piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ktoś pali pelletem

Mam pytanie czy ktoś z was pali pelletem,jesli tak to jak to wychodzi w praniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

Jeśli nie masz gazu to nic lepszego nie wymyślisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

podobno fajna sprawa coraz wiecej ludzi to zakłada ale czy to wychodzi taniej jak palenie weglem,drzewem itp to nie wiem natomiast nie ma przy tym pracy ustawiasz temperature zasypujesz zbiornik i tyle.

Żyj tak,aby pod koniec życia móc powiedzieć: ku*wa fajnie było!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

19o m na jednym poziomie 3 tony na sezon.Temp ogrzewania 22 st

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

Buduje też nowy dom i też zakładam piec na pelet może jest to nie najtańszy opał ale wygoda na całego nie musisz się martwić tylko zasypujesz kocioł i masz z głowy nie musisz latać i ciągle podkładać a co do najtańszego ogrzewania to najtaniej wychodzi drzewo i jeszcze jak ktoś ma swój własny las to w cale za darmo. Ostatnim czasie też najtaniej wychodzą pompy ciepła bo tam ciepło brane jest z ziemi i wcale się o nic nie martwisz ale przy tym ogrzewaniu drogie są koszty założenia sam piec 27 tysięcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

190m2 i 3 tony przy 22 stopniach? Ile osób. U mnie bez garażu 130m2, 2 pietra, temp 22-23st. od października do maja 4,5tony. Średnia cena zakupu 630zł. U kilku znajomych bardzo podobnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

Pierwszy rok opalania dom 350m2 pustak 36cm jeszcze bez styropianu tona w 5 tyg temp. 18 w dzien i 15 w nocy. Niewiele popiołu zbiornik zasypywany raz na tydzień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

Jednak najtaniej to oponami wychodzi. Szwagier ma za darmo tylko druty musi poprzecinać.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

Do ja jak ja.Mamy zbliżone Cena zakupu 650 zł .Do grzania wszystko na jednym poziomie.Do ciepłej wody używam pompy ciepła -zimą i latem .Dodam tylko rachunki za światło ok 150 zł.Ledy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ktoś pali pelletem

A wiecie może, gdzie kupić dobrej jakości pellet? Będę ogrzewać pierwszy sezon i potrzebuję coś kalorycznego. Gdzie polecacie kupować?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org