaprosisz samych wujków i ciotki to sie nie pobawisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Dla rodziny - 1000zł.
Znajomi- 500zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Też mam dylemat. Ile? Jeszcze się trzeba ubrać, a wesele na Wielkanoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

To może zapytam o inną sprawę.
Nie mam dzieci, nie byłam do tej pory na takiej imprezie.
Co kupić ile dać w prezencie na pierwszą komunie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

To zależy do kogo się idzie. Ja dawałam 500 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

W moich czasach, a będzie już to kilkanaście lat. Dawało się tyle ile kosztuje miejsce w restauracji. Oczywiście za osobę. Dam przykład: Na komunię daję się 100 zł. a chrzestny 500 zł. Na weselę daje się dzisiaj 200 zł. a chrzestny 1000 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

nie jestem chrzestną dziecka idącego do komuni. Impreza po ma być w restauracji. Idziemy z narzeczonym. Myślałam o kwocie ok 350zł za 2 osoby lub o zakupie czegoś z biżuterii (dziewczynka idzie do komuni, a złota biżuteria zawsze się przyda)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

ja kupiłem bilety lotnicze do Hiszpani https://www.fru.pl/ spakowałem w koperte z 400 zł jako chrzestny i dałem. Polecieli, wrócili zadowoleni, wycieczke planowali sami. Wydaje mi sie zee kadzy daje tyle ile może teraz nie ma jakichś ustalonych kwot.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

ciekawe za co kupiłeś. Tak dobrze płaca za wklejanie inków trollu ?

Autor: strazakleo (---.quarto.pl)
Data: 27-10-15 13:22
Tak polecam zelmerowskie, parowary i szybkowary są świetne. Na avans.pl kupiłem jakieś 1,5 roku temu i wciąż działa jak żyleta


Autor: strazakleo (---.quarto.pl)
Data: 16-09-15 22:48
zobacz sobie na avans.pl moze coś rodzicow zapytaj co potrzebne, moze zabawka a moze coś bardziej praktycznego, jakiś bujaczek?

Autor: strazakleo (---.quarto.pl)
Data: 20-01-16 14:05
Ja to też analizowałem sobie uwierz, lepiej kupić.Z Łomży się wyprowadzam, kupuje dom jednorodzinny w krakowie. Takie gotowe domy jednorodzinne mają wiele zalet. http://www.dkdevelopment.pl/

Autor: strazakleo (---.quarto.pl)
Data: 15-01-16 16:29
ja się przymierzam pierwszy raz do zakupu ubrań bo zbliża się wesele córki, tą stronę mi polecili http://meskie-spodnie.pl/category/spodnie-garniturowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

@pool fajnie to wyłapałeś.

Ja osobiście uważam, że powinno się dać tyle ile się jest w stanie - przecież ślub nie jest po to by na nim zarobić. Ktoś kto organizuje ślub nie powinien liczyć na pieniądze - zaprasza się osoby z którymi chce się spędzić te wyjątkowe chwile. Nie musi to być przecież od razu 100 - 200 osób. Natomiast uważam, że 500 zł to jest takie min od pary.

--
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.
`Albert Einstein

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Sami materialisci !!!

Jeżeli nie robicie wesel po ty by się z rodziną i przyjaciółmi spotkać to ogłoszenie dajcie że jest super impreza o tematyce weselnej.

Wstęp minimum 200 zł za osobę.
Mile widziane pary i rodzina.
P.s wstęp rodziców chrzestnych za 1000 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Wiadomo że wszystko zależy od okoliczności, stopnia pokrewieństwa, zażyłości z Państwem Młodym i oczywiście naszych możliwości finansowych. Myślę, że 200-300 zł to takie minium, które w najgorszym razie pokryje koszty samego wesela dla 2 osób (pewnie bliżej 300 zł). Ew. w tańszej wersji jakiś prezent z tej listy jak już ktoś bardzo nie chce dawać gotówki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Najlepiej dać taką pościel i ewentualnie dać dodatkowo 400-500zł do koperty. Wszystko zależy od tego czy jesteśmy z rodziny czy też nie i na ile nas stać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Zależy ile osob idzie na wesele i jak bliska jest to rodzina. Moja zona najczęściej kupuje wino, do tego dajemy prezent lub dokładamy pieniądze. Na ostatnie wesele zamówilismy skrzynkę wina z własną dedykacją, wszystko zamawiane na wina.com.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

ja dałem 400 od pary i alkohol

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Daj tyle aby za obiad się zwróciło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Ewentualnie coś w takich klimatach - https://prezentmarzen.com/delicja-pomaranczowo-czekoladowy-masaz-dla-dwojga-warszawa/ Wszystkim na takie tematy żal kasy, a w praktyce każdy tego relaksu po prostu potrzebuje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Jeżeli nie chcecie dawać pieniędzy to fajne inspiracje na prezent znajdziecie tutaj http://www.decorto.pl/blog/4-pomysly-na-praktyczny-prezent-slubny Praktyczne prezenty dla młodych par. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

My z mężem jesteśmy zaproszeni na ślub mojej siostry. I też zastanawialiśmy się czy dać pieniądze czy też kupić jakiś prezent. Początkowo myśleliśmy o naczyniach które z pewnością by się im przydały w nowym domu. Widziałam fajne coś w takim stylu . Jak Wam się podobają ? Myślicie że spodoba im się ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Byle na sknerę nie wyjść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ile pieniędzy dać na prezent ślubny?

Czy to jest aż takie ważne dasz tyle na ile będziesz mogła albo chciała, tylko pamiętaj to ostatni prezent i warto zainwestować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org