wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
USZKODZONE AUTO !

W dniu 20. X w godzinach wieczornych lub 21.X w godzinach porannych został znacznie uszkodzony nowych samochód marki VW Golf. (kolor szary metalik). Pojazd stał zaparkowany na chodniku przy bloku na ulicy Żeromskiego 3. Bardzo proszę o kontakt osoby, który mogły coś widzieć jako, że szkody opiewają na kilka tysięcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

na chodniku sie nie parkuje... chociaz nie pochwalam takiego zachowania mogli przykleic karne kut...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

A nie lepiej było wykupić AC skoro nowy samochód

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

Widocznie ktoś chciał nauczyć kultury :) Na chodniku się nie parkuje,acz również takiego zachowania nie pochwalam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

nuda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

Policja ma psy tropiące i takich wandali mogliby szybko wyłapać ale lepiej odpierdzieć te 8 godzin i iść do domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

Wandale, którzy to zrobili i owszem, ale parkowanie na chodniku-przegięcie. I jak widać ktoś dał nauczkę aż za ostrą..

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

na chodniku można parkować , lecz musi zostać 1,5 m wolnego swobodnego przejścia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

tu człowieku nie oczekuj normalnych odpowiedzi

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

sąsiad może zazdrosny ;P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

od kiedy to parkowanie na chodniku jest przegięciem?! wypowiedzi równie inteligentne jak znajomość przepisów... zakładam iż \"koledze\" chodzi o to czy może ktoś coś widział, ewentualnie czy jest tam jakiś monitoring a tu odpowiedzi godne pożałowania więc może po prostu sobie darujcie i nie doszukujcie się słówek skoro nawet to wam nie wychodzi, jak najbardziej solidaryzuje się z kajka31

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

twoja wypowiedz mnie powaliła i jakoś tak samoistnie skojarzyłaś mi się z tym chodnikiem - domyślasz się dlaczego?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

Wandale, którzy to zrobili i owszem, ale parkowanie na chodniku-przegięcie. I jak widać ktoś dał nauczkę aż za ostrą.. Kasia

to ta wypowiedz - poziom chodnika!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

Kasiu ja wiem jakie są przepisy i ile ma być miejsca do przejścia gdy ktoś zaparkuje na owym chodniku, nie odnosiłam się do przepisów, tylko do ogólnego parkowania gdy czasem nie ma możliwiści przecisnąć się z wózkiem. I jeśli nie zrozumiałaś że nie pisałam o zakazie bo takiego nie ma a do ogólnego parkowania często przez osłów gdy nijak nie ma półtora metra czy nie są spełnione inne warunków to cóż, to nie mój problem...

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

czy sensem tematu był tu temat parkowania czy pomocy w sprawie odnalezienia sprawcy?! czy to oby napewno ja nie zrozumiałam?! ludzie skupcie się na sensie sprawy... jest ktoś kto może pomoc? ja mogę tylko doradzić przejście się do UM i poproszenie o nagranie z kamer na rondzie, te może coś uchwyciły...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

A jak Kasiu nie masz pojęcia o co biega to pooglądaj zdjęcia jak \" mistrzowie\" kierownicy parkują na chodniku i to by było na tyle, mało gdzie i kto bierze pod uwagę magiczne półtora metra czy inne wymogi. Czy było tak w tym wypadku to wie ten który to zrobił i ten który tam zaparkował i żeby nie było nie popieram niszczenia czyjegoś mienia, nawet gdy zaparkował nieprawidłowo.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

-->prezes38
W strefie zamieszkania parkuje się TYLKO w miejscach wyznaczonych, więc burakom parkującym gdziekolwiek przy blokach należą się mandaty, o czym policja zapomina.

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

Trudno mi nawet nazwać poziom co niektórych wypowiedzi, bo świadczą i wyłącznie o poziomie (lub jej braku) inteligencji piszących je osób.
Tyle na wstępie.
Przeraża mnie natomiast wtórny analfabetyzm jednostek tutaj piszących, które nie umieją czytać ze zrozumieniem. Tematem nie było parkowanie na chodniku (co słusznie zauważyła \"kasiabb\") a pomoc w znalezieniu bądź też ustaleniu potencjalnego sprawcy. Skoro jednak słowo \"chodnik\" i \"samochód\" razem w jednym zdaniu wywołuje takie emocje (negatywne) odnośnie mojej osoby, to dla Waszej informacji podam, że auto zaparkowałem zgodnie z przepisami a, które wyraźnie przedstawiają taką sytuację jak parkowanie na chodniku. Kłania się znajomość tychże przepisów (lub też ich brak), a slogany typu \"(...)zachowanie 1,5 m odstępu (...)\" to jedynie wycinek całego przepisu. Dla leniwych i tak zaciekle twierdzących , że parkujący na chodniku to \"buraki\" (patrz - użytkownik\"Bob\"). Kodek ruchu drogowego cyt:
Art. 47 Kodeks drogowy - ustawa prawa o ruchu drogowym.
\" 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.\" Wierzę, że wszyscy \"specjaliści\", którzy udzielili \"pomocnych\" odpowiedzi do mojego tematu, nie są posiadaczami prawa jazdy bo na Waszym miejscu wstydziłbym się bycia posiadaczem tego dokumentu.

Reasumując:
Nasze społeczeństwo nie dojrzało jednak do życia w...społeczeństwie a przejawem tego jest między innymi, prymitywizm odpowiedzi do mojego tematu. Jad jakim opluwacie (to chyba \"nasz\" sport narodowy), na tym forum inną osobę (moją) jest porażający. Brak wiedzy, cieszenie się z czyjegoś problemu a nawet poklask dla popełniających przestępstwo jakim jest zniszczenie mienia (Art. 288. Zniszczenie rzeczy
Dz.U.2016.0.1137 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego).
Aby tylko \"Kowalski\" nie miał lepiej niż ja...
To wszystko utwierdza mnie w przekonaniu, które wierzę, że jest znane wszystkim:
\"Polak Polaka utopiłby w łyżce wody\". Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: USZKODZONE AUTO !

Zamiast tego wykładu z przepisów ja bym na miejscu właściciela auta (\"nowych samochód marki VW Golf\") napisał, czy uszkodzenie pojazdu ma charakter szkody komunikacyjnej, czy jest aktem wandalizmu? Być może wówczas części tych \"inteligentnych\" komentarzy by nie było.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org